Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Специална техника използвали автокрадците при кражбата на автомобила в Слънчев бряг


През летния туристически сезон морските курорти стават притегателни за гастролиращи групи автокрадци от други области на страната. Колите от по-нисък клас се разглобяват, а по-скъпите се изнасят зад граница, са установили полицаите. За съжаление крадците използват специализирана техника, която все още се продава свободно, коментира главен инспектор Иван Жечев от областната дирекция на полицията в Бургас.

"Тази техника позволява на автокрадците да отнемат автомобила без дори да проникнат в него предварително. Т.е. отиват със съответната специализирана техника, прихващат сигнала излъчен от автомобила, след което могат директно да се качат да го управляват или да прехвърлят сигнала на материален носител - ключ, както е и в случая", каза Иван Жечев. 

След кражбата на лекия автомобил в Слънчев бряг беше предприета полицейска акция за разбиването на групата и на територията на село Гавраилово в сливенско бяха задържани шест души в момента на разкомплектоване на 4 автомобила. Паралелно с това полицаите задържаха и преките извършители на автомобила в Слънчев бряг. До момента има достатъчно доказателства за виновността им коментира Мария Маркова, административен ръководител на районната прокуратура в Бургас.

В хода на разследването е станало още ясно, че групата е набелязвала сравнително нови автомобили, на по пет, шест години от производство им, от всякакъв клас. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Горя църква в Сливен, няма пострадали

Късо съединение е причината за пожара в сливенската църква „Света Богородица“ тази сутрин, съобщиха от полицията. Изгорял е притворът на църквата. Служителка в храма е била изведена от пожарникарите, след като огънят ѝ е отрязал пътя към изхода и тя е останала в сградата.  Няма пострадали и нанесени щети по корабната част на църквата.  Преди..

публикувано на 06.03.25 в 15:52

Михаил Попов, ИПБ: Все по-често шофьори говорят по телефона или пишат съобщения

Използване на телефони по време на шофиране, ниските санкции за нарушителите и лоша маркировка са най-честите причини за тежките пътни инциденти в страната. Заемаме едно от първите места в Европа по най-опасно шофиране, показват данните на Европейския съвет за безопасност на транспорта. Има увеличение на наказанията в съда за пътни престъпления,..

публикувано на 06.03.25 в 15:19

Задържаха двама крадци на кабели и пари

Служители от Първо Районно управление – Бургас са задържали двамата извършители на кражба на трифазен кабел, който е бил на стойност около 500 лева и сумата от 1100 лева. Те са собственост на 46-годишна жена от Бургас.  Кражбата е осъществена в средата на януари от имот, който е на бургаската улица „Софроний“ , уточни ОДМВР.  Мъжете са криминално..

публикувано на 06.03.25 в 09:30

В ареста остават украинецът и туркинята, които бяха спасени край Маслен нос

Районният съд в Царево остави в следствения арест украинеца Руслан Сулотки и турската гражданка Аслъхан Гичлемес. Те бяха спасени от катер на Гранична полиция край Маслен нос след подаден сигнал за бедствие. Граничният кораб "Обзор" спаси двама чужденци в Черно море Пред съда двамата заявиха, че живеят на семейни начала и търсят политическо..

публикувано на 05.03.25 в 17:26

Създават две нови дирекции борещи се с миграцията и контрабандата на границата

Министърът на вътрешните работи Даниел Митов предлага на Министерски съвет в Главна дирекция "Гранична полиция“ (ГДГП) да се създадат две нови дирекции - "Противодействие на незаконната миграция“ и "Противодействие на престъпността и контрабандата през държавната граница“. Това се посочва в проект на Постановление за изменение и допълнение на Правилника..

публикувано на 05.03.25 в 16:00

Шофьор остана без кола след употреба на наркотични вещества

Иззеха автомобила на 35-годишен шофьор от Бургас. Той е спрян за проверка от полицаи към Първо Районно управление в Бургас на 3 март, към  20:45 ч. на улица „Генерал Гурко“, съобщи ОДМВР.  При полевия наркотест е установена  употребата на наркотични вещества - амфетамин и метамфетамин. Водачът е задържан за срок до 24 часа.  По случая е образувано бързо..

публикувано на 05.03.25 в 13:00

Искат постоянен арест за двамата чужденци, спасени с гумена лодка край Маслен нос

Районната прокуратура в Бургас поиска постоянна мярка "задържане под стража" на двамата чужди граждани от Турция и Украйна , спасени от кораб на Гранична полиция край Маслен нос.   Заседанието е насрочено в Районния съд в Царево за 15 часа.  Граничният кораб "Обзор" спаси двама чужденци в Черно море Образуваното досъдебно..

публикувано на 05.03.25 в 11:00