Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Иван Гайков: Проектът за бюджет на община Приморско е обнадеждаващ

Малко над 35 милиона лева е  рамката на проекта за бюджет на община Приморско през 2024-та година. Кметът на морската община Иван Гайков го определи, като доста обнадеждаващ. Има заложени средства за много инфраструктурни проекти, както и такива, които са били забавени във времето по една или друга причина, коментира градоначалникът. Предвидени са разходи и за широката социална политика, която общината води, каза още Иван Гайков.  
 

 "Средствата са разпределени предимно за инфраструктурни проекти, касаещи пътя Приморско - Китен, подмяна на подземна инфраструктура, изграждане на алеи край морето, изграждане на паркове, асфалтиране на улици. Предстои изграждането и на няколко спортни съоръжения,  в които общината ще съфинансира - едното е в двора на училището в Приморско, голямо спортно съоръжение, което ще бъде с размери 50 на 60 метра, предстои да бъде изградена нова спортна площадка и в село Ново Паничарево", каза Иван Гайков. 

Сред заложените проекти, които очакват реализация е и изграждането на многоетажен паркинг в Китен. Целта е да бъдат решени проблемите с паркирането, които възникват през летния сезон, каза още кметът. По думите му, вече има идеен проект за съоръжението, процедурата е стартирала, но съоръжението едва ли ще може да бъде готово за това лято.

Общо 18 милиона лева очаква да получи за проектите си с държавно финансиране община Приморско. Предстои всеки един от тях да бъде окомплектован и приведен във вид, за да получи средствата за реализация, каза още кметът Иван Гайков.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Движението на автомобили в област Бургас се осъществява при зимни условия (ОБНОВЕНА)

От -13 до -5 градуса е минималната температура в региона.   Движението на автомобили в Бургаска област се осъществява при зимни условия . Всички пътни участъци са обработени срещу обледяване, налична техника и в момента е на места и продължава работата по почистване на заснежени и заледени участъци, съобщи за БНР Бургас Областно пътно управление...

обновено на 20.02.25 в 10:52

В Царево няма да обявяват ваканция за ученици и детски градини

Въпреки сериозната виелица от вчерашния ден, която блокира живота в общините на Юг от Бургас, в Царево няма да обявяват ваканция за ученици и детски градини. В рамките на вчерашния ден снежната стихията беше овладяна. Беше осигурен достъп до училища, детски градини, медицинския център и важните институции. Днес на терен продължава почистване на..

публикувано на 20.02.25 в 09:35
снимката е илюстративна

Затварят за три месеца бургаската улица „Св. Патриарх Евтимий“

За три месеца затварят част от ул. „Св. Патриарх Евтимий“ в Бургас. От днес до 20 май се въвежда временна организация на движението на превозни средства в участъка между ул. „Георги С. Раковски“ и ул. „Княз Борис I“. Причината е продължаващите дейности за подмяна на водопроводната и канализационната мрежа.

обновено на 20.02.25 в 09:03

Масирани проверки в хранителните магазини започват от БАБХ, НАП и КЗП

От днес в цялата страна започват масирани проверки на екипи от Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ), Националната агенция за приходите (НАП) и Комисията за защита на потребителите (КЗП).  Те са част от разпоредените мерки след свиканото от премиера работно заседание за цените на хранителните стоки, съобщиха от Агенцията по безопасност на..

публикувано на 20.02.25 в 08:54

Възстановено е движението по АМ "Тракия", както и по пътя Бургас - Варна /ОБНОВЕНА/

Към 17 часа е възстановено движението по път I-9 Варна – Бургас в района проход  „Приморски“ за МПС до 12 тона. Към 14 часа е възстановено движението за всички автомобили по 35-километровия участък от АМ "Тракия" между Карнобат и Бургас . Трасето е почистено, опесъчено и проходимо при зимни условия. Екипите на пътноподдържащата фирма са на терен..

обновено на 19.02.25 в 17:28

Платеното паркиране ще стане ли 2 лева на час в Бургас

По-високата цена от 2 лева на час ще намали потреблението на Синята и Зелена зона, основно в централната част на Бургас. Такова е становището на Пламен Димитров, управител на Общинско предприятие „Транспорт“. По думите му новата цена за платено паркиране ще ограничи автомобилния поток и ще освободи паркоместа. Според Мартин Кръстев от ПП-ДБ,..

обновено на 19.02.25 в 16:37

2 лева за синя и зелена зона в Бургас - дебати преди сесията /ОБНОВЕНА/

Предложението за поскъпване на синята и зелената зона в Бургас от 1,30 на 2 лева влезе в комисиите към местния парламент и предизвика дебати . Докладната записка е на общинската администрация и предстои да бъде гласувана на заседанието на общинския съвет на 25 февруари.  Мярката цели ограничаване на трафика и паркирането в централната градска..

обновено на 19.02.25 в 15:34