"Нефтохимик" победи с 9:0 Свети Никола (Черноморец)

| обновено на 25.09.22 в 14:46
3
Снимка: ФК "Нефтохимик"

"Нефтохимик" спечели с категоричното 9:0 срещата си от втория кръг на първенството на “Б” областна група “Център” срещу Свети Никола (Черноморец). Срещата се явява първа за момчетата на Станислав Жеков след отложения мач в първия кръг, заради влошени метероологични условия. Макар да беше гостуващия отбор, зелените играха пред своя публика, тъй като Свети Никола използва за домакинските си мачове Спортен център “Изгрев” в Бургас.

"Нефтохимик" започна мача със състав, чиято средна възраст беше малко над 17 години. В първите минути натискът на бургазлии не успяваше да доведе до попадение във вратата на Свети Никола. Първият гол в срещата падна в 21-та минута и беше дело на нападателя Виктор Георгиев. До края на полувремето Георгиев вкара още един гол в 26тата минута, централният защитник Светослав Славов се разписа с глава след корнер в 29тата минута и Алекс Попов отбеляза за 4:0 в 40тата минута.

След почивката старши треньорът на "Нефтохимик" Станискав Жеков направи някой смени, като пусна в игра най-младия футболист в състава – 14 годишния вратар Андрей Кръстев. Младежът се справи добре и не допусна гол до края на мача. За сметка на това зелените успяха да отбележат още 5 гола във вратата на противника. В 52рата минута отново след изпълнение на корнер с глава се разписа защитникът Светослав Славов. Следващите минути бяха за играещия помощник треньор Васлил Цветанов, който се появи като смяна след почивката. На 27 години това беше негов дебют за мъжкия отбор на Нефтохимик, след като като юноша е преминал през всички възрастови групи на бургаския клуб. Негови два гола в 79тата и 81вата минута направиха резултата 7:0. В 84тата минута Мертин Дикмешефкет отбеляза нов гол, а финалното 9:0 оформи Айдън Ариф.

Срещата се игра пред 300 зрители, които създадоха истинска футболна атмосфера на малкия стадион в комплекс "Изгрев".

По публикацията работи: Петя Янакиева
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Галерия

Ватерполистите от мъжкия „Черноморец“ четвърти на турнира за Купа България

С изцяло подновен състав отборът на „Черноморец“ успя да спечели четвърто място в турнира по водна топка за Купата на България – мъже. Мястото в първата четворка е голям успех за бургаския клуб. През този сезон в него играят предимно млади състезатели, като голяма част от тях записаха дебют при мъжете. В хода на турнира няколко от по-опитните играчи..

публикувано на 01.12.22 в 10:43

Дея спорт загуби от Олимпиакос

Дея спорт загуби с 0:3 като гост срещу Олимпиакос в първа среща от осминафиналите в турнира по волейбол за мъже "Чалъндж къп". Гърците контролираха изцяло събитията на полето и не допуснаха никаква изненада срещу бургаския отбор.  Най-резултатен за Дея спорт стана Димитър Дулчев с 13 точки. За домакините с 19 точки завърши Тончек Стерн. Реваншът..

публикувано на 01.12.22 в 09:09
„Дея Спорт“ - Бургас (архив)

"Дея Волей" играе днес срещу "Олимпиакос"

Любителите на волейбола ще могат да наблюдават пряко по спортните канали първия осминафинален мач от европейския клубен турнир за „Чалъндж къп“ между гръцкия гранд „Олимпиакос“ и бургаския „Дея Спорт“. Двубоят в зала „Мелина Меркури Рентис“ е от 19:00 часа. Домакините са многократни шампиони и носители на купата на Гърция, както и многократни..

обновено на 30.11.22 в 11:21

"Дея Спорт“ се изправя като гост срещу гръцкия гранд „Олимпиакос“

Започват 1/8 финалните мачове за „Чалъндж къп“ между волейболните отбори на „Дея Спорт“ и гръцкия гранд „Олимпиакос“. Играе се на разменено гостуване. Първият двубой е утре, 30 ноември, сряда. Домакин е залата в Пирея. Началото на срещата е в 19:00 часа. Мачът реванш е на 13 декември в зала „Младост“. Часът е същият – 19:00. В Бургас зрителите ще могат..

публикувано на 29.11.22 в 11:40

ФК „Атлетик“ – Несебър стана шампион на турнир

Малките възпитаници на Футболен клуб „Атлетик“ - Несебър, родени през 2014 г., станаха шампиони в  турнира ,,Болярчета къп' ' 2022. Децата завоюваха категорични победи срещу едни от най-добрите школи. В най-силния турнир за годината малките футболисти спечелиха  5 победи от 5 мача и реализираха 15 гола . Награда за голмайстор на..

публикувано на 29.11.22 в 11:39
Димитър Димитров

Димитър Димитров-Херо поема Спартак (Вн)

Димитър Димитров-Херо ще застане начело на тима на Спартак Варна от началото на следващата година, съобщиха днес от клуба. Опитният специалист ще замени на поста Тодор Киселичков със задачата да спаси елитния статут на "соколите".  Спартак ще зимува на последно място в класирането на Първа лига с едва 8 точки след 18 изиграни мача. Бившият треньор на..

публикувано на 28.11.22 в 15:38

"Нефтохимик 2010" посреща "Марек Юнион Ивкони"

Волейболният отбор на "Нефтохимик 2010" –Бургас посреща днес "Марек Юнион Ивкони" – Дупница в осмия кръг на Супер волей. Срещата е от 16 часа в зала „Младост“.  Този понеделник бургазлии записаха първа победа под ръководството на новия си старши треньор Атанас Петров в мач срещу Славия с 3:0 гейма.  По този начин вицешампионите се изкачиха на 6-о..

публикувано на 27.11.22 в 15:50