От 12 години Болярово отбелязва отново своя празник на Димитровден. Името на св. Димитър носи единствената църква в града. Днес тя отвори врати и посрещна светлия ден с нови придобивки. Кръст и нов полилей получи храма от дарител и от Общината.
Кръстът е дарение от спортен деятел,свързан с Болярово , обясни временно изпълняващият длъжността кмет Нина Терзиева. Тя го предаде на отец Дамян.
В навечерието на празника общината е осигурила и нов полилей, тъй като предният е бил много стара, добави Терзиева и допълни, че са искали за големия празник, храмът да бъде обновен.
Шествие с иконата на св. Димитър премина по улиците на града и стигна до площада, където се състоя празнична церемония и концерт. Самата икона е купена със средства на жителите на града, разказа един от представителите на Инициативния комитет по събирането на средства Янка Николова.
Цветя в знак на благодарност към загиналите боляровци във войните и за Освобождението на България положиха потомци.
Знамената на България, Европейския съюз и Общината бяха издигнати на площада на града. След това бяха отправени поздрави към жителите. Водосвет за здраве и благополучие отслужи отец Дамян.
Временно изпълняващият длъжността кмет Нина Терзиева отбеляза:
"Традиция е всички, които са свързани с нашия град, независимо къде са, днес да си спомнят за малкото китно градче, което носи своята история, има настояще и бъдеще!
Историята е написана, както се пише историята на един човешки живот - и с тъга и с радост, с усмивки и със сълзи, с разрушение и със съзидание, с успехи и неуспехи. Защото Болярово това са хората, които са били преди нас и носим дълбоко в сърцата си! Да си спомним за тях!
Град Болярово са и нашите деца, които живеят тук или децата, които само понякога се връщат тук или децата, които там далече си спомнят за родното място! Децата ни носят нашето бъдеще и нашите надежди и ние сме длъжни да направим всичко възможно, за да поискат да останат тук, да се връщат тук или да си спомнят за Болярово!
Да бъдат благословени дните на всички, които са свързани с нашия град - жители и гости, партньори и представители на бизнеса, нека да успяват добрите дела и начинания!
Честит празник, скъпи съграждани! "
Концерт изнесоха местни състави.
Местни търговци зарадваха малки и големи с лакомства, празникът продължава от 18 часа с концерт на Калинка Згурова, Манол Михайлов и Славка Калчева. Той ще завърши с огнено шоу и заря.
ПОВЕЧЕ В ЗВУКОВИЯ ФАЙЛ:
Гората.бг, ще подари десетки хиляди плодни, медоносни и паркови дръвчета на хората от Бургас и Айтос. 25 хиляди ще бъдат раздадени в морския град, а 14 хиляди в „града на орлите“ тази неделя, 16 март. „Ще предоставим безплатно плодни дръвчета - кайсии, ароматни дюли, сливи жълта афъзка, облачински вишни, орехи, ябълки (подложка), череши..
Кметът на Община Болярово Христо Христов настоява за пълно окомплектоването на групата на ВиК Болярово. По думите му ситуацията е критична, местният екип работи без необходимата техника, транспорт и достатъчно работна ръка. „Помагаме на дружеството, но това не е наше задължение“ добави той. Кметът почерта още, че през 2024 година..
21-годишната студентка Светлозара Савова от Карнобат пише стихотворения и ги продава благотворително, за да помогне на близка роднина в битката ѝ с рак. Нужда от средства има 33-годишната Силвия Желева , която също е от Карнобат. Диагностицирана е с рак на гърдата с разсейки в костите. Силвия се бори с коварната болест от 2023 година...
20% увеличение на трудовите възнаграждения, по-добри условия на труд, обновяване на сградния фонд на спешната помощ, отмяна на лимитите в лечебните заведения. Това са само част от исканията на служители от здравеопазването. Те се събират днес от 11 часа на протестен палатков лагер през Министерството на здравеопазването. Това каза за БНР..
Живущите на няколко улици в централната градска част в Бургас ще бъде без вода днес, съобщават от ВиК. На 12 март, сряда от 09:00 ч. до 17:00 ч. ще бъде спряно водоподаването на: -ул. "Патриарх Евтимий" от ул. "Сливница" до ул. "Цариградска" -ул. "Климент Охридски" от ул. "Ботева" до ул. "Гладстон" -ул. "Александър Велики" от ул. "Шейново" до..
Президентът и върховен главнокомандващ Румен Радев даде висока оценка на подготовката на българските военнослужещи в Многонационалната бойна група на НАТО разположена в базата на „Ново село“. Днес той заедно с президента на Черна гора Яков Милатович посетиха базата и се срещнаха с военнослужещи от двете държави, които са част от бойната група...
Европейският център за транспортни политики настоява за преразглеждане на планираното увеличение на винетните и тол таксите с 20%. Оттам изпратиха становище до министър-председателя, регионалния министър и до редица неправителствени и браншови организации, с предложения за корекция на сумите и мерки за подобряване на събираемостта на пътните..
21-годишната студентка Светлозара Савова от Карнобат пише стихотворения и ги продава благотворително, за да помогне на близка роднина в битката ѝ с..
Близо шест часа са били необходими на планинските спасители да свалят бедстващото семейство туристи от непристъпна скала в Сливенския балкан...
Живущите на няколко улици в централната градска част в Бургас ще бъде без вода днес, съобщават от ВиК. На 12 март, сряда от 09:00 ч. до 17:00 ч. ще бъде..