На един полицай се падат по около 4 селища, каза кметът на Болярово Христо Христов.
Крайно недостатъчен е полицейският състав, посочи временно изпълняващият длъжността началник на полицията в Елхово Ангел Танчев. Той апелира хората да бъдат бдителни и да сигнализират за нови и съмнителни лица, както и да бъдат монтирани камери за видеонаблюдение където е възможно.
Даниел Дечев е началникът на Граничното полицейско управление в Болярово, което бе възстановено съвсем скоро. “Над 100 човека са командировани, плюс служители на Фронтекс, но има още свободни бройки. В Болярово има оперативни дежурни части 24 часа”, каза той. И обеща да обиколи селищата и на място да се запознае с местните хора.
Николай Георгиев, началник на пожарната в Елхово се похвали, че са обезпечени с човешки ресурс и от догодина в Болярово ще има още един служител, както и специализиран автомобил.
Кметът на Болярово Христо Христов бе домакин на среща с представители на органите на МВР в района и кметове от общината, с цел по-добро взаимодействие.
Повече чуйте в звуковия файл:
Специализирана полицейска акция се провежда по автомагистрала „Тракия“ в Сливенския участък от няколко дни. Наблюдава се за движение в аварийната лента, спиране и престой, както и за движение в насрещното платно. Проверява се техническата изправност на автомобилите, фарове и чистачки. В операцията са включени и цивилни автомобили, които следят..
Около 21 часа снощи, в района до бл. 279 в бургаския комплекс „Меден рудник“, на бул. „Ал.Георгиев-Коджакафалията“, служители от сектор „Специализирани полицейски сили“ към ОДМВР - Бургас са извършили проверка на кола, с бургаска регистрация, управлявана от 25-годишен криминално проявен мъж от Бургас. В купето под дясната предна седалка полицаите..
Снощи, около 22:50 ч. в руенското село Люляково полицаи от Районно управление – Руен са прели за рутинна проверка лек автомобил, с бургаска регистрация. Той е управляван от 55-годишен мъж от селото. Установено е, че водачът шофира след употреба на алкохол с концентрация - 1.49 промила. Това е показал тестът с дрегер. Мъжът е задържан за срок до 24..
Промените в Закона за киберсигурност влизат за разглеждане в парламента. Те засягат въвеждането на новите европейски директиви в тази област. Депутатите от Комисията по електронно управление ще изслушат представители на институциите заради кибератаката, блокирала работата на съдилища в края на януари. Промените са съобразени с редица европейски..
Митническите служители на Митнически пункт Лесово задържаха контрабанди златни накити и цигари на стойност над 100 000 лева. Те са били укрити в лек автомобил. Превозното средство е влизало от Турция за Румъния през България. В автомобила е пътувало семейство румънски граждани. В зоната за митнически контрол водачът и неговата съпруга са заявили, че..
Три тенти и два щанда са изгорели в закрития Общински пазар в Поморие. Огънят е обхванал около 20 кв.м. от покрива. В резултат на полицейските действия на служителите на Районното управление е установен и задържан извършителя на деянието. Това е 57-годишен бургазлия, който направил пълни самопризнания. Работата по случая продължава.
68-годишен бургазлия е задържан от полицията в Поморие след като е извършена кражба на тригодишна финикова палма с височина около 60 см. Растението е откраднато от входа на дома на 31-годишна поморийка. Възрастният мъж е направил пълни самопризнания и върнал открадната саксия. Работата по случая продължава.
68-годишен бургазлия е задържан от полицията в Поморие след като е извършена кражба на тригодишна финикова палма с височина около 60 см. Растението е..
Около 21 часа снощи, в района до бл. 279 в бургаския комплекс „Меден рудник“, на бул. „Ал.Георгиев-Коджакафалията“, служители от сектор „Специализирани..
Снощи, около 22:50 ч. в руенското село Люляково полицаи от Районно управление – Руен са прели за рутинна проверка лек автомобил, с бургаска регистрация. Той..