Идеята е в обществените пространства на града в този ден да бъдат “освободени” близо 1000 книги и по този начин да се превърнат в активна част от ежедневието на хората.
Основни цели на инициативата са да насърчи четенето и да популяризира книгите като съществена част от ежедневния облик на града.
Според Милена Златарова, координатор на проекта и редактор в „Аз чета“, кампанията ще помогне на любителите на книгите да изпитат тръпката, подобна на пускането на писмо в бутилка, да станат част от една световна литературна игра, и не на последно място да изпитат радостта да споделят хубави книги по един закачлив и нетрадиционен начин.
България се включва за втора година в тази своеобразна международна игра, с която книгите пътуват към свои нови и нови читатели.
Научете повече за инициативата от Милена Златарова.
Неотдавна в Сливен се проведоха два граждански протеста срещу намаляването на територията на природния парк "Сините камъни". Организаторите изразиха..
Бабинден или т.нар. бабуване е традиция, свързана с почитането на възрастните жени, които са помагали при раждания в миналото. Тази обичана практика е..
Как да разбера този свят? 10 000 снежинки* се топят върху перваза – Из книгата с хайку и хайбун "Бели Петна" "Terra Култура" преминава в новата..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg