Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Задържаха турски гражданин, издирван за валутни измами в Русия

Турски гражданин, издирван за валутни измами в Руската федерация, ще остане с временна мярка „задържане под стража“ за срок 40 дни, реши Бургаският апелативен съд.

Обвиняемият е от Истанбул и се издирва със заповед за арест от Никулински районен съд на Москва. Според обвинението, с подправени документи, той е извършил валутни трансакции, като предхвърлил средства в чуждестранна валута или валута на Руската Федерация към сметки на чуждестранни фирми.

За това деяние Руската федерация предвижда наказание „лишаване от свобода“ за срок от 5 до 10 години и глоба в размер до един милион рубли. В България наказанието би било от една до десет години и с „глоба“ в размер на двойната сума по превода.

През април 2021 г. мъжът е обявен за международно издирване на територията. На 23.09.2022 г. той е задържан на ГКПП “Малко Търново“ при влизането му в Република България.

В конкретния случай целта на мярката за временно задържане  е да се осигури участието на исканото лице в производството по екстрадиция.

Определението на Апелативен съд – Бургас е окончателно.


По публикацията работи: Ивайло Пеев

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Горящ автомобил подпали складова база в Бургас

За горящ лек автомобил, паркиран в складова база, която е разположена срещу отбивката за бургаския квартал Долно Езерово е сигнализирано около 7 часа вчера, във Второ Районно управление - Бургас.  Складовата база е стопанисвана от 73-годишен бургазлия. Огънят е потушен от един противопожарен екип. Констатирано  до момента е, че най-вероятно..

обновено на 24.02.25 в 08:51

Променят от днес движението по улица „Макгахан“ в Сливен

Община Сливен напомня, че от днес ще бъде променена организацията на движението на превозни средства по улиците „Макгахан“, „Великокняжевска“ и „Г. С. Раковски“. Промяната влиза в сила при кръстовището на улиците „Макгахан“ и „Г. С. Раковски“ до кръстовището на „Макгахан“ и „Великокняжевска“ и от кръстовището на булевард „Ген. Скобелев“ и..

публикувано на 24.02.25 в 08:29
Снимката е илюстративна

Военна техника ще бъде придвижена през страната от днес до 20 март

Движение на военна техника и ще се извършва по пътищата в страната от днес до 20 март. Придвижването е във връзка с предислокацията на подразделенията към постоянните им войскови райони, след завършване на учението на НАТО „Steadfast Dart -2025“, съобщават  от Министерството на отбраната. Ще бъде използвана още железопътната инфраструктура и въздушен..

публикувано на 22.02.25 в 08:47

Само за ден НАП провери 56 борси, тържища и складове в цялата страна

Служителите от „Фискален контрол“ на НАП провериха общо 56 по-големи борси, тържища и складове в цялата страна днес, 21 февруари. Контролни действия са осъществени в 12 обекта за търговия на едро в София, 12 във Варна, 13 в Пловдив, 12 във Велико Търново и 7 в Бургас. Фискалните инспектори са установили общо 7 нарушения, сред които липса на..

публикувано на 21.02.25 в 17:30
Снимката е илюстративна, архив

22-годишен от Средец запали колата на жена от с. Сливово

Мъж от Средец запали колата на 34-годишна жена от село Сливово, съобщават от полицията. Автомобилът е бил паркиран пред дома й. Съобщението за инцидента е получено минути преди полунощ.  Огънят е потушен от един противопожарен автомобил и трима огнеборци. Автомобилът е изгорял напълно.  В резултат на бързите полицейски действия е установено, че се..

публикувано на 21.02.25 в 09:06
Снимката е илюстративна

Проверки на плаж "Харманите" в Созопол за наличие на мазутни петна

РИОСВ – Бургас и Басейнова дирекция "Черноморски район"  извършват проверки по информация за наличие на мазутни петна на плажа "Харманите" в Созопол, съобщават от Министерството на околната среда и водите. Според Община Созопол петната вече се почистват. Експертите от екоинспекцията определят замърсяванията като уплътнена маслена фракция, престояла..

публикувано на 20.02.25 в 17:56

Замръзнали спирачки е вероятната причина за инцидента с влак на гара Карнобат (обновена)

Замръзнали спирачки е вероятната причина за инцидента, при който на гарата в Карнобат локомотив се удари във вагон на пътнически влак. Това каза кметът на Карнобат Георги Димитров. По информация на БДЖ, 6-ма души са леко пострадали.  Инцидентът е станал около 8 часа сутринта. Локомотив, при извършване на маневра за прикачване към пътническия влак..

обновено на 20.02.25 в 11:13