В седмицата, в която отбелязваме Международния ден на театъра, ви предлагаме един нестандартен ъгъл към магията на сцената.
Радиотеатърът е една от запазените марки на програма „Христо Ботев“. Радиотеатърът е начинът, по който сцената навлиза в интимното пространство на домовете и душите ни. Понякога това е единственият вариант за съпреживяване на театралното изкуство за онези, които по една или друга причина не могат да напуснат къщите си.
Радиотеатърът е натрупал огромен архив, но неговата жива памет и пулс в последните близо 40 години е Негрита Георгиева. Тя е дългогодишният координатор на екип драматургични форми, ритъмът на редакцията.
„Слушането е виждане“ – това е мотото на радиотеатъра. За съжаление обаче няма как да видите усмивката на Негрита. Тя е човек с голяма душа, слънчев и лъчезарен. Слушателите задочно могат да го доловят, защото, както самата тя признава: „Много е важно как ще посрещнеш хората, преди да влязат в студиото, по какъв начин, с какво настроение ще пристъпят към работата си актьорите, режисьорът, звукооператорите, техническият екип“.
Във време, в което фирми и компании отделят време и бюджети за тиймбилдинги и екипни обучения, Негрита изтъква колко е важен чисто човешкият контакт, вниманието и грижата към другия, най-сетне топлотата в отношенията, всички онези „меки умения“ в общуването с другите, за които все по-често се говори днес.
Вярна на оригиналния си стил, тя съветва младите си колеги да носят удобни дрехи по време на работа, да не идват с високи токчета, да пазят енергията си, както и баланса между личния и професионалния живот.
В кюстендилското село Слокощица се намира семейната занаятчийска работилница на Искра и Антон Стоилови. Преди години семейството решава да заживее на село. Съпругът Антон до тогава е работил в дърводелски фирми, бил и крояч на обувки, а Искра – в цехове за производство на кожени изделия. След това решили да не работят за други, а да се опитат..
Тази година на 30 април беше обнародван един нов Регламент 1183 на ЕП и на Съвета, който влезе в сила и с него се измени регламентът относно електронната идентификация и удостоверителните услуги при електронни трансакции на вътрешния пазар . Именно с този нов регламент беше въведена правната рамка на т.нар. "европейски дигитален портфейл за цифрова..
Днешният гост в рубриката „Мигранти с таланти“ е Анна Кузнецова от Москва, Русия, която успешно развива иновативен сладкарски бизнес в София. За първи път Анна посещава България на 5-годишна възраст, след като е диагностицирана с астма. Майка ѝ научава за благоприятния климат в Сандански и решават да прекарват по няколко месеца годишно там. Именно..
Рубриката "Съдебната практика на Съда на Европейския съюз" на предаването "Законът и Темида" се излъчва със съдействието на Съда на Европейския съюз . Можете да я слушате веднъж месечно, всеки последен петък на месеца от 10.00 часа по програма "Христо Ботев". Шестата рубрика ще посветим основно на личните данни в правото на Европейския съюз..
През декември 2015 г. бе основано Сдружението на българите на остров Крит с амбициозната цел да защитава правата на българските граждани на острова и да съхранява родните традиции и култура. Под ръководството на Петър Анастасов, който живее в Гърция повече от две десетилетия, организацията изиграва ключова роля за укрепването на българската общност в..
Във внушителния том са публикувани 27 разказа, неиздавани досега. Както каза на представянето Росица Чернокожева: "Талантът на Палми Ранчев е, че от..
Бубакар Траоре (р.1942, Кайи) е истинска легенда на музиката в Мали, а оттам – и в световен мащаб. Името му нареждаме до тези на Али Фарка Туре ,..
Антологията "Животът през Средновековието" беше представена от проф. Цочо Бояджиев, проф. Олег Георгиев и Тони Николов, а журналистът Ангел Иванов..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg