И това лято благотворителен плувен маратон събира средства за онкоболните в Бургас. Осмото му издание ще е на 7 юли, като проявата от миналата година носи името на Цонка Тодорова, дългогодишния председател на сдружение „Онкоболни и приятели“ - Бургас, която загуби битката с болестта. Продължава записването на желаещи да се включат в благородната кауза. Тя се провежда по инициатива на британския гражданин Джон Болджър и Красимира Профирова.
„До момента имаме над 100 души, които са се записали за участие, като радостното е, че всяка следващата година броя на желаещите расте. Включват ес хора на различна възраст от Бургас, София, Варна, Русе. Каузата подкрепят и чужденци. Най – малкият ни участник през годините беше дете на 4 годинки, което преплува разстоянието заедно със своята майка, най – възрастният ни участник е бил на 65 г.“, съобщи Петя Михалева от сдружението.
Тя сподели, че е много щастлива от факта, че участници в маратона от предишните издания с радост отново се включват и дори помагат в популяризирането и организацията на събитието.
„Вълнува ги каузата, защото много са хората, които страдат от това заболяване, а много са загубили и свои близки.Освен това, участниците споделят, че е и предизвикателство е и да се преплува това разстояние от Острова до сушата!“
Участниците ще преплуват 1.8 км от остров „Св. Анастасия“ до нос Чукалята, плаж Росенец. Лице на маратона е актрисата Йоана Буковска-Давидова, която ще даде неговия старт и ще награди финалистите. Таксата за участие е в размер на 50 лева.
повече може да чуете в звуковия файл:
Програма за събитието:
· 07:30 часа – Регистрация на „Морска гара“/“Магазия 1“, Бургас:
· 8:00 часа – Тръгване на кораба в 8ч. от „Морска гара“/“Магазия 1“, Бургас към о-в „Св. Анастасия“.
· Пътуването е включено в регистрацията и осигурено от екипа на остров “Св. Анастасия” и Община Бургас.
· 9:30 часа – Плувците стартират от Остров Света Анастасия към нос Чукалята, плаж Росенец
· 10:30-11:00 часа – Награждаване на плаж Росенец, Нос Чукалята.
· 11:30 часа – Тръгване на автобус към Бургас. Транспортът а е безплатен и осигурен от Община Бургас
Поне 22 души с увреждания и възрастни, които не могат да се обслужват сами, ще получават почасови мобилни здравно-социални услуги в община Болярово. Помощта ще се предоставя от петима социални асистенти и едно медицинско лице в рамките на 24 месеца. Проектът „Иновативни здравно-социални услуги в община Болярово“ е на стойност 210 712 лева и се..
Протестна акция пред сградата на Народното събрание под надслов „Искаме видимо увеличение на заплатите с Бюджет 2025“ организират днес Конфедерацията на независимите синдикати в България. Лидерите на федерации от публичния сектор ще поставят отново исканията за вдигане на възнагражденията в секторите, които са недофинансирани и в които се..
За борба с градушките на територията на областите Ямбол и Бургас ще бъдат изградени 70 площадки с наземни генератори със сребърен йодид. Земеделското министерство планира те да влязат в действие през следващото лято. Ямбол и Бургас са сред регионите, в които няма възможност на градоносните облаци да се въздейства с противоградни ракети или..
От 1 юли пенсиите ще бъдат увеличени с 8,6 на сто, реши парламентът при окончателното гласуване на закона за Държавното обществено осигуряване. Така минималната пенсия ще се увеличи до малко над 630 лева. От 1 април максималният осигурителен праг се увеличава до 4 130 лева, реши още пленарната зала. Минималният праг се увеличава от 933 на 1 077 лева от..
Системата за ранни предупреждения при бедствия BG-Alert ще бъде изпробвана на 1 април, съобщи директорът на дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" главен комисар Александър Джартов. "Предстоящите тестове на системата, предвидено е съгласно график, който е утвърден от главния секретар на Министерството на вътрешните работи,..
От днес служители на Областната дирекция "Земеделие" в Ямбол започват безсрочен символичен протест с искане за по- високи трудови възнаграждения. Едва 5 процента е предвиденото за тази година увеличение на заплатите, което е крайно недостатъчно , подчерта Дияна Арнаудова, председател на синдикалната организация в земеделската служба. „Средната..
Два екипа на пожарната гасиха къща в квартал „Надежда“ в Сливен, вчера следобед, съобщават от ОДМВР - Сливен. Гасенето е усложнено от тесните улици, спрени автомобили и други препятствия по улицата до горящата къща, в която се е предполагало, че има дете. Екипите реагират на информацията, че в къщата има дете. Въпреки препятствията успяват да..
Разширение на синята зона в комплекс „Възраждане“ и централна градска част планира Община Бургас . Ако предложението бъде прието на практика..
Призив за даряване на кръв за децата от Кочани, които са настанени за лечение в болницата във Варна, отправи зам. директорът на УМБАЛ –..
Седем нови противоградни площадки се изграждат в Сливенска област. Това обяви пред БНР заместник-министъра на земеделието Иван Капитанов. Той бе на..