Над 120 празнични пакета събра в кампания за Рождество християнското братство „Александър Георгиев-Коджакафалията“ в Бургас. С тях бяха подпомогнати деца и възрастни в бургаски социални центрове. Инициативата за набиране на средства и даряване на хранителни продукти от първа необходимост бе подкрепена от много хора, каза отец Стелиян Кунев от църквата „Св. Богородица“, организатор на инициативата, под благословията на митрополит Арсений.
„Има много добри хора, с добри сърца. Много хора ни помогнаха с това, че предоставиха продукти на цена, която е изключително ниска, т. е. буквално на производствена цена, за да може да стигне до хората“
Хранителните пакети вече са предоставени на потребителите – деца и възрастни в четири социални центъра в Бургас. На Дневния център “Св. Николай Чудотворец” са дарени 30 пакета, на Дневния център “Вардар” - 31 пакета, на Дневния център “ЦСРИЛПР” - 15 пакета, а Центърът за обществена подкрепа получи в жк „Бр. Миладинови“ получи 20 пакета.
„Трябва да споделим радостта, която имаме. Бог това ни е завещал, че трябва да обърнем внимание на бедните, на страдащите“, казва отец Стелиян, който е свещеник в Бургас от над 15 години.
Двигател на инициативата е Християнското братство, носещо името на Александър Георгиев-Коджакафалията. Как се стига до създаването му?
„При мен дойдоха християни, който помолиха да вършат своята дейност под благословията на църквата и аз отнесох тази молба до митрополит Арсений. Той откликна с голямо сърце и ние възстановихме тази стара традиция за християнското братство. Живеем в уредена държава, със социални служби и държавна политика, но винаги има някой до когото не е достигнала помощта или не е достатъчна, а понякога и една блага дума, един жест на помощ носи радост“, споделя отец Стелиян.
Като част от кампанията ще бъдат предоставени пакети с хранителни продукти и на семейства в нужда от созополското село Зидарово. Християнското братство ще осигури и подаръците на три деца от Дневния център за деца и възрастни с увреждания в Приморския парк в Бургас.
Повече чуйте в звуковия файл:Община Сливен организира редица събития по повод 3 март – Националния празник на Република България и 147 години от Освобождението на страната от османско иго. В 11 часа на площад „Хаджи Димитър“ ще се проведе официална церемония, на която ще бъде издигнато националното знаме на България. Ще бъде извършен благодарствен молебен за здраве и добруване..
Община Поморие получава управлението върху имот -публична държавна собственост на плаж „Ахелой“. Решението е от днес на Министерския съвет. В терена от 8757 кв. метра има буна. Община Поморие планира дейности по ремонт и поддържане на брегоукрепителното съоръжение. Решението изключва ново строителство на мястото. В този програмен период..
Областната червенокръстка организация в Бургас проведе отчетно – изборно събрание за периода 2021 – 2024 година. Измина един много успешен мандат, въпреки че периода не беше никак лесен, посочи областният председател на БЧК – Бургас Татяна Минкова: „Основните направления в дейността на организация бяха повлияни от ковид..
В Мраморното фоайе на БНР бе представена документална изложба и специален брой на списание "ЛИК", посветени на 90-годишнината на БНР. На събитието пред Първо студио присъстваха представители на образователни и културни институции, общественици и журналисти, свързали живота си с националното радио. Изложбата "90 години БНР – Радиото на..
Законопроектът за Бюджет 2025 ще бъде разгледан и в Комисията по образование и науката в парламента. Предвижда се да се запази политиката за увеличение на възнагражденията на педагогическия персонал в средното образование, както и заплатата на учителите да достигне 2800 лева. Възнагражденията на академичният състав през 2025 г. също ще бъдат..
Нова спортна зала се планира в Средец. Теренът за проекта е ясен, но трябва да бъде изцяло предоставен на общината от частник. Това ще бъде гласувано на днешното заседание на местния парламент, което ще започне в 9:30 часа. Припомняме, че на последната сесия в Средец, граждани изразиха недоволството си към заместник-председателя на Общинския..
При ясно небе могат да се наблюдават тази седмица седем планети. Явлението е известно като "парад на планетите", което ще може да се види отново чак през 2040 година. Най-добрият шанс да се видят планетите Марс, Юпитер, Уран, Венера, Нептун, Меркурий и Сатурн е малко след залез слънце, до петък включително. Четири от планетите - Меркурий, Венера,..
В Бургас вече ще се плаща 2 лева на час за паркиране в синя и зелена зона. Това решиха общинските съветници след продължили час и половина дебати на..
Тодор Стамболиев отново е избран за обществен посредник на Бургас. Той започва третия си мандат с подкрепата на 37 общински съветници, които гласуваха за..
В Сливен ще има днес временна организация на движението по булевард „Цар Симеон“. Причината е ремонтни дейности по ВиК мрежата на жилищна сграда с..