Вицепрезидентът на Българската федерация по Шотокан води семинар в Бургас

Сенсей Лъчезар Ненов води семинар по Шотокан Карате-До този уикенд в Бургас.

В обучението за напреднали каратеки ще се включат състезатели от клубовете „Ронин“ и „Сейкен“.

Вицепрезидентът на Българската федерация по Шотокан Карате-До Лъчезар Ненов ще бъде главен треньор.

Част от участниците в семинара ще участват в националното първенство в Пловдив в края на месеца .

По публикацията работи: Калина Енчева
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

"Дея Волей" победи с 3:0 "Монтана"

"Дея Волей" с нова категорична победа във волейболното първонство, този път срещу Монтана с 3:0. Бургаският тим продължаваме като едноличен лидер със 𝟭𝟳 победи в Суперлигата. Вторият в класирането към момента "Левски" София е с  8 точки по-малко.  На мача от името на Община Бургас заместник-кметът с ресор "спорт" Манол Тодорв връчи на Мартин Иванов..

публикувано на 25.02.24 в 09:56

Левски излъга Нефтохимик в мъжкото волейболно първенство

Отборът на Левски София си върна второто място в класирането на Националната волейболна лига за мъже след победа с 3:1 (25:23, 25:21, 23:25, 25:21) гейма над шампиона Нефтохимик 2010 като гост в среща от 18-ия кръг. Двубоят в зала "Младост" в Бургас бе много равностоен и бе решен от минимални разлики в края на всеки от четирите гейма. Левски започна..

публикувано на 24.02.24 в 20:49

Държавното брейк първенство ще се проведе в Ямбол

Спортна зала „Диана“ в Ямбол посреща брейк-виртуози от цялата страна днес от 18:00 часа. Тогава започва  Държавното Брейк първенство. Шампионатът по най-новия олимпийски спорт се организира от Община Ямбол, Българска Брейк федерация и Министерството на младежта и спорта. Състезанията ще бъдат във всички стилове с битки едно в едно, отборно шоу и..

публикувано на 24.02.24 в 11:45

"Дея" посреща "Монтана" днес

"Дея Спорт" се изправя срещу "Монтана" днес. Срещата е в зала "Младост" от 19:00 часа . Бургаският отбор  е лидер с 46 точки - 16 победи и 1 загуба именно от "Монтана" през първия полусезон. Тимът от Северозапада е на пето място с 32 точки - 11 победи и 6 загуби.  Ники Николов пропуска мача за "Дея" заради контузия в бедрото от миналия мач срещу..

обновено на 24.02.24 в 08:34

Бургас е домакин на Международен турнир по плуване

Бургас е домакин на Международния турнир по плуване Sharks swimming cup Burgas 2024, съобщават от общината.  Той ще се проведе от 23 до 25 февруари в ПК „Парк Арена ОЗК“. Организаторите на събитието са СНЦ „СК Акулите“ гр. Бургас, БФПС и Община Бургас. В международния турнир Sharks swimming cup Burgas 2024 ще вземат участие състезатели в следните..

обновено на 23.02.24 в 09:50
Зала

Предстои ремонт на бургаските спортни зали „Младост“ и „Нефтохимик“

Предстои ремонт на бургаските спортни зали „Младост“ и „Нефтохимик". Това обяви кметът Димитър Николов на среща с изявени бургаски спортисти.  Зам.-кметовете Манол Тодоров и Чанка Коралска, както и началникът на спортния отдел в Общината Веселина Деведжиева, са  обяснили какви точно ремонти предстоят на залите. Те са информирали, че ще се търсят..

публикувано на 22.02.24 в 11:25

Бургас ще бъде домакин на турнира за баскетболната купа на България при мъжете

„Черноморец“ ще е домакин на турнира за Ефбет Купа на България през сезон 2023/2024. Надпреварата ще се проведе в зала „Арена Бургас“, като бе прието решение това да стане в периода 15-17 март. Новината бе съобщена днес официално в сайта на Българска Федерация по Баскетбол. Предстои преглед на залата в Бургас и подписване на договор до края на месеца,..

публикувано на 20.02.24 в 15:00