Българско национално радио © 2023 Всички права са запазени

Ватерполистите от мъжкия „Черноморец“ четвърти на турнира за Купа България

С изцяло подновен състав отборът на „Черноморец“ успя да спечели четвърто място в турнира по водна топка за Купата на България – мъже. Мястото в първата четворка е голям успех за бургаския клуб. През този сезон в него играят предимно млади състезатели, като голяма част от тях записаха дебют при мъжете.

В хода на турнира няколко от по-опитните играчи получиха различни контузии на ръцете. Двама отпаднаха от по-нататъшно участие, а травмата на третия не му позволи да играе пълноценно в част от срещите.

Въпреки кадровите проблеми, „Черноморец“ записа три победи. В редовното време две от срещите завършиха с реми. Според новото правило на ФИНА, при равенство за първи път се изпълняваха наказателни удари до излъчването на победител. Момчетата на треньора Петър Йонов бяха по-точни и елиминираха „Ботев 2000“ с 21:19 /12:12 в редовното време/ и „Локомотив НН“ с 14:12 /10:10 в редовното време/. Третата победа „Черноморец“ записа в бургаското дерби, в което се наложи над съгражданите си от „Нептун“ с 12:10.

Единствената загуба бургаският отбор инкасира от носителя на трофея „КПС Варна“ с 6:13. Заради получено разтежение титулярният вратар Михаил Колев пропусна двубоя, като неговото място зае младият му съименник Михаил Кошничаров.

Така „акулите“ си осигуриха участие в мача за третото място.

В малкия финал „Черноморец“ отстъпи пред мъжкия състав на ЦСКА със 7:11.

• турнира включихме много млади момчета и всички те са юноши на „Черноморец“. Част от тях за първи път играха при мъжете. Имаме резерви. Очакваме за мачовете от новото първенство присъединяването на ветераните Ивайло Стойнов и Пламен Иванов, които да внесат самочувствие в отбора и организация в игра“, коментира Петър Йонов, който е и национален селекционер на U17, където играят четирима бургаски ватерполисти – Калин Узунов, Александър Илиев, Мартин Иванов и Мартин Янков. Последните двама пропуснаха мачовете от Купата заради лични ангажименти.

Голямо признание е номинирането на 17-годишния Калин Узунов за Нападател №1 на турнира.

Купа България за пореден път спечели „КПС Варна“, който победи „Аква Спорт“ с 11:8.

Както вече съобщихме, турнирът се проведе по новото правило на ФИНА, а именно – след всеки мач да има победител. Затова след равенство в редовното време се изпълняват наказателни удари. Победа в редовното време носи 3 точки, след наказателни удари – 2 точки, загуба след наказателни удари – 1 точка и загуба в редовното време – 0 точки. Правилото важи за всички състезания и в двата пола.

Съставът на „Черноморец“: вратари – Михаил Кошничаров и Михаил Колев, Николай Йорданов, Георги Митев, Калоян Димитров, Александър Китенов, Диян Петров, Александър Илев, Калин Узунов, Виктор Иванов, Николай Тодоров, Виктор Узунов, Димитър Димитров.

Резултати от финалите:

1-2 място - КПС Варна – Аква Спорт 11:8; 3-4 място - ЦСКА – Черноморец 11:7; 5-6 място - Ботев 2000 – Славия 15:16; 7-8 място - Нептун – Комодор 5:13.

Резултати:

Черноморец – Ботев 2000 12:12 (победа за Черноморец с дузпи); Черноморец – Локомотив НН 10:10 (победа за Черноморец с дузпи); Нептун – Черноморец 10:12; КПС Варна – Черноморец 13:6; Ботев 2000 – Нептун 18:12; Локомотив НН – Нептун 8:16; КПС Варна – Нептун 13:3.

По публикацията работи: Ивайло Пеев
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Ватерполистите на „Черноморец“ се класираха за финала на държавното първенство

Ватерполистите на „Черноморец“ спечелиха квалификацията по водна топка за мъже U17 и се класираха за финала на държавното първенство. Директно във финала ще играят още вторият в подреждането варненският „Комодор“ и бургаският „Нептун“. В Топ 6 влязоха и първите три отбора от квалификацията в София – „Черно море“, ЦСКА и „Локомотив НН“. Във финала на..

публикувано на 26.01.23 в 16:38

Състезателка на стрелкови клуб „Несебър“ с бронзово отличие

Светла Кукучева от стрелкови клуб „Несебър“ се нареди на престижното 3 място и спечели бронзов медал от  първия за годината турнир на Българския стрелкови съюз, състоял се в Търговище.  Състезателката направи добро впечатление още на квалификациите за състезанието, където записа първи резултат и личен рекорд на 10 метра девойки пушка.

публикувано на 25.01.23 в 09:31

Баскетболният "Черноморец" би шампиона "Балкан"

Отборът на "Черноморец" изигра един от най-добрите си мачове от началото на сезона в НБЛ, като надигра шампиона "Балкан" с 93:83 пред ентусиазираните зрители в зала "Бойчо Брънзов". Момчетата на треньора Васил Евтимов буквално изригнаха през първото полувреме. Почивката дойде при запомнящо се 60:40. Почти всичко се получаваше в играта на нашите, а..

публикувано на 24.01.23 в 16:09

Медали за кадетите от "Черноморец" на Държавното по свободна борба

Медали завоюваха кадетите от "Черноморец" на Държавното първенство по свободна борба, което се проведе във Враца. Трима са с отличия, а още петима попаднаха в топ 6. Шампион в кат. 65 кг стана Ердал Галип. Една от най-големите надежди на бургаската борба единодушно беше определен за най-техничен борец на първенството, в което участваха над 190..

публикувано на 24.01.23 в 09:57

Отлично начало на годината за фехтовален куб „Корсар“ - Бургас

На провелия се втори кръг от Купа „България“ по фехтовка за деца до 15 и 17 години в залата на НСА „Васил Левски“ – София, състезателите от морския град показаха завидни умения и спечелиха няколко отличия. Първият ден започна с битките при момчетата до 15 години. Там и тримата състезатели на клуба завоюваха място сред най-добрите осем в страната...

публикувано на 23.01.23 в 13:22

Баскетболният "Черноморец" приема днес шампиона "Балкан"

Баскетболният отбор на "Черноморец" приема днес шампиона "Балкан" Ботевград. Мачът е от 17-ия кръг в Националната баскетболна лига/НБЛ/. Началният час е 19:00, а мястото е зала "Бойчо Брънзов". Входът е с билети. Безплатен е входът само за деца до 12 години. Срещата може да проследим пряко в ефира на спортните канали. "Черноморец" заема седмо място..

публикувано на 23.01.23 в 13:14

Дея Волей зае второ място в турнира за Купата на България

Бургаските волейболисти от Дея Волей спечелиха второ място в турнира за Купата на България. Мачът се игра в Пазарджик, пред публиката на Хебър, който успя да стане за четвърти път шампион. Победата над бургазлии дойде след драматичен двубой, който завърши 3:2 гейма. Това е огромен успех за бургаския тим, който бе създаден преди 7 години. През последните..

публикувано на 23.01.23 в 08:17