Димитър Димитров-Херо поема Спартак (Вн)

Димитър Димитров
Снимка: ПФК Берое

Димитър Димитров-Херо ще застане начело на тима на Спартак Варна от началото на следващата година, съобщиха днес от клуба. Опитният специалист ще замени на поста Тодор Киселичков със задачата да спаси елитния статут на "соколите".

Спартак ще зимува на последно място в класирането на Първа лига с едва 8 точки след 18 изиграни мача.

Бившият треньор на националния отбор на България, Нефтохимик, Литекс, Левски, Лудогорец, Черноморец и Берое ще бъде представен официално на пресконференция утре от 11:30 часа на стадион "Спартак".

По публикацията работи: Любомир Тодоров

Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Приключи волейболният общински ученически турнир

Вече са известни и общинските първенци по волейбол от ученическите игри 2022-2023 година. Първенството се проведе в спортна зала „Нефтохимик“, като в него премериха сили момичета и момчета в категориите 8-10 и 11-12 класове. Участие взеха представителни отбори на 12 учебни заведения за 8-10 клас и 10 учебни заведения за 11-12 клас на територията на..

публикувано на 01.02.23 в 10:46

"Дея Спорт" победи в Стара Загора "Берое"

Отборът на "Дея Спорт" успя да обърне в Стара Загора "Берое" от 0:1 до 3:1 гейма в мач от 12-ия кръг в Супер Волей. В отделните части резултатът е 17:25, 25:17, 25:22, 25:17 за бургаските волейболисти. След този успех, "Дея Спорт" се изкачи на шестото място във временното класиране със 7 победи, 5 загуби и актив от 23 точки. Най-резултатен от бургаския..

публикувано на 31.01.23 в 10:39

Хандбалният "Фрегата" загуби с минимална разлика от "Шумен 61"

В мач от деветия кръг на елитната група хандбалистите на "Фрегата Бургас" имаха изключително трудната задача да се изправят срещу шампиона от миналата година "Шумен 61". След загуба на старта на пролетния дял от първенството от "Чардофон" - Габрово, бургаските момчета излязоха много мотивирани да покажат, че искат да изненадат опитния отбор на Шумен...

публикувано на 30.01.23 в 11:32

"Дея" гостува на "Берое" днес

Финалистът в турнира за купата на България по волейбол – отборът на "Дея Спорт" гостува днес в Стара Загора на местния "Берое". Дербито от 13-ия кръг в Супер Волей е от 18:00 часа и ще се излъчва пряко в ефира на Макс Спорт 2. Двата тима се срещнаха на полуфинал за купата на България преди десетина дни в Пазарджик. Победители тогава бяха бургазлии...

публикувано на 30.01.23 в 09:41

Нургюл Салимова - втора на Държавния шампионат

Най-добрата ни шахматистка Нургюл Салимова завърши на второ място в Държавното първенство по шахмат в София. В последния кръг на оупън секцията състезателката записа реми с черните фигури срещу международния майстор Цветан Стоянов. Тя завърши турнира с шест точки, след като инкасира 4 победи, 4 ремита и само 1 загуба. Салимова демонстрира лайф..

публикувано на 28.01.23 в 13:26

Ватерполистите на „Черноморец“ се класираха за финала на държавното първенство

Ватерполистите на „Черноморец“ спечелиха квалификацията по водна топка за мъже U17 и се класираха за финала на държавното първенство. Директно във финала ще играят още вторият в подреждането варненският „Комодор“ и бургаският „Нептун“. В Топ 6 влязоха и първите три отбора от квалификацията в София – „Черно море“, ЦСКА и „Локомотив НН“. Във финала на..

публикувано на 26.01.23 в 16:38

Състезателка на стрелкови клуб „Несебър“ с бронзово отличие

Светла Кукучева от стрелкови клуб „Несебър“ се нареди на престижното 3 място и спечели бронзов медал от  първия за годината турнир на Българския стрелкови съюз, състоял се в Търговище.  Състезателката направи добро впечатление още на квалификациите за състезанието, където записа първи резултат и личен рекорд на 10 метра девойки пушка.

публикувано на 25.01.23 в 09:31