Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Средец празнува

Кметът Иван Жабов: Предстоят още много добри дела, които ще променят нашия град (ВИДЕО)

| обновено на 23.09.23 в 13:14


Средец отбелязва своя празник днес. Богатата програма се разгръща в няколко локации-площада, парка и градския стадион. 

С ритуал по издигане на националния флаг и тържествена общинска сесия започна празника на Средец. Приветствие отправи кметът на града инженер Иван Жабов:

"В този празничен ден ви пожелавам здраве, упоритост, сили и вяра, за да работим заедно в интерес на Средец, за по-доброто му бъдеще. Пожелавам градът ни да продължава да се развива. Няма да изброявам какво е направено в годините назад-резултатите са видими. Знам какво ще кажат някой от вас-може и още, но повярвайте понякога е много трудно да се състезаваш с десетилетия пропуснато време Аз като кмет ви обещавам, че предстоят още много добри дела, които ще променят нашия град."


Водосвет за здраве и благоденствие отслужи отец Недялко Радев. 

Сред гостите бяха заместник-областният управител Владимир Крумов и депутатът Галя Желязкова. 

Празникът на Средец продължи с поднасяне на венци и цветя пред паметника на Продан Гарджев. Днес на градския стадион се провежда 28-то издание на Националния турнир по свободна борба "Продан Гарджев".


Гастрономически фестивал за бавен и здравословен туризъм очаква посетители. Майсторски сладки и солени изделия са подредени на площада. 

Изложба на ретро автомобили и мотоциклети в градския парк на Средец е една от атракциите в програмата за празника на града. Над 50 возила от Германия, Русия и няколко клуба от страната се включват, съобщи председателят на бургаския ретро клуб Димо Джамбазов.


Кулминацията на празника е концерта от 19 часа с участието на Яна Биюкова, Лазар Налбантов, Ирена Станкова, Катя Георгиева, Ваня Дженезова, Костадин Михайлов, Живко Петров и други. 


Повече чуйте в звуковия файл.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Община Созопол ще дофинансира с 64 500 лева читалищата

Община Созопол ще дофинансира читалищата на своя територия с 64 500 лева, а неправителствени организации, които развиват активно дейност ще получат сусбидиране в размер на 35 000 лева. Решението е на Общинския съвет.  41 хиляди лева от сумата е за читалището в общинския център. Относно коментарите на общински съветници, че средствата за селските..

публикувано на 04.03.25 в 15:41

Общинският съвет гласува цените за платеното паркиране по местоживеене в Созопол

Общинският  съвет в Созопол прие промени в Наредба за определянето и администрирането на местните такси и цени на услуги на територията на общината, които касаят цените за паркиране в град Созопол в режим на „Локално платено паркиране“. Промяната се отнася до броя на автомобилите, притежавани от едно семейство.  Цената за всяко първо паркомясто в..

обновено на 04.03.25 в 12:13

Пенсиите за месеца ще се изплащат от 7 март

Изплащането на пенсиите за март в пощенските станции ще започне в петък, съобщават от Националния осигурителен институт. Хората, които получават средствата по банков път, ще получат средствата си на 7 март. Ден по-рано ще се изплащат обезщетенията за бременност, раждане и отглеждане на дете за февруари, а обезщетенията за безработица ще се изплащат на..

публикувано на 04.03.25 в 12:00

60% от възрастните и една трета от децата ще бъдат с наднормено тегло до 2050 г.

Близо 60% от възрастните и една трета от децата в света ще бъдат с наднормено тегло или затлъстяване до 2050 г., ако правителствата не вземат мерки, показват данните на ново мащабно проучване. В изследването, публикувано в медицинското списание Lancet, са използвани данни от 204 държави, за да се очертае мрачната картина на едно от най-големите здравни..

публикувано на 04.03.25 в 10:05

Общинският съвет в Бургас ще проведе извънредно заседание на 4 март

Общинският съвет в Бургас ще проведе извънредно заседание по искане на кмета Димитър Николов. Поводът е да се разгледа негова докладна записка, която трябва да бъде одобрена, за да се реализира важна инвестиция за града. Проектът е пряко обвързан с реализирането на инвестиционна инициатива на „Електра Транс Глобъл" ООД за изграждане на хангарен..

обновено на 04.03.25 в 08:33

В Болярово искат промяна в срока за почистване на пасищата

Земеделски производители от крайграничната община Болярово настояват да бъде променен срокът за почистването на ливади и пасища. Рискът от пожари в региона е изключително висок, категорични са и от общинската администрация. Вероятна причина за големите пожари през лятото на миналата година, в землищата на селата Воден и Крайново е почистването на..

публикувано на 04.03.25 в 07:45

Сливен отбеляза 147 години от Освобождението на България

С ритуал по издигане на националното знаме Сливен отбеляза 147-години от Освобождението на България от османско иго. Негово Високопреосвещенство сливенският митрополит Арсений отслужи благодарствен молебен за здраве и добруване на българския народ. Венци и цветя в знак на признателност бяха положени пред паметника на войводата Хаджи Димитър и..

публикувано на 03.03.25 в 16:30