Нови атракции се предлагат на посетителите на Бургаския музей от днес. Всеки, който желае ще може да си направи селфи в специални кътове и с интересни аксесоари.
В Етнографския посетителките ще могат да се снимат до стан от експозицията, като си сложат забрадка за глава от с. Люляково, съобщи директорът на музея Милен Николов:
„В Историческия музей ще бъде обособен ретро кът от края на 19 – началото на 20 в., където посетителките ще могат да си направят снимка с реплика на характерна за периода дамска шапка. В Природонаучния е направен панел на стената с голяма бяла акула. В Археологическия посетителите ще могат да се снимат и поставят лика си върху монета.“
Тук при разглеждането на експозицията може да се дегустира вино от местни винопроизводители. Ще се предлагат като сувенири чаши за вино от праисторията, гръцката и римската античност, както и от средните векове, открити при разкопки осъществени от Бургаския музей.
Повече може да чуете в зуковия файл:
40-тото издание на цветното изложение Флора Бургас има тази година ново лого, създадено от плакатиста Стефан Начев. Той е един от седемнадесет студенти от Националната художествена академия разработили визията на рекламните материали на тазгодишното издание на Националната изложба на цветя. Визиите на студенти ще бъдат подредени в изложба, която..
България се представя с 33 български винопроизводители на Международно изложение за вино и спиртни напитки „Провайн 2025“ в гр. Дюселдорф, Федерална република Германия. В рамките на изложението, от 16 до 18 март 2025 г., българските винопроизводители ще представят асортимент от висококачествени вина - червени, бели и розе, произведени в различни..
Проект "Традиции" ще представи магията на Бусинската керамика този уикенд в Бургас. Той включва цикъл от керамични и грънчарски работилници и образователни лекции за Бусинската керамична школа, които ще се проведат в морския град, Ихтиман и София. Проектът дава възможност на любителите на керамичното изкуство да опознаят..
През следващите месеци ще се проведат три цикъла с керамични и грънчарски работилници и образователни лекции за Бусинската керамична школа в градовете Бургас, Ихтиман и София. Това е възможност за любителите на керамичното изкуство да опознаят пъстротата на бусинската керамика и да създадат свои уникални керамични съдове. Всеки цикъл от работилници..
Бургазлията Димитър Атанасов не могъл да възприеме женския образ в огледалото, като свой и направил път на дамата. Случката се разиграла по време на предаването „Като две капки вода“, когато дуетът на сезона Димитър и Христо влязоха в ролите на Силвия Кацарова и Васил Найденов. Пред БНР - Бургас изпълнителят сподели, че за него това е била една..
Бургас събра дами от цялата страна за осмомартенско рали. Състезанието на името на Елена Апостолова се провежда за 28-и път. Надпреварата е на паркинга на капаните в Морската градина. 34 дами застанаха на стартовата права, за да премерят бързина и майсторлък в шофирането. Поздрави ги кметът на Бургас Димитър Николов: "Скъпи дами, скъпи..
Подарете си незабравимо изживяване с нашите специални промоционални предложения и се потопете в свят на релакс, покой и наслада. В Ability Spa също така ще намерите и перфектния подарък за Осми март. Осми март е идеалният повод за наздравица в името на женската сила и независимост. Знаете ли, че в Португалия например е обичайно, вечерта на 8-ми март..