Още приживе Кол избра да бъде погребан в близост до величествената катедрала в Шпайер, недалеч от границата с Франция. Мястото е дълбоко свързано с личния му живот, но и с политическото му завещание - като дете, по време на бомбардировките през Втората световна война, Хелмут Кол се е криел в катедралата. А построената през 1953 г. наблизо църква „Св. Бернхард”, в чиято градина ще бъде положено тялото му,е по-известна като „църквата на свободата”, символизираща помирението между Германия и Франция.
За Хелмут Кол, наричан „канцлерът на обединението”, управлявал най-дълго Федералната република и оставил траен отпечатък върху най-новата история на Германия и на цяла Европа – разказва редакторът Весела Владкова – в звуковия файл.
Нощта на Коледа може да стане още по-красива с музиката на Стенли. Харизматичният артист ще пее в Sofia Live Club, където ще излезе на сцената със..
Националната галерия поставя началото на цикъл от изложби, чиято цел е да запознае посетителите с богатия и разнообразен музеен фонд от чуждестранна..
Изкуството има силата и привилегията да се съхранява, то оцелява въпреки нас, смята актрисата Елена Петрова. Идеята според нея е, докато човек е на тази..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg