Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Браншът е за отстъпка за горивата, но е скептичен за облагането

| обновено на 04.11.22 в 09:26
Снимка: БГНЕС



Отстъпката при зареждане на горива на бензиностанции трябва да остане като антикризисна мярка, смятат в бранша. От там обаче са скептични, че фондът за компенсациите ще може да се запълни с облагането на свръхпечалбата на енергийните компании. 

От сдружението на малките търговци на горива смятат, че отстъпката, която сега се прилага по бензиностанции трябва да продължи да се ползва от потребителите. Мотивите на Росинка Бъчварова от браншовата организация

"Би било добре да се запази отстъпката за горивата, предвид високата инфлация и високите цени, които се задържат много дълго време. Въпросът е ще има ли правителството пари и откъде ще ги осигури, за да продължат"

А как ще се попълва фондът за компенсации и ще има ли достатъчно пари

"Зависи по какъв механизъм мислят да се случи това нещо. Имам предвид, че свръхпечалбите не са в «Лукойл», а са в друга фирма – дъщерна на дружеството, мисля, че няма как да се случи това"

Според Росинка Бъчварова горивата ще продължат да поскъпват. По думите й котировките на барел суров петрол леко се покачват, това което задържа за момента цените е понижението на долара.

Повече чуйте в звуковия файл:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Възстановено е движението по АМ "Тракия", както и по пътя Бургас - Варна /ОБНОВЕНА/

Към 17 часа е възстановено движението по път I-9 Варна – Бургас в района проход  „Приморски“ за МПС до 12 тона. Към 14 часа е възстановено движението за всички автомобили по 35-километровия участък от АМ "Тракия" между Карнобат и Бургас . Трасето е почистено, опесъчено и проходимо при зимни условия. Екипите на пътноподдържащата фирма са на терен..

обновено на 19.02.25 в 17:28
снимката е илюстративна

Затварят за три месеца бургаската улица „Св. Патриарх Евтимий“

За три месеца затварят част от ул. „Св. Патриарх Евтимий“ в Бургас. От 20.02.2025 г. (четвъртък) до 20.05.2025 г. (вторник), се въвежда временна организация на движението в участъка между ул. „Георги С. Раковски“ и ул. „Княз Борис I“. Причината е продължаващите дейности за подмяна на водопроводната и канализационната мрежа.

публикувано на 19.02.25 в 17:00

Платеното паркиране ще стане ли 2 лева на час в Бургас

По-високата цена от 2 лева на час ще намали потреблението на Синята и Зелена зона, основно в централната част на Бургас. Такова е становището на Пламен Димитров, управител на Общинско предприятие „Транспорт“. По думите му новата цена за платено паркиране ще ограничи автомобилния поток и ще освободи паркоместа. Според Мартин Кръстев от ПП-ДБ,..

обновено на 19.02.25 в 16:37

2 лева за синя и зелена зона в Бургас - дебати преди сесията /ОБНОВЕНА/

Предложението за поскъпване на синята и зелената зона в Бургас от 1,30 на 2 лева влезе в комисиите към местния парламент и предизвика дебати . Докладната записка е на общинската администрация и предстои да бъде гласувана на заседанието на общинския съвет на 25 февруари.  Мярката цели ограничаване на трафика и паркирането в централната градска..

обновено на 19.02.25 в 15:34

Дървена ваканция за учениците от Созопол, Приморско и поморийските села /ОБНОВЕНА/

Заради усложнената метеорологична обстановка и очакваните ниски температури, 19, 20 и 21 февруари 2025 г ще бъдат неучебни за всички училища и детски градини на територията на община Поморие, с изключение на тези в Поморие и Ахелой. Това обяви със своя заповед кметът  Иван Алексиев.  Целта е запазване живота и здравето на учениците от училищата и..

обновено на 19.02.25 в 14:17

Отворен е пътят Рудник-Брястовец /ОБНОВЕНА/

Обстановката на територията на община Бургас е нормална. Всички пътища са отворени и проходими при зимни условия, съобщават от Общината.  Снегопочистващата техника е на терен и остава в готовност да реагира при необходимост.  Градският транспорт се движи без затруднения и по разписание. За днес е обявен предупредителен оранжев код за опасно ниски..

обновено на 19.02.25 в 13:50

Бургас почете паметта на Апостола на свободата (СНИМКИ И ВИДЕО)

Бургас се преклони пред паметта на Васил Левски , 152 години след неговата гибел . Заупокойна молитва бе отслужена от бургаското духовенство. Проведен бе и военен ритуал от представителни части от гарнизон Бургас.  Десетки граждани, общественици, представители на институции, организации и политици отрупаха с венци и цветя..

публикувано на 19.02.25 в 13:23