Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

БУРГ на Живко Табаков направи заявка за местните избори

Гражданската платформа БУРГ ще участва в местните избори, обяви Живко Табаков. След Великден формацията дава старт на обществената си кампания. 

Български устрем за развитие на градовете няма политическа регистрация и ще участва в местния вот от името на друга партия. Коя ще е тя предстои да се уточни, но Живко Табаков обяви, че ще търси широка коалиция:

"Знаете, че аз съм десен човек, но не изключваме възможността да си партнираме и с изявени партии, които имат по-леви убеждения, примерно като „Левицата“, които без притеснение подкрепих не само заради ангажираността им, тъй като съм извървял с тях не малък път в битките в Народното събрание, а и имат ясната визия за защита на обществото. 

Табаков призовава в тези разговори да се включат и Продължаваме промяната и Демократична България, за да застанат заедно зад изявен кандидат за кмет. Само така можем да победим ГЕРБ в Бургас, убеден е той. 

В следващите месеци БУРГ си поставя няколко цели, поясни Табаков:


"В рамките на няколко месеца да убедим всички млади хора и съграждани, които не излязоха да гласуват на 2 април, т.е, говорим за по-висока избирателна активност, да излезем пред обществото и поставим проблемите и решенията, както ги виждаме. Ще наградим нашата програма с допитване до обществото. Ще проведем разговори с различни политически формации, с неправителствения сектор за тяхната визия за развитието на града."

В средата на юни ще бъде обявено кои са новите лица, последвали формацияна. На по-късен етап ще се направят серия от кръгли маси за визията  на Бургас и малките населени места.

Прогнозата на Табаков е, че кабинет няма да бъде съставен и се върви към нови парламентарни избори. 


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

След бюджетен маратон в НС: Депутатите одобриха парите на държавата /ОБНОВЕНА/

Депутатите приеха на второ четене държавния бюджет за 2025 г. след продължило близо 22 часа пленарно заседание. В бюджета за тази година не се предвижда увеличение на данъците, а заложеният бюджетен дефицит от БВП е в размер на 3%. Максималният размер на новия държавен дълг, който може да бъде поет през годината, е 18,9 млрд. лв. Пленарната зала..

обновено на 21.03.25 в 08:43

Министър Станков: В бюджета са предвидени 45 млн. за детската болница в Бургас

В Бюджет 2025 са предвидени 45 млн. лв. за изграждането на Многопрофилна детска болница „Света Анастасия“ в Бургас. Това потвърди министърът на енергетиката Жечо Станков по време на дебата по приемането му в Народното събрание. Министърът отговори на изказване на народния представител Борис Аладжов от "Възраждане", който настоя средствата да..

публикувано на 21.03.25 в 08:35

"Възраждане" внасят предложение за включване на два важни за региона проекта в Бюджет 2025

В бюджет 2025 г. да бъдат заложени средства за продължаващия строеж на детската болница в Бургас, както и за пречиствателна станция за питейни води на яз. „Ахелой“. Такова предложение внесоха депутатите на „Възраждане“ Борис Аладжов и Александър Койчев.  По отношение на болницата „Света Анастасия“ е необходимо в държавния бюджет за 2025 г. да бъдат..

публикувано на 20.03.25 в 18:00
Петко Стефановски

НС избра Петко Стефановски за управител на НЗОК

Парламентът избра единствения кандидат за управител на НЗОК Петко Стефановски, издигнат от парламентарната група на ГЕРБ-СДС.  "За" гласуваха 147 депутати от ГЕРБ-СДС, "ДПС-Ново начало", БСП-ОЛ, ДПС-ДПС и "Има такъв народ".  "Против" гласуваха 81 депутати от "Възраждане", ПП-ДБ и "Величие". Мандатът на досегашния управител на НЗОК Станимир Михайлов..

публикувано на 20.03.25 в 14:30

Депутатите гласуват на второ четене Бюджет 2025

Очаква се Бюджет 2025 година да бъде обсъден по същество и гласуван на второ четене в Народното събрание. До късно снощи текстовете му, които достигат почти 700 страници, бяха докладвани в полупразната пленарна зала. Бюджет 2025 е изчислен с дефицит от 3% от прогнозирания брутен вътрешен продукт. Това формира недостиг от 6,4 милиарда лева. Заложена е..

публикувано на 20.03.25 в 08:30

Адв. Момчил Момчилов: Решението на КС създава опасен прецедент

Според бургаския адвокат  Момчил Момчилов, това не е първия път на частично касиране на вота, но е първият с такова мащабно решение.  Най-големия проблем, който създаде вчерашното решение на Конституционния съд е че се създава опасен прецедент, обясни адвоката. "Вещите лица не са намерили бюлетините в чувалите, а на видеонаблюдението се виждат..

публикувано на 14.03.25 в 12:30

ЦИК гласува промяната в разпределението на мандатите в 51-вото Народно събрание

Партия "Величие" влиза в 51-вия парламент с 10 депутати, това реши  Централната избирателна комисия (ЦИК) тази вечер след решението на Конституционния съд. КС: Бариерата от 4% е 97 390 гласа, "Величие" има 97 497 гласа ЦИК определи нова четирипроцентова бариера за влизане в парламента за изборите за народни представители от 97 390 гласа,..

публикувано на 13.03.25 в 22:58