Рекордно количество 436 кг. хероин на стойност 70 млн. лв. откриха митнически служители в товарно ремарке пристигнало от Батуми на фериботното пристанище в Бургас. Товарното ремарке и с казахстанска регистрация. Тръгнало е от Киргизстан до пристанището в гръцкия град Александруполис. По случая няма задържани. Образувано е досъдебно производство за контрабанда на високорисково наркотично вещество.
По документи в товарното ремарке е имало 4 машини за полагане на кабели. На митническите служители е направило впечатление необичайно дългия престой на ремаркето без митническо направление. При извършването на рентгенов контрол те установяват интервенции по конструкцията на машините, обяснява началникът на сектор “Борба с наркотрафика“ към Централното митническо управление Иван Соколов.
"Направихме контролни пробивания, при които веднага се появи наличието на кафяво прахообразно вещество, което даде индикация при полеви тестове за хероин. Явно в металните конструкции имаше тайници от затворен тип. Наложи се да направим разрези по конструкцията. Бяха установени във всяка една от носещите греди, плексигласови кутии, в които бяха поставени пакети с хероин. Това, най-вероятно са бутафорни машини", коментира Соколов.
"Става въпрос за трафик на хероин по т.нар. кафказки път. Това е един от традиционните начини за трафикиране на хероин към Западна Европа", уточни Стефан Бакалов началник на отдел „Борба с наркотрафика“.
След 2008-а година, когато в Бургас е разкрита контрабанда на 375 кг. хероин, това е новото рекордно количество открито от този наркотик.
"Това е рекордно най-голямото количество наркотични вещества, залавяни на територията на Област Бургас", каза административния ръководител на Окръжната прокуратура Георги Чинев.
Двама са задържани за притежание на наркотици и един за домашно насилие. Полицията издирва мъж за причинена телесна повреда и разследва кражба на 2500 евро и златни накити. Първият задържан за наркотици е 40-годишен мъж от Сливен. При извършената полицейска той е предал пакетче съдържащо наркотично вещество. Вторият задържан е 24-годишен мъж също..
Последният свидетел по делото за смъртта на двамата бургаски полицаи Атанас Грудев и Йордан Илиев беше разпитан от съда. Обвиняем за престъплението е сирийският гражданин с хуманитарен статут Омар Аднан. Свидетелят Валентин Атанасов, който беше принудително доведен, при разпита повтаряше "не знам" и "не помня", а малкото информация, която съобщи се..
В бургаския Окръжен съд днес продължава делото срещу Омар Аднан, обвинен за смъртта на бургаските полицаи Атанас Градев и Йордан Илиев. Те загинаха на 25 август през 2022 година след като автобус с нелегални мигранти блъсна полицейски автомобил след кръговото кръстовище "Трапезица". Обвиняем е сирийският гражданин с хуманитарен статут...
Шест автомобила са иззети за шофиране след употреба на алкохол или наркотици в Бургаска област за изминалите три денонощия. Шофьорите масово отказват да дадат кръв за химичен анализ. След нарушителите, установени от бургаската полиция, има и две жени. По всички случаи са образувани бързи производства. Руска гражданка, живееща в..
Прокуратурата е повдигнала обвинение на майката на двете деца, които бяха намерени убити вчера във Вакарел. Обвинението е за убийството на повече от едно лице, в случая две малолетни лица, обясни окръжният прокурор на София Наталия Николова на брифинг. Разследват смъртта на две деца във Вакарел Бащата на убитите във Вакарел деца е намерил..
Над 53 хиляди сигнала за домашно насилие са подадени към Националната система за спешни повиквания - 112 за миналата година. В половината от случаите се е налагало да бъде изпратена и Спешна медицинска помощ. Отбелязва се ръст на издадените заповеди за защита за миналата година спрямо 2023 г. За 2024 г. данните показват 5252 заповеди за защита, а..
Луксозен лек автомобил горя тази нощ в бургаския комплекс „Славейков“. Сигналът е подаден малко след 3,30 часа. Возилото с немска регистрация е било на паркирано зад блок 80. По данни на полицията се е чул гръм и огънят бързо обхванал още три автомобила в близост. На място са изпратени четири полицейски екипа. Пожарът е загасен, но..
Луксозен лек автомобил горя тази нощ в бургаския комплекс „Славейков“. Сигналът е подаден малко след 3,30 часа. Возилото с немска регистрация е било на..
Прокуратурата е повдигнала обвинение на майката на двете деца, които бяха намерени убити вчера във Вакарел. Обвинението е за убийството на повече от едно..
Над 53 хиляди сигнала за домашно насилие са подадени към Националната система за спешни повиквания - 112 за миналата година. В половината от случаите се е..