Разширението на синята зона в Централната градска част и ж.к. "Възраждане" в Бургас вече е факт. И последните участъци от този район стават с режим на платено паркиране, решиха общинските съветници на заседанието на местния парламент.
Разширението предвижда "синя зона" да стане участъкът, заключен между улиците "Княз Борис", "Христо Ботев" и булевардите "Сан Стефано" и "Уилям Гладстон". Другата подзона се обособява в района между булевардите "Сан Стефано", "Уилям Гладстон", "Мария Луиза" и ул. "Княз Борис".
Мотивите на общината са свързани с облекчаване на трафика в този район.
На решението се противопоставиха от "Средна европейска класа". Иван Иванов обяви, че политиката на общината за постоянно разширяване на синята зона, е "грешна и неефективна" и призова да не се превръща платеното паркиране в инструмент за събиране на пари.
Евелина Михалева, която е председател на Комисията по транспорт към общинския съвет, посочи, че исканията за обособяване на синя зона са на самите граждани, живеещи там. Тя заяви, че решение за регулиране на трафика има, но припомни, че общината е дадена на прокуратурата от общински съветници, заради идеята за изграждане на многоетажни паркинги. Според нея центърът на Бургас трябва да е забранен за автомобили.
При решението мнозинството подкрепи разширението на синята зона. "Против" се обявиха 7 съветници, един се въздържа.
Заседанието се провежда в Дома на НХК.
Вписването в Регистъра на хазартно уязвимите лица, който се поддържа от НАП, вече ще е за срок от една година, а не за 30 дни, както беше досега, съобщават от агенцията. Това е предвидено в последните промени на Закона за хазарта, които влязоха в сила на 27 март. В регистъра може да се впише всеки, който смята, че не може да контролира желанието си..
Елхово днес отбелязва 100 години от обявяването му за град. С решение на Общинския съвет през 1994 година е прието празникът на града да е всяка последна събота на месец март. В празничната програма ще се включи и президентът Румен Радев. С указ на Цар Борис ІІІ от 26 март 1925 г., Елхово придобива статут на град и турското име на населеното място..
Националното събрание на Българския младежки Червен кръст се провежда в Бургас. Това е най – висшият форум на организацията, в който участват 60 делегати - представители на структурите по места и 30 щатни служители на БМЧК. На заседанието присъстват и представители на националното ръководство на БЧК – председателят му акад. Христо Григоров,..
С 14 гласа „за“ и 5 „против“ Общинският съвет на Несебър реши сградата на бившата общинска поликлиника, която се намира в Слънчев бряг, да бъде отдадена срещу 5 300 лв наем на месец на частна фирма. Запазват се стоматологичния кабинет и практиките на 2-ма лични лекари. До промяната се стигна след решението на общината, подкрепено от Общинския съвет“,..
Пространството около Гръцката църква в Поморие е отредено за благоустрояване. По проекта вече се работи. Това съобщи кметът Иван Алексиев в месечната онлайн рубрика „Вие питате-кметът отговаря“. Има визия за мястото, увери градоначалникът: "С решение на Министерския съвет тази територия ни е върната за благоустрояване-нямаме право там..
50 лв. ще получат за Великден хората с най-ниски пенсии - до линията на бедност 638 лева. Това обяви министърът на финансите Теменужка Петкова. Добавката ще получат 687 000 възрастни хора. Почти 110 000 нови пенсии са отпуснати миналата година, от тях 50 000 са инвалидни "Ще бъдат предоставени великденски добавки на 687 000 български..
Втората Национална програма за енергийна ефективност ще разполага с финансиране до 2030 г., като за 2025 г. са планирани 50 млн. лв. Това обяви заместник-министърът на регионалното развитие и благоустройството Дора Янкова по време на конференция за финансиране на енергийната ефективност. Предстои изработване на правила за кандидатстване, а проектите за..
Пространството около Гръцката църква в Поморие е отредено за благоустрояване. По проекта вече се работи. Това съобщи кметът Иван Алексиев в месечната..
С 14 гласа „за“ и 5 „против“ Общинският съвет на Несебър реши сградата на бившата общинска поликлиника, която се намира в Слънчев бряг, да бъде отдадена..
Обществен съвет Несебър изразява загриженост относно предстоящото гласуване в Общинския съвет на Несебър утре, с което се очаква окончателно да бъде..