Сребърната медалистка от Световната купа по шахмат Нургюл Салимова в неделя трябва да изиграе първата си партия след големия успех в Баку.
Тя ще участва на 27-ото отборно шахматно първенство за жени в Дуръс, Албания, като ще представя тима на унгарския Гаруда Айка БСК с капитан Чаба Балог.
Българката, която е с коефициент ЕЛО 2424, ще играе на трета дъска за своя отбор на шампионата, който се открива на 30 септември, а срещите започват на 1 октомври.
На първа дъска е гросмайстор Бела Хотенашвили от Грузия с ЕЛО 2480. На втора е Тан Тран Хоан от Унгария (2398). Останалите две шахматистки в състава на Гаруда Айка БСК са Теодора Иняц (Сърбия) с ЕЛО 2426 и Жока Гаал (Унгария) с 2308.
„Определящо при отборните състезания е стратегията на селекционера. Рейтингът не е от пъвостепенно значение. Поканените състезателки получават оферта и или се съгласяват с условията, или не“, обясни мениджърът на Нургюл Живко Жеков за сайта на БНР. Той допълни, че няма да пътува със Салимова за Дуръс, защото не би имало полза от него там, тъй като този тип турнири са повече за игрови ритъм.
Бившата световна шампионка за жени Антоанета Стефанова пък е капитан и ще играе на първа дъска за тима на албанския Теута.
Общо десетима българи ще участват. Освен Салимова и Стефанова това са Иван Чепаринов, Александър Делчев, Петър Арнаудов в турнира при мъжете и Надя Тончева, Виктория Радева, Цвета Галунова, Пета Караиванова и Патрисие Найманова при дамите.
Цанко Цанков е вече на родна земя в Бургас, след последното си участие на Световната купа по зимно плуване в Гдиня, Полша преди броени дни. Българският плувец спечели три златни медала – на 1000 м, на 200 м и 450 м свободен стил във водите на Балтийско море. Пред БНТ националната ни гордост изказа радостта си, че е успял да спечели тези три златни..
Волейболистите от "Нефтохимик 2010" играят домакински мач срещу "Пирин" (Разлог) днес. Срещата е от 16-тия кръг на първенството на страната. Началото е от 18.30 часа в бургаската зала „Бойчо Брънзов“. Касите ще отворят по-рано в 17.15 часа. В началото на седмицата стана ясно, че капитанът на бургазлии - Аксел Трухчев е под въпрос за срещата...
Цанко Цанков приключи с три златни медала участието си на Световната купа по зимно плуване в Балтийско море. Българският състезател стигна до крайния успех вчера на 1000 метра, а днес не остави шансове на конкуренцията на 200 и 450 метра свободен стил в Гдиня, Полша. В третия старт на 450 метра Цанков триумфира с време 5:36.06 минути. За..
Цанко Цанков спечели втори златен медал на Световната купа по зимно плуване в Балтийско море. След като вчера безапелационно стигна до крайния успех на 1000 метра и беше обявен на церемонията по награждаването за “Краля на Балтийско море“, днес Цанков взе златото и на 200 метра свободен стил. Българският състезател финишира първи в тежките условия с..
Цанко Цанков спечели златен медал на Световна купа по зимно плуване в ледени води в Гдиня (Полша). Българинът финишира първи в най-тежката дисциплина 1000 метра свободен стил с време 12:42.50 минути. Призовата тройка допълниха поляците Матеуш Павлика с 14:07.56 и Павет Сосна с 15:19.44. Състезанието се проведе в Балтийско море при..
Ледената пързалка в Сливен днес б едомакин на хокеен турнир. В него участваха спортните клубове на Сливен, Стара Загора, София и Велико Търново, да премерят сили в равностойна надпревара. Почитатели и ентусиасти на зимния спорт имаха възможност да наблюдават днешните срещи, които започнаха от 10 ч. Мачовете ще продължат през целия ден. Двата отбора,..
Цанко Цанков е вече на родна земя в Бургас, след последното си участие на Световната купа по зимно плуване в Гдиня, Полша преди броени дни. Българският..