Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Дрон ще следи пожароопасните места в Бургас

снимката е илюстративна
Снимка: wirestock on Freepik

С дрон ще се наблюдават пожароопасните места в Бургас. Летателната машина ще бъде закупена от Община Бургас в рамките на проект с европейско финансиране.

По настояване на бургаската пожарна ще бъдат изградени и две кули, които да следят температурата и метеорологичните условия.

Тази година специално внимание ще се обърне и на областта между село Изворище и кв. Банево. В последните години този район се очертава като изключително рисков по отношение на пожарите.

Предстои залесяване и монтиране на датчици за дим. Мерките, които целят да намалят риска от пожари, са залегнали в Програмата на Община Бургас за намаляване на риска от бедствия в следващите пет години.

Проучванията сочат, че средногодишните температури имат трайна тенденция на покачване, а броят на мразовитите дни намалява. 


По публикацията работи: Ивайло Пеев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Затворен е пътен възел Петолъчката заради закъсал ТИР

Закъсал ТИР е причината за затварянето на пътен възел Петолъчката в посока пътя Котел – Омуртаг, съобщи директорът на Областно пътно управление Сливен Митко Иванов. Товарният автомобил е закъсал на изкачването след село Мокрен, но вече е изтеглен. От Областна администрация съобщиха за друг закъсал ТИР в района село Тича. Предприети са действия за..

публикувано на 18.02.25 в 11:00

Отменя се факелното шествие в Бургас в памет на Васил Левски

Заради лошите метеорологични условия се отменя факелното шествие в памет на Васил Левски. По традиция на 18 февруари ученици от бургаските училища се включват в организираното от Община Бургас шествие, с което се почита паметта на Апостола на Свободата. Тази година участие във факелното шествие бяха заявили близо 30 учебни заведения от Бургас...

обновено на 18.02.25 в 09:43

Част от бургаския комплекс "Братя Миладинов" остава без вода днес

Без водоподаване остава  част от бургаския комплекс "Братя Миладинов".  Там щ е се извършват строително-монтажни работи.  От 10:00 до 17:00 часа без вода ще са абонатите  между улиците: "Места", "Камчия", "Струма", "Вардар", "Странджа" и "Стара Планина". 

публикувано на 18.02.25 в 09:00

С урок по родолюбие и факелно шествие в Сливен ще отбележат Деня на Левски

Община Сливен ще отбележи 152 години от гибелта на Апостола на свободата - Васил Левски. По традиция на 18 февруари в 11 часа представители на „Мати Болгария“ и ученици от Профилирана природо-математическа гимназия „Добри Чинтулов“ ще проведат „Урок по родолюбие” - Спомен и цвете за Михаил Икономов, Михаил Греков, Сава Геренов, Атанас Узунов и Пенчо..

публикувано на 18.02.25 в 08:40

Всички пътища в Ямболска област са проходими при зимни условия

Продължава снеговалежът в Ямболска област, за която и днес е обявен жълт код. Всички републикански пътища на територията на областта са проходими при зимни условия, към момента няма информация за населени места без ток, съобщи директорът на областното пътно управление в Ямбол Галин Костов: „Нямаме затворени пътни участъци, автомагистрала Тракия, на..

публикувано на 18.02.25 в 07:30

Пътят Слънчев бряг - Обзор остава затворен

Приморски проход остава затворен за движение на автомобили заради силен снеговалеж, съобщиха от областното пътно управление в Бургас. Отсечката Слънчев бряг – Обзор беше блокирана още от снощи. В момента 4 машини работят по разчистването на снега там и се опитват да освободят заседналите в снега десетина коли. За сега няма изгледи пътят да бъде..

публикувано на 18.02.25 в 07:02

Жълт код в областите Бургас, Сливен и Ямбол за силен снеговалеж и обилен дъжд

Жълт код за снегонавявания и за обилни дъждове е обявен от НИМХ.  По Черноморието днес ще бъде облачно с валежи от дъжд, по северното крайбрежие от дъжд и сняг. Ще духа умерен североизточен вятър. Максималните температури ще бъдат между 2 и 6°. Температурата на морската вода е около 6°. Вълнението на морето ще е 3-4 бала.

публикувано на 18.02.25 в 06:30