Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

НАП спря над 150 сайта за онлайн залагания без лиценз

снимката е илюстративна
Снимка: fabrikasimf on Freepik

От началото на септември изпълнителният директор на НАП спря над 150 сайта, чрез които се организират хазартни игри от дружества без действащ лиценз по Закона за хазарта. По-голямата част от тези хазартни оператори имат разрешение да развиват дейността си в държави, извън Европейския съюз, но не и в България.

След публикуване на решението в страницата на НАП, сайтовете, посочени в него, следва да преустановят дейността си до 3 дни. Ако след изтичане на този срок, нерегламентираните онлайн платформи са достъпни в България и през тях може да се правят залози от потребители в страната, то НАП сезира съда. Магистратите от своя страна издават разпореждане към доставчиците на интернет услуги у нас да прекратят достъпа до страниците и техните поддомейни.

Решенията на изпълнителния директор на НАП, както и разпорежданията на Софийския районен съд се публикуват в рубриката Онлайн хазарт в сайта на приходната агенция. НАП поддържа и актуален списък на интернет страниците, чрез които се организират хазартни игри от лица, които нямат действащ лиценз по Закона за хазарта. В случай че потребител попадне на нерегламентирана онлайн платформа за залози,  може да подаде сигнал към приходната агенция на имейл:  illegal_gambling@nra.bg, като е необходимо да посочи сайта и своя интернет доставчик. Повече информация за рисковете, които крият незаконните сайтове, може да се получи от подкаст епизода на НАП, посветен на темата.

В рубриката „Отговорен хазарт“ в сайта на приходната агенция и в YouTube канала на НАП са публикувани съвети за отговорна игра, както и тест за самооценка на хазартните навици на играчите


По публикацията работи: Ивайло Пеев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

3 години ще лежи в затвора мъж, обвинен в убийство по непредпазливост

Окръжен съд – Бургас наложи наказание в размер на 3 години и 4 месеца „Лишаване от свобода“ мъж за това, че е причинил смъртта на друг по непредпазливост.  Наказанието ще бъде изтърпяно при първоначален „строг“ режим. Случаят е от 28 септември 2023 година, когато в Слънчев бряг, пред хотел, мъжът е ударил другия, като му нанася лека телесна повреда -..

публикувано на 25.02.25 в 17:45

До 90 км/ч е скоростта на движение по моста на пътя Царево-Ахтопол

За изграденото съоръжение над река Изгревско дере на пътя Царево-Ахтопол има издадено разрешение за ползване, с което отпада ограничението от 50 км/ч, въведено през отделните етапи от изграждането на моста и пускането на движението по него. С възстановяването на допустимата скорост от 90 км в час в участъка от първокласния път ще се повиши комфортът на..

публикувано на 25.02.25 в 16:26

Сексуален насилник е арестуван от ГДБОП, на адреса му е открита жертва на 12 г.

Онлайн сексуален насилник е арестуван при спецоперация на антимафиотите от дирекция "Киберпрестъпност" към ГДБОП за противодействие на сексуалната експлоатация на деца, проведена на 20 февруари, съобщи пресцентърът на МВР.    На адреса му е открита една от неговите жертви - момче на 12 години, използвано за създаване на материали със сексуално..

публикувано на 25.02.25 в 13:00

Съдът отложи заседанието по делото за убийство на Руско Танев (ОБНОВЕНА)

Бургаският окръжен съд отложи днешното заседание по делото за убийство на шофьора Руско Танев, извършено в сунгурларското село Прилеп. Обвиняем е Стефан Дехнев, намушкал жертвата с нож при саморазправа. Тежкият инцидент е от август 2023 година, след като внукът на подсъдимия е изскочил изненадващо на пътя, Танев го е прегазил с камиона, който..

обновено на 25.02.25 в 10:25

5 години затвор за украинец за кражбата на пари и вещи за над 28 хиляди лева

5 години „лишаване от свобода“ наложи Районният съд в Бургас на украински гражданин. Той е обвинен в  кражбата на пари и вещи на стойност 28 452 лева. Престъплението е от юни 2024 година. По време на разследването е установено, че кражбата е осъществена от два апартамента. В тях е проникнато, чрез използване на техническо средство. Откраднати са..

публикувано на 24.02.25 в 16:34

Горящ автомобил подпали складова база в Бургас

За горящ лек автомобил, паркиран в складова база, която е разположена срещу отбивката за бургаския квартал Долно Езерово е сигнализирано около 7 часа вчера, във Второ Районно управление - Бургас.  Складовата база е стопанисвана от 73-годишен бургазлия. Огънят е потушен от един противопожарен екип. Констатирано  до момента е, че най-вероятно..

обновено на 24.02.25 в 08:51

Променят от днес движението по улица „Макгахан“ в Сливен

Община Сливен напомня, че от днес ще бъде променена организацията на движението на превозни средства по улиците „Макгахан“, „Великокняжевска“ и „Г. С. Раковски“. Промяната влиза в сила при кръстовището на улиците „Макгахан“ и „Г. С. Раковски“ до кръстовището на „Макгахан“ и „Великокняжевска“ и от кръстовището на булевард „Ген. Скобелев“ и..

публикувано на 24.02.25 в 08:29