Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

„Черноморец“ спечели ватерполната „Купа Бургас“

Ватерполистите на „Черноморец“ спечелиха международния турнир за „Купа Бургас“. В ХV-то издание на надпреварата място в призовата тройка намери и отборът на „Нептун“ - Бургас. На второ място се класира съставът на „Черно море“ - Варна.

В подреждането следват „Аджари“ - Батуми и „Флора“ - Бургас, съставен от по-малки на възраст състезатели от клуба домакин. Вторият тим на „Черноморец“ бе сформиран буквално в последния момент, след като часове преди старта на турнира участие отказа ЦСКА.

Носителите на „Купа Бургас“ записаха три победи в надпреварата, която беше за юноши, родени 2006/2007 г. По лоша „традиция“ в първия мач домакините играха под напрежение и в резултат на слабата си игра отстъпиха с 9:11 пред сборния отбор на „Аджария“ - Батуми.

Съвсем друг облик обаче показаха момчетата на треньора Петър Йонов в останалите срещи. Отборът демонстрира пълния си капацитет и заслужено триумфира с Купата.

Другият бургаски представител „Нептун“ тръгна с две победи. Най-авторитетната беше срещу гостите от „Аджария“ с 15:7. Последвалите две загуби обаче отредиха на момчетата третото място.

Голмайстор на традиционния за града ни турнир стана състезателят на „Черно море“ Веселин Ганев. Приза за най-добър вратар заслужи стожерът на тима от Грузия – Реваз Сурманиодзе. За MVP бе обявен Ярослав Георгиев от „Нептун“.

Купите и индивидуалните награди бяха връчени от генералния директор на БФВТ Никола Нанов. Делегат на турнира бе известният специалист във водната топка – сърбинът Живислав Живанович, според когото съдийството е било перфектно.

„Удовлетворени сме, че тази година турнирът се състоя. Отказът на ЦСКА в последния момент даде шанс на втория ни отбор да играе. Срещу силните съперници нашите състезатели се представиха достойно. Целта на турнира е най-добрият да спечели Купата. Тази година имахме шанс и след като в края се получи въртележка – се класирахме първи“, каза Петър Йонов.

От създаването на надпреварата това е общо шести трофей във витрината на „Черноморец”. Клубът има още сребро, три бронза и едно четвърто място, спечелени през годините. На последния турнир през 2019 г. „Купа Бургас“ отново стана притежание на бургазлии. Заради ситуацията с Ковид-19 през 2020 и 2021 г. международното състезание не се състоя.

Турнирът „Купа Бургас“ е част от спортните програми на БФВодна топка и Община Бургас.

Резултати:

Флора – Нептун 1:11; Батуми – Черноморец 11:9; Нептун – Батуми 15:7; Черно море – Флора 13:4; Батуми – Черно море 7:18; Черноморец – Нептун 13:6; Черно море – Черноморец 7:8; Флора – Батуми 5:13; Черноморец – Флора 13:7; Нептун – Черно море 10:15.

Класиране международен турнир „Купа Бургас“:

1. Черноморец; 2. Черно море; 3. Нептун; 4. Аджария Батуми; 5. Флора Бургас.

По публикацията работи: Ивайло Пеев
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Световна футболна легенда посети Нефтохимик

Световната футболна легенда Стефан Шварц даде началото на честването по случай 60 години Нефтохимик Бургас. Футболист №1 на Швеция за 1999 година посети базата на Спортен център „Изгрев“. Шварц се запозна с всички треньори от школата и заедно коментираха развитието на младите футболни таланти. Беше му демонстрирана и новата методика, която Нефтохимик..

публикувано на 15.08.22 в 15:07

Рекорд в басейна на Албена от Поморие

С две минути Албена Пенева от Поморие надхвърли предварително обявените два часа непрекъснато плуване на спортист с увреждания. Успешният й опит приключи преди около час в басейн „Флора“. Негова цел беше да бъдат променени обществените нагласи и отношение към хората с увреждания и техните усилия за възстановяване и желание за пълноценен..

публикувано на 14.08.22 в 12:45

"Черноморец" е домакин на "Асеновец" днес

Футболният "Черноморец"  върна местни футболисти, които през последните години играха в други клубове. Те са и ядрото на отбора, който започна по най-добрия начин участието си в Трета югоизточна лига. Успехът в Карлово с 2:0 в първия кръг срещу местния "Левски" дава надежди, че краят на шампионата за сезон 2022/2023 ще завърши с успех. А той е..

обновено на 13.08.22 в 10:58

18 бургаски акробати са повикани в разширения национален отбор на България

През лято 2022 бургаските състезатели по спортна акробатика предизвикаха фурор на Държавния шампионат във Варна. Там КСА "Нефтохимик 2011" участва с 18 състезатели, 17 от които се завърнаха с абсолютни републикански титли. Равносметката при медалите е 51 златни и 3 сребърни. С днешна дата 18 бургаски състезатели са повикани в разширения национален..

публикувано на 12.08.22 в 11:56

150 участници се очакват за регатата „Сарафово Къп“ днес

Състезанието „Сарафово Къп“ започва днес. Организатор е местният ветроходен клуб "Христов" с подкрепата на Общината. Регатата ще се проведе в акваторията на рибарското пристанище Сарафово. Международната регата по ветроходство е първата, която ще се проведе в акваторията на рибарското пристанище в Сарафово. Тя ще се проведе от днес до неделя...

публикувано на 12.08.22 в 09:45

Медали за айтоски борци от Балканиадата в Турция

В турския град   Ялова се проведе Седмата Балканиада по свободна борба за деца, момчета и момичета. Спортният форум събра най-добрите млади борци на Балканите, седмо по ред беше и участието на Спортния клуб по борба "Айтос" на международния тепих в турския град. "Представянето ни беше много успешно, благодаря на всички състезатели от отбора...

публикувано на 11.08.22 в 15:47

„Купа Бургас 2022“ ще се проведе в петък и събота

В парк „Езеро“ утре ще бъде официалното откриване на състезанието „Купа Бургас 2022“. То е с начален час 19:30 часа, а сред официалните гости ще бъдат кметът на община Бургас Димитър Николов, неговите заместници, общински съветници и др. Преди него обаче, от 19:00 ч публиката ще се наслади на майсторските изпълнения на детската школа на КСТ „Бургас..

публикувано на 11.08.22 в 14:27