Бургаското училище "Александър Георгиев-Коджакафалията" се включи със свои проекти в онлайн конференцията „Световен ГИС ден“. Това е най-голямото събитие в сферата на Геопространствените технологии в страната.
Денят на Географските информационни системи традиционно се отбелязва през ноември в повече от 80 държави по цял свят, сред които и България. Конференцията се организира ЕСРИ България в партньорство с повече от 40 водещи организации от различни сфери. Устойчивото развитие и управлението при бедствия са фокусът на 23-ото ежегодно издание на ГИС деня.
Преподаватели и учители от бургаското училище „Коджакафалията“ работят по програма „ГИС в училище“ от четири години. За целта те използват предоставения им Есри софтуер и създават прекрасни проекти.
„ Геопространствените технологии помагат при проектното обучение във всички учебни дисциплини и в клубната ни дейност. ГИС ни помага представянето на данни да е по привлекателно за учениците, допринася за интерактивност и дълбочина на знанията. Предоставя инструменти за задълбочен анализ на получената информация при теренни занятия“, казаха учителките Грета Стоянова и Таня Сребрева.
В онлайн конференцията ученици от 6 и 7 клас от ОУ „Ал. Г. Коджакафалията“ представиха четири свои проекта, които са в областта на опазването на околната среда, регенерация на почвата и развитие на градската среда. Учениците впечатлиха участниците във ГИС форума с придобитите от тях дигитални умения.
Провеждането на ГИС Деня у нас цели да представи новостите в Геопространствените информационни системи, да демонстрира най-актуалните, значими и иновативни ГИС системи, да предостави възможност за обмяна на опит и споделяне на виждания за внедряването на ГИС технологиите в България и тяхното ефективно използване за постигането на по-устойчиво развитие.
Най-голямото ГИС събитие у нас събра онлайн повече от 800 участници и даде възможност за среща с водещи международни и български експерти в различни сфери.
повече може да чуете в звуковия файл:Постоянната комисия по заетостта към Областния съвет за развитие на Област Сливен прие държавният план-прием в неспециализираните професионални и профилирани гимназии и средни училища в област Сливен за учебната 2025/2026 година. Той е изготвен на база на направен анализ за последните три учебни години. Предвижда се през следващата учебна година в..
АЕГ „Гео Милев“ с подкрепата на институт "Конфуций" – София отбелязват Китайската лунна нова година с празничен концерт и културна работилница. На 1 февруари (събота) Културен център НХК ще се превърне в сцена на източните традиции, където бургазлии и гости на града ще могат да се потопят в магията на Китай. Празничната програма ще предложи на..
16 отбора участваха в тазгодишното издание на Burgas Game Jam и успяха да създадат 19 игри на тема “Балони” , от които 6 настолни, съобщиха от сдружението BurgasLab, организатор на събитието. Общо над 70 създатели на игри твориха в хакатона. Целта на всеки Game Jam е да събере на едно място хора от всякакви области, които в рамките на..
Професионална гимназия по механоелектротехника и електроника е първото техническо учебно заведение в Бургас и тази година празнува век от създаването си. Георги Дипчев, син на Райна Княгиня е и първият му директор. Тържествените прояви ще преминат под мотото " Век на растеж и традиции“. Началото ще бъде дадено на 4 март, когато през 1927 година..
Преподаватели от Бургаския държавен университет взеха участие в 40 -тото образователно изложение БЕТТ (British Education Training and Technology Show) в Лондон. В неговите рамки се представят технологични иновации в образованието на всички нива. На българския щанд бургаският ВУЗ представя дейността на своята Педагогическа лаборатория по линия..
ДГ „Яна Лъскова“ в Несебър вече има модерен и многофункционален физкултурен салон, съобщават от общината. Кметът Николай Димитров се увери на място и инспектира новата зала. „Изключително съм щастлив, че за по-малко от две години това е второто голяма преобразяване на пространство в най-голямата ни детска градина. Заедно с приказния двор отвън,..
В Бургас ще се състои премиерата на сборника „Приобщаващо образование“. Книгата ще бъде представена от проф. Милен Замфиров, декан на Факултетът по науки за образованието и изкуствата (ФНОИ), днес (23 януари 2025 г.) от 17:00 ч. в книжарницата на Софийския университет "Св. Климент Охридски" в Регионална библиотека "Пейо Яворов". Книгата..
Постоянната комисия по заетостта към Областния съвет за развитие на Област Сливен прие държавният план-прием в неспециализираните професионални и..