Без проблеми в 8 часа стартира електронната система за подаване на заявления за 1 клас в Бургас. 1646 са регистрираните деца до 11.30часа.
Свободните места за първокласници в бургаските училища са общо 1980, а само за 1 минута, тази сутрин в системата са записани вече 320 деца.
Всяко дете ще бъде прието, места има достатъчно увери, Веселина Таралова директор на дирекция „Образования" в община Бургас.
„Във всеки един район има свободни места. Всичко е спокойно ще изчакаме да видим периода на регистрация. Да са спокойни родителите, особено тези които са избрали повече от едно училище, а ние дадохме възможност за до 5“, допълни Таралова.
До 18 часа на 20 май системата за регистрация ще бъде активна, а на 3 юни от 12 часа излизат резултатите от първо класиране.
В момента тече записването на деца в детските градини след първо класиране. Няма недостиг на места в ЦГЧ още повече с отварянето на новата градина "Морско конче" . Не така обаче стоят нещата в к-с "Меден рудник", където има 68 неприети деца.
Най-мащабният образователен проект „Избирам да уча в България“ ще се проведе в Бургас днес. Това е първото по рода си изложение, което има за цел да представи на бъдещите гимназисти и студенти най-добрите възможности за образование в страната. Над 20 учебни заведения в средното образование и 17 висши учебни заведения ще участват. То ще..
„Панаир на науките“ ще се състои в Бургас н а 22 март 2025 г. от 14:00 до 18:00 часа в Експозиционния център „Флора“ в Бургас. Форумът се организира о т Zonta Клуб Бургас. Събитието обещава да запознае посетителите с най-новите постижения в областта на науката и технологиите чрез интерактивни експерименти, демонстрации и изненади. Посетителите..
Проф. Милен Замфиров представи в Бургас книгата „Специална педагогика“ при изключително голям интерес. Препод аватели, студенти, специалисти в сферата на образованието, специалната педагогика и приобщаващото образование активно се включиха в дискусия, която продължи близо два часа. Темата „Приобщаващо образование vs Специална педагогика..
Пред ученици от Созопол, представители на бургаския университет "Проф. д-р Асен Златаров" представиха възможностите, които предлагат за обучение. Най-голям интерес предизвикаха медицинските специалности. Срещата бе част от кампанията на община Созопол за обезпечаване на кадри от здравеопазването, тъй като там догодина ще заработи новия..
Ученици от Бургас показаха знания по пътна безопасност на общинския кръг на Националната викторина "Да запазим децата на пътя". Викторината е част от Националния календар за изяви по интереси за учебната 2024/2025 година на Министерството на образованието и науката. Целта на събитието е изграждане на умения за действие в пътното движение и формиране на..
Ученици от ОУ "Пейо Яворов" Бургас създадоха сериал за здравословното хранене и активния начин на живот. Проектът е реализиран в клубовете по интереси "Здравен журнал", "Зад камера", "Еко Робко" и "Спорт и здраве" по НП "Иновации в действие" с ръководители Йоана Маринова, Красиана Илиева, Станка Тракийска и Милена Дякова. Идеята идва от самите ученици,..
С концерти и мобилна изложба НУМСИ ще отбележи патронния си празник - 13 март, рождения ден на Панчо Владигеров. Проявите започват днес с балетен спектакъл, обясни директорът на училището Златина Пантелеева. Идеята ни е да покажем всички изкуства, които се изучават в училище от възпитаници на различна възраст. Първи в програмата е днешният..