Франция е на осминафинал на Евро 2016

Франция победи с 2:0 Албания във втория си мач от Група А на Европейското първенство и може да се счита за сигурен осминафиналист в турнира. Домакините изиграха много труден мач на стадион “Велодром” в Марсилия, като стигнаха до успеха чак след 90-та..

публикувано на 16.06.16 в 00:12

Швейцария и Румъния завършиха 1:1

Швейцария и Румъния завършиха 1:1 във втория си мач от Група А на Европейското първенство. Двама футболисти от “Лудогорец” изиграха пълни 90 минути за северните ни съседи - Андрей Препелица и Клаудиу Кешеру, докато Козмин Моци изгледа двубоя от резервната..

публикувано на 15.06.16 в 21:57

Еден Азар и Кевин Де Бройне пропуснаха тренировката на Белгия поради травми

Еден Азар и Кевин Де Бройне пропуснаха тренировката на състава на Белгия за втори пореден ден по време на Евро 2016 във Франция. Възпитаниците на Марк Вилмотс загубиха в 0:2 от Италия в първия си мач от група "Е" на шампионата, а в събота ще играят срещу..

публикувано на 15.06.16 в 18:57
Словакия-Русия

Словакия надигра Русия с 2:1 на Евро 2016 и запази шансове за осминафиналите

Отборът на Словакия победи Русия с 2:1 в среща от втория кръг във втора група и записа първи успех на европейското първенство по футбол във Франция. Владимир Вайс и Марек Хамшик се разписаха за Словакия през първото полувреме, а Денис Глушаков беше точен за..

публикувано на 15.06.16 в 18:42
Исландия-Португалия

Исландия поднесе първата изненада Евро 2016, взе точка на претендента за титлата Португалия

Футболистите на Исландия поднесоха първата по-сериозна изненада на европейското първенство във Франция, след като завършиха наравно 1:1 със считания за претендент за титлата състав на Португалия в шеста група. На стадиона в Сент Етиен, звездата на..

публикувано на 15.06.16 в 04:59
Унгария с победа на Европейско първенство след 30 години

Унгария се наложи над Австрия с 2:0 в мач от груповата фаза на Европейското първенство по футбол във Франция. Момчетата на Бернд Щорк подпечатаха победата си с попадения през второто полувреме, след като допълнително бяха улеснени от червения..

публикувано на 14.06.16 в 23:00
Отборът на Русия с „условна дисквалификация“ на Европейското първенство

Националният отбор на Русия бе санкциониран от УЕФА  с т.нар "условна дисквалификация" от Европейското първенство във Франция. При повторен инцидент, предизвикан от руските фенове по време на всеки от оставащите мачове условната дисквалификация ще..

публикувано на 14.06.16 в 15:22
Франция депортира 29 привърженици на Русия

Франция депортира 29 привърженици на Русия, които според властите са били замесени в инцидентите по улиците на Марсилия. Председателят на руското обединение на запалянковци Александър Шпригин потвърди, че местната полиция е спряла автобус с..

публикувано на 14.06.16 в 15:09

Руснаците молят феновете за коректно отношение

Селекционерът на Русия Леонид Слуцкий и футболистите на националния отбор призоваха феновете да се държат коректно и да не нарушават правилата за поведение по стадионите и на обществените места по време на Евро 2016 във Франция, предава ТАСС. В неделя УЕФА..

публикувано на 14.06.16 в 06:26

Осъдиха шестима английски привърженици

Шестима британски футболни запалянковци получиха ефективни присъди между един и три месеца затвор заради участието от петима от тях в безредиците в Марсилия около мача от Евро 2016 между Англия и Русия. От съда в Марсилия заявиха, че присъдите трябва да..

публикувано на 14.06.16 в 06:25

Италия надигра с 2:0 Белгия

Италия потегли с победа на Европейското първенство във Франция, след като спечели с 2:0 дербито в Група Е срещу Белгия. В един от най-интересните мачове от началото на турнира.  Емануеле Джакерини изведе италианците напред в резултата в 31-вата..

публикувано на 13.06.16 в 23:55
Република Ирландия-Швеция

Република Ирландия изпусна Швеция на Евро 2016

Футболистите на Република Ирландия и Швеция завършиха наравно – 1:1 в първия мач от пета група на европейското първенство във Франция. Противно на очакванията ирландците бяха по-добри почти през цялата среща, но след като поведоха в резултата чрез..

публикувано на 13.06.16 в 21:52

Испания победи в края Чехия

Испания започна похода си към трета поредна европейска титла с труден успех с 1:0 над Чехия в мач от група D на континенталния футболен шампионат във Франция. Иберийците записаха 13-и пореден мач без поражение на Еврофинали, като за последно загубиха преди..

публикувано на 13.06.16 в 18:09

Селекционерът на Исландия се заяде с Роналдо и Пепе

Португалските национали Роналдо и Пепе могат с лекота да преминат кастинг за холивудска продукция, заяви исландският селекционер Ларс Лагербек преди двубоя между двата тима от група "F" на европейското първенство по футбол. Той предупреди съдийската..

публикувано на 13.06.16 в 13:33
Томаш Росицки

Томаш Росицки възстановен от травмата си, излиза срещу испанците

Капитанът на чешкия национален отбор по футбол Томаш Росицки е напълно здрав и ще може да играе на Евро 2016. Халфът пропусна целия сезон във Висшата английска лига с "Арсенал" заради контузия. Добре съм и се чувствам уверен, че всичко върви по план...

публикувано на 13.06.16 в 09:11
Лука Модрич

Лука Модрич: Вкарах хубав гол, но най-важното са трите точки

Плеймейкърът на Хърватия Лука Модрич похвали целия отбор за себераздаването и класата, която демонстрира при победата над Турция с 1:0 в мач от трета група на Европейското първенство по футбол във Франция. Модрич вкара единствения гол и бе избран за Играч..

публикувано на 13.06.16 в 09:04
Марк Вилмотс

Марк Вилмотс: Победа над Италия ще ни даде самочувствие

Белгийците трябва да спечелят първия си мач от европейското първенство по футбол, за да избегнат напрежението от нулев старт, категоричен е националният селекционер Марк Вилмотс. Той обаче призна, че срещу Италия това няма да бъде лесно. Двата тима се..

публикувано на 13.06.16 в 09:01

Германия започна с победа на Евро 2016

Германия победи Украйна с 2:0 в първия си мач на Европейското първенство във Франция. Шкодран Мустафи и Бастиан Швайнщайгер донесоха трите точки на Бундестима след голове във всяко от полувремената. Защитникът засече с глава центриране на Тони Кроос от..

публикувано на 12.06.16 в 23:51
Полша-Северна Ирландия

Полша с историческа победа над Северна Ирландия в Ница

Съставът на Полша надигра трудно тима на Северна Ирландия с 1:0 в първия мач от трета група на Европейското първенство по футбол, изигран в Ница. Единственото попадение отбеляза Аркадиуш Милик в началото на второто полувреме – 51-вата минута...

публикувано на 12.06.16 в 21:27
Турция-Хърватия

Хърватия надигра категорично Турция, но спечели само с 1:0

Футболистите на Хърватия победиха състава на Турция с 1:0 в първия мач от четвърта група на Европейското първенство и донякъде успяха да си го върнат на южните ни съседи за поражението в четвъртфинала на Евро 2008. Хърватите категорично бяха..

публикувано на 12.06.16 в 18:56