Фехтовачите от клуб „Корсар“ постигнаха добри резултати по време на провелото се в София Държавно първенство по фехтовка на оръжията сабя и шпага, съобщават от Общината. То включваше почти всички възрастови групи от деца до 11 години до младежи и девойки.
Първия ден започна с индивидуалната надпреварата за момичета и момчета до 11 и 15 години. В състезанието за момичета до 11 год. и трите представителки на ФК „Корсар“ спечелиха място сред най-добрите осем в страната.
В схватките и при момчета до 15 години в състезанието взеха участие 46 състезателя от цялата страна. Там с бронзов медал и отлична игра се отличи Димитър Тончев. При момичетата в тази възрастова група Мария Джалъзова зае 15-то място.
В отборната надпревара до 15 години при момчетата отборът на „Корсар“ не остави никакви съмнения, че е най-добрия, равностоен и сработен отбор и заслужено спечели златното отличие, побеждавайки на финала отбора на „Тамплиер“ - София с 45-37 туша.
Отборът на момичетата до 15 г. зае почетното 6-място, трябва да се отбележи, че в състава му имаше само състезателки от по-долната възрастова група, което е добра предпоставка за бъдещи успехи.
В индивидуалното състезание до 13 години, Борис Чапкънов спечели бронзов медал, отстъпвайки с 10-5 от шампиона Ивайло Андонов от „Олимпик“ – София. При момичетата в тази възраст най-добре се представи Екатерина Чаушева, спечелвайки 5-то място.
В третия ден от турнира се проведоха отборните състезанията за деца до 13 г. и индивидуалните за кадети и кадетки. В отборната надпревара при момичетата до 13 години фехтовален клуб „Корсар“ беше представен от два отбора. Първият отбор в състав Екатерина Чаушева, Елеонора Василева Мария Манчева и Мартина Христова спечелиха 6-то място. А втория състав Доминика Микова, Даниела Желязкова, Диана Ангелова и Невена Съботинова заеха 8-мо място
В отборното при момчетата Борис Чапкънов, Пламен Христов и Ивален Попов заеха 4-то място, като малко спортно щастие не им достигна да вземат бронзовите отличия.
На следващия ден в отборната надпревара при кадети, Никола Миланов, Йордан Чолаков, Иван Колев и Димитър Тончев, заслужено спечелиха бронзовите отличия, побеждавайки в малкия финал отбора на „Свечников 2“ с 45-43.
Състезателките по борба от спортен клуб "Станка Златева" (Сливен) Емине Осман и Несрин Сюлейманова ще насочат вниманието си към кандидатстване в Академията на МВР, това обяви личният им треньор Станка Златева, след решението на Българската федерация по борба тя да не им води тренировки в клуба и ги лиши от международни участия. Петкратната световна..
Ледени забавления очакват жителите и гостите на Сливен на 8 и 9 февруари. На 8 февруари, събота, започва хокеен турнир. Той ще се проведе от 10 до 18 часа. В различните кръгове ще се включат седем отбора от Сливен, Стара Загора, София и Велико Търново. Двата отбора, събрали най-много точки, ще играят финал на следващия ден от 10 часа. И тази година..
ФК „Черноморец“ победи като гост „Несебър“ в контролна среща. „Акулите“ се наложиха с 3:0. Воденият от Ангел Стойков тим поведе още в 5-ата минута. Хидает Хюсеин получи на 7-8 метра пред голлинията и с удар от въздуха порази целта за 0:1. В 37-ата минута Черноморец удвои аванса си. Хидает Хюсеин центрира от фал, а Мариян Димитров отклони леко с..
Франческо Кадеду е новият треньор на Нефтохимик, обявиха от бургаския клуб. Досегашният наставник на Дея спорт ще наследи на поста Иван Станев, който подаде оставка по-рано през деня. Иван Станев се раздели с волейболния Нефтохимик Италианецът имат вече богат опит в България, като води повече от две години Дея спорт, с който спечели Купата..
Иван Станев вече не е старши треньор на волейболния „Нефтохимик 2010“ (Бургас). Новината съобщи самият той в публикация в социалните мрежи. Специалистът застана начело на отбор в началото на сезона, след като постът бе напуснат от Мартин Стоев. Станев бе помощник в щаба на Стоев, а преди един сезон бе играещ треньор на бургазлии. Ето какво гласи..
Бургаските отбори "Черноморец" и "Нефтомик" постигнаха победи над съперниците си във футболните срещи вчера. "Черноморец" се наложи с 2:0 над "Розова долина" в контролна среща на стадиона в Камено. „Акулите“ поведоха в 19-ата минута. След заучено изпълнение на фал, Тодор Чаворски посрещна от воле центриране на границата на наказателното поле за..
Последният слалом за мъже преди световното първенство по ски алпийски дисциплини в Заалбах ще се проведе тази вечер в Шладминг (Австрия). Алберт Попов изтегли номер 10, а Калин Златков ще е с номер 64. Първият манш е от 18.45 часа, а вторият от 21.45. Евроспорт 2 ще излъчва на живо. Този сезон Алберт Попов осъществи своя голям пробив в Белия..
Състезателките по борба от спортен клуб "Станка Златева" (Сливен) Емине Осман и Несрин Сюлейманова ще насочат вниманието си към кандидатстване в Академията..
Ледени забавления очакват жителите и гостите на Сливен на 8 и 9 февруари. На 8 февруари, събота, започва хокеен турнир. Той ще се проведе от 10 до 18..