Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Морски пътешествия с Владимир Матов и Теодор Троев

БНР Новини
Симеон Идакиев, Владимир Матов и Теодор Троев (отляво надясно) в студиото на предаването.
Снимка: Елиана Захариева

Миналия месец имах щастливата възможност, заедно с колегата Атанас Аретов да плавам две денонощия с най-големия круизен кораб в света, наречен „Хармония на моретата”, за който подготвяме и филм. Дължа тази възможност на един от гостите в студиото – г-н Владимир Матов.
Вторият ми събеседник е журналистът-пътешественик Теодор Троев, кореспондент на „Файненшъл таймс” и член на Кралското географско дружество на Великобритания.
Владимир Матов, е президент на най-голямата круизна агенция в България. Имах възможността да плавам и в Средиземно море преди време заедно с него. С Теодор Троев също се познаваме отдавна и сме пътували заедно, той е участник в много морски експедиции и експерименти.
Трябва да чуете това предаване, за да научите повече не само за пътя, който моите гости са изминали и за безспорната им привързаност към морето, а и за нарастващия интерес към круизните плавания, за най-предпочитаните дестинации на пасажерите, за забележителните приключения на Тео, сподвижник на изтъкнатия пътешественик Тим Севърин и, разбира се, за основните данни на гиганта „Хармония на моретата”.




3 юли



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Носител на наградата

Еврика! Успешни българи: д-р Мария Аргирова

Мария Аргирова.  Тя е млад учен с дълга професионална биография. Мечтае да стане археолог, но се запалва по химията. Д-р Мария Аргирова съвсем наскоро получи наградата "Еврика" за постижения в науката, но преди това е носител на съвместната награда на фондация "Еврика" и Съюза на учените в България за отличната защита на дисертационния си труд...

публикувано на 17.02.25 в 17:00
Александър Александров

Медици от "резерва"

В поредното съботно издание "За здравето" използвахме много военни термини, но говорихме по важни теми, може би най-болезнените за родната здравна система – липсата на лекари и сестри, обезлюдените лекарски кабинети по селата, в училища и детски градини, общественото безпокойство за това кой ще ни лекува в бъдеще? Всички сюжети аргументирахме..

публикувано на 17.02.25 в 15:51
Яна Данаилова

Храната е субстрат на здравето или болестта

Яна Данаилова е докторант по човешка физиология, магистър по хранене и здравен мениджмънт, сертифициран нутриционист и председател на Сдружението на нутриционистите в България, професионален член на Американската асоциация по хранене ( ANA ). Обучението ѝ в България е допълнено от редица специализации в чуждестранни образователни институции и..

публикувано на 17.02.25 в 14:15
Дългоопашат синигер

Мисия, дейности и постижения на Българското дружество за защита на птиците

В рубриката на "Нашият ден", в която гостуват зелените новатори на България, говори Стойчо Стоев , директор "Природозащита" към Българско дружество за защита на птиците (БДЗП). Гостът разказва за провежданите от БДЗП курсове за разпознаване на птици : " Важна част от нашата работа и мисия е да запознаем хората с птиците и да ги привлечем..

публикувано на 17.02.25 в 09:22
д-р Мария Аргирова

Български учени работят върху нови съединения за борба с рака

В края на месец януари бяха връчени наградите "Еврика" за тридесет и пети пореден път. Те се присъждат на млади хора за техните значими постижения в науката, за изобретения с голяма обществена значимост, за постижения в управлението на стопански организации, както и за най-високи резултати в развитието на селскостопански дейности. Носител..

публикувано на 17.02.25 в 08:25