Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Общините в региона честват Трети март

В Царево празникът ще започне в 10.30 минути с поздрав на духовия оркестър, от 11 часа ще има заупокойна молитва за загиналите  и ще бъдат поднесени цветя пред паметника на Георги Кондолов. След това ще има концерт.

В 10 часа ще бъде вдигнато знамето на България в Приморско.Ще бъдат положени венци и цветя пред паметника на Васил Левски. Реч ще изнесе кметът Димитър Германов. Концерт ще изнесат група Приморче и Фолклорния ансамбъл.

В Созопол церемонията е от 11.30 часа пред Паметника на загиналите във войните.

В Малко Търново честванията започват от 10.45 часа пред паметника на Алекси Попов. След това ще има шествие до мемориала "Веригата". Ще се състои и приемане на строя от 4 -ти ученически гвардейски отряд от Айтос.Предвидени са още заупокойна молитва и церемония.

В Камено събитията са от 10 часа на Сцената до общината. В 10.30 часа в Културния дом предстои концерт спектакъл с учениците от СУ"Христо Ботев" гр. Камено и ТА "Здравец. Той е озаглавен“ Тайният революционен комитет ви призовава“.

В Айтос празникът започва от  11.00 часа на  площад "Свобода" .Там ще се състои "Бяло, зелено, червено" -танцова композиция на НЧ "Васил Левски 1869".Благодарствен молебен, отслужен от енорийски свещеник Ромил Георгиев ще има,както и  рецитал на група "Ботевчета",, класирала се на І-во място в общинския конкурса "Моята България 2023", с ръководители Албена Кишишева и Цвета Андреева, СУ „Христо Ботев“ гр. Айтос и празничен концерт с участието на Формация "Паскалеви".

В Карнобат събитията ще са от 11 часа пред паметника "Веригата".

В Поморие тържеството ще се състои  от 11.00 часа пред паметните плочи на участниците в Освободителната. Участие в програмата ще вземат децата от ДГ „Детелина” и ДГ ‘Веселушко”, учениците от ОУ „Христо Ботев”,  Детски фолклорен танцов ансамбъл „Раковина” с ръководител Владимир Данаилов и десетгодишният гайдар Янислав Гуменов.

 При подходящи метеорологични условия, на централната пешеходна зона ще бъдат изложени и част от творбите, отличени в конкурса на СУ „Иван Вазов“ – Поморие „Да погледнем на България с очите на Вазов“.


По публикацията работи: Десислава Златева

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Тодор Стамболиев спечели трети мандат като обществен посредник на Бургас

Тодор Стамболиев отново е избран за обществен посредник на Бургас. Той започва третия си мандат с подкрепата на 37 общински съветници, които гласуваха за него на днешното заседание на местния парламент. Четирима се борят за поста обществен посредник на Бургас  В надпревара за поста бяха допуснати още трима кандидати – юристите Калина..

публикувано на 25.02.25 в 14:47

Бургас няма да има картинг писта засега

Засега Бургас няма да има картинг писта. След близо час дебати Общинският съвет отхвърли предложението за отдаване под наем на терен в местността Росенец за изграждането на писта с електрически картинги. Ще има ли Бургас писта с електрически паркинги Предложението бе във връзка със заявено от фирма инвестиционно намерение за изграждането на..

публикувано на 25.02.25 в 13:30

2 лева за синя и зелена зона в Бургас

В Бургас вече ще се плаща 2 лева на час за паркиране в синя и зелена зона. Това решиха общинските съветници след продължили час и половина дебати на заседание днес. От администрацията като вносител на предложението мотивират поскъпването от 1.30 на 2 лева с натоварения трафик в централна градска част и като една от мерките за освобождаване на..

обновено на 25.02.25 в 11:37

АПИ глобява пътноподдържащата фирма за неразчистения Бургас-Обзор-Варна

Агенция „Пътна инфраструктура“ ще наложени неустойки за близо 115 хил. лв. с ДДС на пътноподдържащите фирми в областите Бургас и Монтана за закъсняла реакция при снегопочистването на републиканските пътища при снеговалежа през миналата седмица. Санкцията за изпълнителя, отговарящ за поддържането на републиканската пътна мрежа в област..

публикувано на 25.02.25 в 11:15

Кръгла маса за фалшивите новини организират в Бургас

Кръгла маса на тема "Свобода на медиите и плурализъм. Негативните ефекти от дезинформацията за ЕС в региона" ще се състои днес от 13:00 часа в Областната управа в Бургас, съобщиха от сдружението с нестопанска цел "Хоризонти".          Основна тема на дискусията ще бъде подмяната на реалността, неверните твърдения за Европейския съюз (ЕС),..

публикувано на 25.02.25 в 08:52

Тестват сирените на предприятие в Ямбол

Локалната система за ранно оповестяване на предприятие, съхраняващо отровни вещества, ще бъде тествана  в Ямбол на 25 февруари. При проверката на техническата изправност от свирените системи ще бъдат излъчени гласови съобщения за техническа проверка, акустичен сигнал за тревога и гласово съобщение за край на техническата проверка.  Тестът на..

обновено на 25.02.25 в 08:28

Бургас ще чества националния празник с авто-мото поход, молебен за благоденствие и Третомартенско хорище

И тази година Община Бургас подготвя мащабна празнична програма, с която жителите и гостите на града ще честват националния празник – 3 март, и 147-ата годишнина от Освобождението на България от османско иго.  Събитията в празничния за всички българи ден ще започнат от 09.00 часа с авто-мото похода „Българовско шествие 3-ти март “, което по традиция..

публикувано на 25.02.25 в 07:11