Алпинист от Средец издигна знамето на града над Монблан

Знамето на Средец се развя на над 4 800 метра надморска височина. Местният алпинист Красимир Жеков, заедно със своите приятели от Бургас – Георги Шекеров и Иван Иванов, изкачиха най-високия връх в Алпите – Монблан. Красимир казва, че е запален от..

публикувано на 30.08.16 в 09:55

Анастас Бъчваров спечели турнира в Приморско

Анастас Бъчваров от приморския клуб „Марлин“ се класира на първо място на турнира по подводен риболов „Генчо Павлов“ 2016, който се проведе този уикенд в Приморско. Престижната надпревара е седми кръг от веригата състезания за Купа България. Състезанието..

публикувано на 29.08.16 в 11:17

Плувният мартон от острова се отлага

Плувният маратон от остров Света Анастасия до Мост в Бургас се отлага. Заповед за отмяна на спортното състезание, насрочено за 27 август, е издал зам.-кметът д-р Лорис Мануелян. Мотивът за това е прогнозата на Националния институт по метеорология и..

публикувано на 26.08.16 в 16:17

Турнир по подводен риболов

Валентин Люцканов от Нафтекс спечели предпоследния, шести, турнир по подводен риболов от веригата за купата на България. Капитанът на българския национален отбор грабна купа „Варна” в акваторията на едноименния черноморски град. Люцканов оглави..

публикувано на 24.08.16 в 13:19

Млада надежда в тениса с титла от Германия

Поредно отличие за това лято извоюва бургаският  тенисист  Динко Динев. След победите си в Добрич и Сливен състезателят на Черноморец спечели и титлата на двойки от международен турнир за момчета до 12 години в Германия. Динев триумфира в Кобленц в тандем..

публикувано на 23.08.16 в 16:31

Полицай с призово класиране при колоездачите

Инспектор Недко Лазаров от Районно управление - Несебър подобри личния си рекорд и защити титлата си на държавен шампион от 2015 г. в проведеното  в Сливен - Държавно лично първенство по шосейно колоездене, категория „Мастърс”. Полицай Лазаров се..

публикувано на 22.08.16 в 11:42

Нефтохимик с първа победа

Футболистите от "Нефтохимик" зарадваха привържениците си с успех срещу "Берое". Мачът между двата отбора от четвъртия кръг в Първа професионална лига на стадион "Лазур" завърши 1:0 и донесе ценни три точки за бургаския тим.Влезлият като резерва Емануил Манев..

публикувано на 22.08.16 в 10:39

Турнир по скейтбординг с международно участие

За втора година Бургас ще е домакин на атрактивен турнир по скейтбординг с международно участие. Събитието се радва на голям интерес от страна на състезатели и публика. То се провежда в най-доброто по всеобщо мнение съоръжение за практикуване на този спорт..

публикувано на 19.08.16 в 10:29

Елица Янкова донесе първия олимпийски медал за България

Елица Янкова донесе първия медал за България на 31-вите Летни олимпийски игри в Рио де Жанейро. Дебютантката ни стигна да така жадуваното от всички отличие, след като победи в схватката за бронза в категория 48 килограма опитната аржентинка Алехандра..

публикувано на 18.08.16 в 10:09
Ивет Лалова: Във финала ще бягам за цяла България

Ивет Лалова на финал

След 12 години Ивет Лалова-Колио отново се класира за финал в спринта на 200 метра на олимпийския турнир по лека атлетика в Рио де Жанейро. Европейската ни вицешампионка от Амстердам, завърши на второ място във втора серия с личен рекорд за..

публикувано на 17.08.16 в 10:15