Жители на комплексите „Лазур“ и „Братя Миладинови“ в Бургас искат целогодишно платено паркиране. Писмата им са внесени към общинския съвет.
Първото писмо е от жители на „Лазур“, които са в карето между „Демокрация“, „Копривщица“, „Калофер“ и „Георги Баев“. Те попадат в зелената зона за платено паркиране и граничат със синята. Извън летните месеци, те сигнализират, че трудно си намират места за автомобилите и от близките улици спират пред тях.
Другото писмо е от хората, които живеят на „Стефан Стамболов“ 71 и „Демокрация“ 164, 166 и 168. Те сигнализират, че не могат да паркират в обособените места до техните блокове, а след изграждането на велоалеи и „бързи линии“, възможностите още са намалели. От „Братя Миладинови“ също искат платено паркиране целогодишно, като, според вносителите на писмото, това ще повлияе положително и на околната среда, тъй като много паркиращи ще се качат на „удобния градски транспорт“.
Община Созопол ще дофинансира читалищата на своя територия с 64 500 лева, а неправителствени организации, които развиват активно дейност ще получат сусбидиране в размер на 35 000 лева. Решението е на Общинския съвет. 41 хиляди лева от сумата е за читалището в общинския център. Относно коментарите на общински съветници, че средствата за селските..
Общинският съвет в Созопол прие промени в Наредба за определянето и администрирането на местните такси и цени на услуги на територията на общината, които касаят цените за паркиране в град Созопол в режим на „Локално платено паркиране“. Промяната се отнася до броя на автомобилите, притежавани от едно семейство. Цената за всяко първо паркомясто в..
Изплащането на пенсиите за март в пощенските станции ще започне в петък, съобщават от Националния осигурителен институт. Хората, които получават средствата по банков път, ще получат средствата си на 7 март. Ден по-рано ще се изплащат обезщетенията за бременност, раждане и отглеждане на дете за февруари, а обезщетенията за безработица ще се изплащат на..
Близо 60% от възрастните и една трета от децата в света ще бъдат с наднормено тегло или затлъстяване до 2050 г., ако правителствата не вземат мерки, показват данните на ново мащабно проучване. В изследването, публикувано в медицинското списание Lancet, са използвани данни от 204 държави, за да се очертае мрачната картина на едно от най-големите здравни..
Общинският съвет в Бургас ще проведе извънредно заседание по искане на кмета Димитър Николов. Поводът е да се разгледа негова докладна записка, която трябва да бъде одобрена, за да се реализира важна инвестиция за града. Проектът е пряко обвързан с реализирането на инвестиционна инициатива на „Електра Транс Глобъл" ООД за изграждане на хангарен..
Земеделски производители от крайграничната община Болярово настояват да бъде променен срокът за почистването на ливади и пасища. Рискът от пожари в региона е изключително висок, категорични са и от общинската администрация. Вероятна причина за големите пожари през лятото на миналата година, в землищата на селата Воден и Крайново е почистването на..
С ритуал по издигане на националното знаме Сливен отбеляза 147-години от Освобождението на България от османско иго. Негово Високопреосвещенство сливенският митрополит Арсений отслужи благодарствен молебен за здраве и добруване на българския народ. Венци и цветя в знак на признателност бяха положени пред паметника на войводата Хаджи Димитър и..
С тържествено издигане на националния флаг под звуците на химна на републиката, несебърската общественост отбеляза 147 години от Освобождението на..
Общинският съвет в Созопол прие промени в Наредба за определянето и администрирането на местните такси и цени на услуги на територията на общината, които..
За 8-ми път от Бургас стартира Българовско шествие, което е посветено на 3 март. Пламен Карашев и Стоян Кацаров: Да почетем героите си, да вдигнем..