Размер на шрифта
Българско национално радио © 2023 Всички права са запазени

Борисов: Йорданка Фандъкова и Димитър Николов няма да са кандидати за кметове

Бойко Борисов
Снимка: БГНЕС

Кметът на София Йорданка Фандъкова и на Бургас Димитър Николов няма да са кандидатите на ГЕРБ на местните избори през есента на 2023 г. Това каза Бойко Борисов в Пловдив днес в отговор на въпрос за кандидатурата на градоначалника Здравко Димитров, съобщава OffNews. В неделя Борисов обяви, че ГЕРБ ще има нов кандидат за кмет на Пловдив. "Здравко Димитров си остава на работа в партията. Когато започнат болежките, човек трябва да се лекува. Довършва си строежа на стадионите, на детските градини и си остава в партията", обясни Борисов днес. И допълни, че двамата вече са се договорили за това. "Така е и с кмета на Бургас, и с кмета на София", каза още лидерът на ГЕРБ. 

Димитър Николов е кмет на Бургас от 11 ноември 2007 година. Днес се навършват 15 години откакто управлява морския град. Той е най-дълго управлявалият кмет на Бургас. 

Фандъкова на 15 ноември 2009 г. спечели за първи път изборите за кмет на Столична община и положи клетва на 23 ноември 2009 г. Тя е първата жена на поста и най-дълго управлявалият кмет на София. 


По публикацията работи: Петя Михова

БНР подкасти:

Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Асен Василев: Президентът цитира фалшива новина

Президентът Румен Радев цитира „фалшива новина“ в коментара си върху Бюджет 2024, заяви министърът на финансите Асен Василев в изявление пред журналисти. Василев предупреди, че ако държавният глава наложи вето върху финансовата рамка за догодина, може да остави страната да влезе в годината без бюджет. Румен Радев: Досега президент не е налагал вето..

публикувано на 27.11.23 в 19:18
Президентът Румен Радев.

Румен Радев: Досега президент не е налагал вето върху бюджета, но не изключвам такъв вариант

"Досега президент не е налагал вето върху закона за държавния бюджет, но ако парламентът не озапти министъра на финансите, аз не изключвам и такъв вариант". Това заяви в Бургас президентът Румен Радев, който е в морския град за старта на кампанията "Българската Коледа":  "Свидетели сме на серия от авантюри в областта на финансите. Много ясно..

публикувано на 27.11.23 в 12:32

Отложиха делото за повторното преброяване на бюлетините за избор на кмет на Община Поморие

Бургаският административен съд отложи делото за повторното преброяване на бюлетините за избор на кмет на Община Поморие. Причината е, че графологичната експертиза не е готова.  Броят отново над 10 000 бюлетини за избор на кмет на Поморие Делото е образувано по жалба на единия от кандидатите за кмет на морската община Веселин Анестиев...

публикувано на 23.11.23 в 16:44
Административен съд - Сливен

Съдът в Сливен осъди ОИК да заплати 3 500 лева на кандидат-съветници след обжалване на изборите

Административен съд Сливен осъди Общинската избирателна комисия да заплати общо 3 500 лева на двама кандидати за съветници за направени адвокатски разноски и съдебна експертиза, след обжалване на изборните резултати. От ОИК след днешното заседание обявиха, че ще направят възражение към Административния съд.  Говорителят на ОИК Тодор Тодоров,..

публикувано на 22.11.23 в 15:50

Разместване в избора на съветници след повторно броене в Сливен

Административният съд в Сливен отмени две решения на Общинската избирателна комисия за обявяване на легитимен избор на двама общински съветници. След преброяване на преференциите предстоят размествания в БСП за България и партия „Пряка демокрация“.  От 12.00 часа днес се провежда заседание на ОИК Сливен във връзка с решенията на Административния..

публикувано на 22.11.23 в 11:54

35 общински съветници подкрепиха декларация срещу областния управител на Бургас

В Бургас 35 общински съветници подкрепиха декларация, в която се настоява да бъдат взети спешни мерки срещу областния управител Пламен Янев. Декларацията е изготвена от почетния председател на партия Средна европейска класа Георги Манев. Причината за нея е коментар на областния управител по време на първата тържествената общинска сесия, в който..

публикувано на 21.11.23 в 14:57
Снимка: Архив

Общинският съвет в Бургас гласува шестима зам.-председатели

6-ма ще бъдат зам.-председателите на Общинския съвет в Бургас. По време на заседанието постъпиха 7 предложения. Избраните зам.-председатели ще заемат местата на ротационен принцип. От ГЕРБ предложиха Димчо Грудев, който и досега е бил на тази позиция. Групата на КОД и „Български възход“ заложиха на  д-р Светослав Тодоров, от ПП – ДБ на..

публикувано на 21.11.23 в 09:37