Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Обзор се подготвя за летния сезон и за празника на града

Кметът на Несебър Николай Димитров инспектира дейностите по подготовката на Обзор за предстоящия туристически сезон. Прегледана бе и общинската инфраструктура - улична, паркова, и пешеходна, за летния сезон. 

Общината подготвя и тържествата за празника на Обзор, на 24 юни. Предвидено е да има концерт на амфитеатъра на група „Тангра“. Подгряваща ще бъде формация „FOUR“. Празникът ще бъде белязан и с музикално-пиротехнически спектакъл.

По сигнал за силно корозирала ограда на градския стадион  в Обзор, подаден от концесионера на плажа, кметът Николай Димитров посети спортното съоръжение, за да огледа лично състоянието на компрометираното заграждение. Информацията за необходимост от ремонтни дейности по обекти - общинска собственост в населените места е отговорност на кметството в съответното селище. Когато такава информация липсва, мерките за отстраняване на щетите закъсняват.

Бяха обсъдени  финансови въпроси, свързани с училището,  за издръжката и разходите на образователната институция, и нуждата от текущи ремонти.Част от инспектираните обекти бе улица „Русалка“, на която текат финалните дейности по ремонт на ВиК  мрежата.

Един от обектите, които кметът Димитров посети, бе новоизграденият с европейски финансиране паркинг с детска площадка. Целта на проекта е да отговори адекватно на нарастващите нужди от разширяване на общинската инфраструктура в разрастващото се курортно селище, в чието благоустрояване  общинското ръководство е ангажирано. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Призив за нов бойкот - на търговските вериги и на банките

Нов бойкот на търговските вериги, който този път да обхване и банките, предвиждат на 27 февруари организаторите, които вече два пъти изразиха недоволството си срещу високите цени на хранителните стоки. Те призоваха този четвъртък, освен да бойкотират хипермаркетите, хората да не плащат с банкови карти. Този път, освен големите хранителни магазини,..

публикувано на 24.02.25 в 14:30

Социалните партньори не постигнаха консенсус за бюджета на ДОО

Управителят на Националния осигурителен институт Ивайло Иванов потвърди, че бюджетът на Държавното обществено осигуряване за тази година е разработен при допускане, че пенсиите ще бъдат осъвременени по швейцарското правило от 1 юли. Пред Националния съвет за тристранно сътрудничество Иванов отбеляза, че за пенсии тази година ще бъдат изплатени над 24..

публикувано на 24.02.25 в 12:30

Нов електрически кораб ще плава по Черно море

Нов електрически рентабилен морски транспорт се подготвя от варненска компания. Българският корабостроител е специализиран в производството производството на високотехнологични транспортни средства, като фокусът е поставен върху зелените решения - хибридни и изцяло електрически кораби, стана ясно от думи на проектния мениджър на компанията..

публикувано на 24.02.25 в 10:30

НСТС обсъжда Бюджет 2025

Националният съвет за тристранно сътрудничество (НСТС) ще проведе извънредно заседание днес, съобщиха от правителствената пресслужба. В дневния ред на заседанието влизат проект на Закон за бюджета на Националната здравноосигурителна каса за 2025 г.; проект на Закон за бюджета на държавното обществено осигуряване за 2025 г.; проект на Закон за..

публикувано на 24.02.25 в 08:09

Плодовете поевтиняват на борсите, а с 5% се увеличават краставиците

Плодовете поевтиняват на борсите у нас през седмицата с изключение на портокалите. Това показват данните от седмичния бюлетин на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ). Индексът на тържищните цени (ИТЦ), който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България, през седмицата се повишава с 0,18 процента..

публикувано на 23.02.25 в 09:00
Зам.-министърът по туризъм Ирена Георгиева

Ирена Георгиева: Туризъм без свързаност е нещо немислимо

Туризъм без свързаност е нещо немислимо, каза заместник-министърът на туризма Ирена Георгиева на четвъртия международен форум "Авио/транспортна свързаност и туризъм", който се провежда в Бургас.  Теми за морската свързаност и развитието на авиацията в региона бяха обсъдени на събитието. Присъстваха кметове и заместник-кметове на черноморски..

публикувано на 22.02.25 в 15:35

Кметът Киров: Задача номер едно пред държавата, за да има туризъм, е основен ремонт на пътя Бургас-Созопол-Приморско-Царево

Кметът на Царево Марин Киров участва днес във форума “Хоризонт 2030 - Международен форум за авио/транспортна свързаност и туризъм” в Бургас. Той се включи в едни от панелите, където бяха дискутирани проблемите пред общините и развитието на туризма.Според него з адача номер едно пред държавата е основен ремонт на пътя Бургас-Созопол-Приморско-Царево...

публикувано на 22.02.25 в 19:00