Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

"Черноморец" е домакин на "Асеновец" днес

| обновено на 13.08.22 в 10:58

Футболният "Черноморец"  върна местни футболисти, които през последните години играха в други клубове. Те са и ядрото на отбора, който започна по най-добрия начин участието си в Трета югоизточна лига. Успехът в Карлово с 2:0 в първия кръг срещу местния "Левски" дава надежди, че краят на шампионата за сезон 2022/2023 ще завърши с успех. А той е бургаският "Черноморец" да е част от Втора професионална лига догодина.

"Нека феновете на футбола от Бургас ни подкрепят в максимална степен в домакинските мачове, а защо не и при гостуванията. Предстои ни трудна, но възможна мисия, въпреки конкуренцията. Всички трябва да сме като един. Вярвам в добрия краен резултат", заяви Георги Чиликов.

Поредното предизвикателство за "акулите" е домакинският мач в днешния ден срещу  тима на "Асеновец". Дербито от втория кръг е от 18:30 часа на стадиона в кв."Акациите". Входът за зрителите е на цена от 3 лева.

По публикацията работи: Десислава Златева
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Александър Донски се класира за втория кръг на турнира по тенис в Созопол

Българският национал Александър Донски се класира за втория кръг на турнира по тенис от сериите "Фючърс" в Созопол. Донски се справи с румънеца Дан Александру Томеску с 6:4, 7:6(3) на твърдите кортове в комплекса "Санта Марина". Българинът, който пласира 7 аса, навакса брейк пасив и с три поредни гейма взе първия сет. Във втората част до пробиви не се..

публикувано на 04.10.22 в 15:34

ФК"Черноморец 1919" посреща Карнобат в Долно Езерово

Футболният „Черноморец“ приема Карнобат в мач от Х кръг на Трета лига - Югоизток. Двубоят ще бъде днес от 16:00 ч. Срещата ще се изиграе на стадиона в Долно Езерово, а входът за зрители е свободен. Главен съдия на мача е Марио Генчев. Негови помощници са Месут Ахмедов и Иван Беделев. Четвърти съдия е Петър Аспарухов, а съдийски наблюдател -..

публикувано на 04.10.22 в 08:51

Четвърто място за КВТ "Арена Бургас" на международен турнир

Ватерполистите от КВТ "Арена Бургас" заеха четвърто място на международния турнир "Бургас и морето" в памет на Кольо Петров - Джонбул. Състезанието, което беше за юноши до 15 години, се проведе през уикенда на плувен комплекс "Парк Арена ОЗК". Участваха 7 отбора от Румъния, Молдова и България.  Мачовете бяха всеки срещу всеки. Челната тройка оформиха..

публикувано на 03.10.22 в 17:14

Сребърен и два бронзови медала за фехтовачите от клуб „Корсар“

Сребърен и два бронзови медала завоюваха състезателите от  Фехтовален клуб „Корсар“ – Бургас. Те се завърнаха от  национален турнир в Стара Загора, който бе първи кръг от „Купа България“ за деца до 11/13/15 години. Отличията завоюваха Доминика Микова – сребро, Невена Съботинова и Димитър Тончев – бронз.  В челните осмици на своите възрастови..

публикувано на 03.10.22 в 13:52

Втора победа на "Нефтохимик"

„Нефтохимик“ постигна втора разгромна победа в първенството на Б регионална група „Център“. Футболистите на Станислав Жеков спечелиха със 7-1 срещата си срещу отбора на „Просеник“, която се изигра в Спортен център „Изгрев“ в Бургас. Резултатът откри Алекс Попов в 11-ата минута. В 23-ата минута вторият гол  в мача беше отбелязан от изрелския..

публикувано на 02.10.22 в 09:57

Над 200 участници ще се включат в третото издание на Общинския спортен уикенд

Над 200 участници ще се включат в третото издание на Общинския спортен уикенд. Той ще се проведе на тревното покритие до Експоцентър „Флора“. Бургазлии и гостите на града са поканени да станат съпричастни с проявата, да подкрепят, окуражат и аплодират спортистите. Организатор е Община Бургас. Зрителите ще се насладят на атрактивни изпълнения на..

публикувано на 01.10.22 в 09:25

Над 200 участници ще се включат в третото издание на Общинския спортен уикенд в Бургас

Над 200 участници ще се включат в третото издание на Общинския спортен уикенд. Той ще се проведе на 1 октомври  на тревното покритие до Експоцентър „Флора“.  Организатор е Община Бургас. Участват деца, юноши, девойки, мъже и жени от 13 спортни клуба, които ще презентират и ще се включат с демонстрации. Началото е в 10:30 часа. Поле за изява първи ще..

публикувано на 30.09.22 в 11:35