Дългогодишният проблем с водоснабдяването на село Ичера вече е решен. Община Сливен изгради и въведе в експлоатация тръбен кладенец, разположен в имот-общинска собственост и нов водопровод. Водните количества от тях постъпват в съществуващ водопровод-тласкател до напорен водоем за селото. От там водата се разпределя гравитачно в уличната мрежа на населеното място.
„Това е една от най-големите придобивки за ичеренци. Хората са много доволни, че вече имат редовно качествена вода. Без вода беше като наказание“, каза кметът на Ичера Иванка Кортезова.
До изграждане на тръбния кладенец, съгласно водоснабдителната схема на захранване на Ичера с питейна вода, селото се водоснабдяваше от два каптажа - „Извора“ и „Студен кладенец“. Те се намират на около 5 километра източно от населеното място.
През 1995 г. в местността Студен кладенец от ВиК е изграден нов водоизточник – речно водохващане с пречиствателна станция за питейни води. Получаваното количество вода беше крайно недостатъчно и неритмично, особено през летните месеци, което бе сериозен проблем и неудобство за жителите и гостите на Ичера. Недостатъчното количество вода водеше до нередовно захранване на пречиствателната станция.
Кметът Стефан Радев коментира, че е удовлетворен от свършената работа и се радва за жителите на Ичера. Стойността на дейностите е 44 400 лв.
Към 17 часа е възстановено движението по път I-9 Варна – Бургас в района проход „Приморски“ за МПС до 12 тона. Към 14 часа е възстановено движението за всички автомобили по 35-километровия участък от АМ "Тракия" между Карнобат и Бургас . Трасето е почистено, опесъчено и проходимо при зимни условия. Екипите на пътноподдържащата фирма са на терен..
За три месеца затварят част от ул. „Св. Патриарх Евтимий“ в Бургас. От 20.02.2025 г. (четвъртък) до 20.05.2025 г. (вторник), се въвежда временна организация на движението в участъка между ул. „Георги С. Раковски“ и ул. „Княз Борис I“. Причината е продължаващите дейности за подмяна на водопроводната и канализационната мрежа.
По-високата цена от 2 лева на час ще намали потреблението на Синята и Зелена зона, основно в централната част на Бургас. Такова е становището на Пламен Димитров, управител на Общинско предприятие „Транспорт“. По думите му новата цена за платено паркиране ще ограничи автомобилния поток и ще освободи паркоместа. Според Мартин Кръстев от ПП-ДБ,..
Предложението за поскъпване на синята и зелената зона в Бургас от 1,30 на 2 лева влезе в комисиите към местния парламент и предизвика дебати . Докладната записка е на общинската администрация и предстои да бъде гласувана на заседанието на общинския съвет на 25 февруари. Мярката цели ограничаване на трафика и паркирането в централната градска..
Заради усложнената метеорологична обстановка и очакваните ниски температури, 19, 20 и 21 февруари 2025 г ще бъдат неучебни за всички училища и детски градини на територията на община Поморие, с изключение на тези в Поморие и Ахелой. Това обяви със своя заповед кметът Иван Алексиев. Целта е запазване живота и здравето на учениците от училищата и..
Обстановката на територията на община Бургас е нормална. Всички пътища са отворени и проходими при зимни условия, съобщават от Общината. Снегопочистващата техника е на терен и остава в готовност да реагира при необходимост. Градският транспорт се движи без затруднения и по разписание. За днес е обявен предупредителен оранжев код за опасно ниски..
Бургас се преклони пред паметта на Васил Левски , 152 години след неговата гибел . Заупокойна молитва бе отслужена от бургаското духовенство. Проведен бе и военен ритуал от представителни части от гарнизон Бургас. Десетки граждани, общественици, представители на институции, организации и политици отрупаха с венци и цветя..
Отпада ограничението за движение на тежкотоварни автомобили над 12 т по пътя Омуртаг–Котел в участъка Котел – Тича. Това съобщиха от Агенция "Пътна..
Опит за измама с името на общинския превозвач „Бургасбус“. Фалшива страница във фейсбук публикува реклами, които обещават на бургазлии карти за..
Към 17 часа е възстановено движението по път I-9 Варна – Бургас в района проход „Приморски“ за МПС до 12 тона. Към 14 часа е възстановено движението..