Как да разкажем историята си така, че да промени света – ден преди събитието „Сторителинг за промяна“ в „Нашият ден“ осмисляме собствените си намерения за активно въздействие заедно с Виолета Керемидчиева от организацията „Epic Sofia“.
Разказването на истории променя света. Въпросът е как точно нашата да бъде чута. Като активисти, всеки от нас носи своята история, която ни е накарала да се откажем от комфортното съществуване в името на нашата кауза. Често ни се налага да запалваме останалите и да ги убеждаваме, че има смисъл. Често ни се налага да даваме кураж дори на себе си.
Уъркшопът „Сторителинг за промяна“ е специално създаден за активисти и отговаря на следните въпроси:
Как да намерим своята уникална история?
Как да бъдем чути?
Как да я разкажем вълнуващо и неподражаемо?
Как да се подготвим с нашата аудитория?
Как да си вдъхнем увереност?
Обучението е кратко, супер ефективно и е подходящо както за прохождащи, така и за утвърдени активисти. Включва теоретична част, образователна игра, разглежда още темите: социални медии и активизъм, както и имидж и активизъм. Мястото е офисът на Младежка ЛГБТ организация „Действие“ на столичната ул. „Любен Каравелов“ 24, а времето – 22 януари, 18.30-22 часа.
А Виолета Керемидчиева е активист, който има опит като журналист и рекламист. Вярва, че в настоящия шумен свят дори истините трябва да се повторят 1000 пъти, за да бъдат чути. На мнение е, че неправителствения сектор има какво да научи от корпорациите по отношение на комуникацията и се надява да дойде ден, в който смислените послания да намерят отзвука, който заслужават.
След повече от 10 години работа между медиите и рекламата, с двама приятели създават „Epic Sofia“, където заедно работят по всичко, което им е интересно. Работи рамо до рамо със „За Земята“, Грийнпийс-България и „Живот на килограм“. Доброволец е в още много организации.
За адвокатурата, която празнува своя празник на 22 ноември , съдебната реформа, избора на нов главен прокурор, Висшия съдебен съвет, Закона за чуждестранните агенти и други законодателни инициативи – разговор в "Нашият ден" с адвокат Александър Кашъмов , правозащитник и активист, изпълнителен директор на Програма "Достъп до информация", резервен..
Въпросите за връзката между политика и психично здраве заемат централно място в новия, 16-и брой на списание "dВЕРСИЯ". Изданието разглежда какво означава да живееш с психично заболяване или да се грижиш за някого в подобна ситуация в съвременна България. То поставя под въпрос взаимодействието между индивидуалистичната култура, неолибералния..
В рубриката "Темата на деня" на предаването "Нашият ден" се проведе интересен разговор с архитект Анета Василева – преподавател в УАСГ и НБУ, архитектурен историк и критик. Повод за интервюто беше книгата ѝ Kicked A Building Lately? – Архитектурната критика след дигиталната революция . Арх. Василева сподели, че книгата предоставя възможност..
В рубриката "Епизоди от живота“ на предаването "Нашият ден" ни пренесоха в Испания, където се разгръща мистериозният свят на Кармен Мола и четвъртия ѝ роман "Мълчанието на майките". Но кой всъщност е Кармен Мола? И какво могат да очакват читателите, които за първи път разгръщат нейна книга? Преводачката на книгата, Анелия Петрунова, разказа в..
Божана Славкова е поет, музикант и артист, отличен на големия международен поетичен конкурс Milli Dueli. В "Нашият ден" Славкова разказва за темите на деня, които я вълнуват, за каузата Green Peace, както и за новооткритото пространство за култура и екология "Магнит" "Магнит" е ново общностно младежко пространство, което се намира на..
Ако не сте се самоизолирали от политическото ни злободневие, защото немалко от нас наистина са го направили, и сте слушали внимателно това, което говорят..
За адвокатурата, която празнува своя празник на 22 ноември , съдебната реформа, избора на нов главен прокурор, Висшия съдебен съвет, Закона за..
Във връзка с 70-годишния юбилей на ЦЕРН и по случай 25-ата годишнина от пълноправното членство на България във водещата научна организация, Министерството..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg