Експозицията представя творби, повлияни от проблемите, които вълнуват цял свят през изминалото столетие - военни, социални и лични конфликти. В чисто пластически аспект, конфликтът стои в основата на изобразителното изкуство и представлява основополагащ принцип в композицията, а в частност - в графичната композиция. По този начин, генерирайки конфликт, художникът използва огромен набор от пластически похвати, чрез които би могъл да поражда ритмичност и архитектоника. По този начин конфликтът в изкуството може да се превърне в структуриращо и съзидателно, а не деструктивно средство. В своите графични творби участниците в проекта - български и чуждестранни, представят своето виждане за проблема.
Част от творбите ще бъдат показани в Лондон ( през април 2016). Авторите– д-р Снежина Бисерова,която е и куратор за България, Анна Цоловска, Виолета Апостолова и Цвета Петрова участват в изложбата по покана на английската художничка Анна Алкок. Включени са и работи на студенти от катедра „Изобразително изкуство.
Изложбата ще продължи до 18-и март.
Подробности можете да чуете в звуковия файл от интервюто с д-р Снежина Бисерова и Калина Миланова.
Тази вечер трупата на балет "Арабеск" ще представи на сцената на Музикалния театър първата си за сезона премиера - три танцови миниатюри, обединени от заглавието "Вива ла класика". Заглавието подсказва посоката, в която се насочва "Арабеск". Три заглавия от големия класически репертоар - "Лебедово езеро" от Чайковски, "Дон Кихот" от Рихард Щраус и..
Безспорно – една от основните задачи на съвременното изкуство е да реагира на актуалните социални и политически проблеми на деня. Но задълбоченото..
В епизод 569 "Трамвай по желание" сглобява пълната картина на творческо-житейския тандем Дарина Янева - Андрей Янев. В разгара на лятото радиозрителите..
"Някой бе казал, че за да излезе една култура в света, трябва да e през вратата, а не през прозореца. А ние често излизаме през прозореца, забравяйки хола,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg