България на 26-о място в класирането по медали на Олимпийските игри

Карлос Насар стана олимпийски шампион
Снимка: АП/БТА

България завърши на 26-о място в класирането по медали на ХХХIII Олимпийски игри във френската столица, които бяха закрити снощи.

За сравнение на Игрите в Токио 2020 България се нареди на 30-о място по медали, в Рио 2016 на 54-о, в Лондон 2012 на 51-о, в Пекин 2008 на 40-о и т.н.

България заема 15-а позиция от държавите в Европа и 11-а от страните от Европейския съюз.

От държавите на Балканите страната ни изостава само от Румъния, която е на 23-о място с 9 отличия, но двете делегациите имат равен брой златни отличия.

Франция е номер 1 в Европа и общо пета в подреждането с рекорден брой медали за страната - 64, от които 16 златни, 26 сребърни и 22 бронзови.

На първо място в класирането на четвърта поредна Олимпиада е отборът на САЩ със 126 отличия - 40 златни, 44 сребърни и 42 бронзови, а втори са спортистите от Китай с 91 (40, 27, 24). Третата позиция е за Япония с 45 медала (20, 12, 13).

Спортисти от общо 90 държави от целия свят спечелиха медали на Игрите в Париж 2024, на които участваха представители от 206 страни.

Олимпийски титли в Париж завоюваха представители на 63 държави.

Около 70 000 зрители се събраха на "Стад дьо Франс" за закриването на 33-те летни олимпийски игри в Париж. 270 артисти и изпълнители имаше на терена по време на спектакъла.

Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
Христо Стоичков и Джани Инфантино

Стоичков започва работа във ФИФА

Футболната легенда Христо Стоичков е приел покана на президента на Световната  федерация (ФИФА) Джани Инфантино да започне работа в тази структура, написа българинът в страницата си в интернет. От публикацията не стана ясно с какво точно ще се занимава Стоичков, но по всичко изглежда, че ще влезе в Панела за развитието на играта, който е поверен на..

публикувано на 12.08.24 в 09:09

65 души участваха в плувния маратон на Черноморец

Кметът на Община Созопол Тихомир Янакиев награди най-бързите плувци в традиционния плувен маратон на гр. Черноморец. В състезанието взеха участие 65 души от цялата страна. При жените първа се класира Ива Христова, която спечели и маратона "Света Марина" в Созопол. Втора финишира Александра Вачкова, а трета – Тиана Темелкова. При мъжете..

публикувано на 11.08.24 в 17:00

Новиков и Калейн ще бъдат знаменосци по време на закриването на Олимпиадата

Олимпийският шампион по борба класически стил в категория до 87 килограма Семен Новиков и вицешампионката в индивидуалната надпревара по художествена гимнастика Боряна Калейн ще бъдат знаменосци на българската делегация на закриването на Игрите в Париж 2024. Церемонията ще се състои тази вечер от 22:00 часа на "Стад де Франс" във френската столица...

публикувано на 11.08.24 в 13:30

Без българско участие в днешния последен състезателен ден на Олимпиадата в Париж

Без българско участие ще премине днешния последен състезателен ден на Олимпийските игри в Париж. Ще бъдат изиграни последните 13 финала, в които ще бъдат определени шампионите на маратон за жени (начален час 9:00), модерен петобой за жени (12:00), вдигане на тежести за жени в категория над 81 килограма (12:30), борба свободен стил за мъже в категориите..

публикувано на 11.08.24 в 09:30

Състезание по подводен риболов се проведе в Черноморец

Заместник-кметът на Община Созопол Тодор Дамянов даде първата награда на най-добре представилия се състезател по подводен риболов. Това е Александър Перухов от СКПР „Несебър“. На второ място се класира Валентин Люцканов от КПР „Черноморец“. Трети остана Мирослав Илчев от СКПР „Несебър“. Той спечели и приза за най-голяма уловена риба. Зам.-кметът..

публикувано на 11.08.24 в 09:00

Провеждат плувен маратон "Свети Никола" в Черноморец

Традиционният плувен маратон ‘‘Свети Никола’’ще се проведе днес в Черноморец. Дистанция, която трябва да се преплува е 1 200 метра от местността Биволите до Централен плаж.  Стартът е от 8.30 мин. , като преди отплаването с кораб до Биволите ще бъде извършен медицински преглед на участниците.  За първо, второ и трето място мъже и жени са предвиден..

публикувано на 11.08.24 в 08:00

Българският щангист Карлос Насар е олимпийски шампион

Българският щангист Карлос Насар преодоля 213 килограма в изтласкването от първия си опит. При втория си опит Карлос изтласка 224 кг, с което постави световен рекорд.  Общият резултат на Насар в двубоя е 404 килограма, което му осигури златото в категория до 89 килограма. След опита на Насар залата веднага избухна в скандирания: "Българи юнаци"!

публикувано на 09.08.24 в 18:35