Ина Асса-Костова е дизайнер на годината за 2020-а. Тя получи „Златната игла“ на Академията за мода. Новата ѝ колекция е вдъхновена от киното и класическия стил.
Черното и бялото. Ив Сен Лоран, Жаклин Кенеди, Катрин Деньов в „Дневна красавица“. 60-те години на отминалия вече век. Вдъхновителите на Ина Асса през години са и вдъхновителите на новата ѝ модна колекция.
Ина отдавна вече е познато име в модните среди. Особено във Франция. Там тя учи в най-известното и старо училище в Париж – „Esmod“. Специализира архитектура, женска мода и дизайн на обувки и в престижни колежи в Лондон и Ню Йорк. Името ѝ стои и зад две колекции висша мода и две колекции прет а порте – обувки и чанти – на големия ливански дизайнер Ели Сааб.
Работила е като асистент дизайнер за "Пако Рабан" и "Живенши". Особено разпознава у нас обаче става, след като президентът на България Румен Радев и съпругата му Десислава подаряват на английската кралица именно запазената марка на Ина Асса – брошка. Тя е направена от сребро и камъни „Сваровски“, като Асса вплита и български шевици в нея.
Това, което винаги ръководи дизайнерката, е желанието ѝ да се доказва. Най-вече на баща си – известният български художник Греди Асса. Той винаги е смятал, че Ина трябва да се занимава с архитектура. И тя донякъде го прави. Архитектурата, подобно на киното и всяко друго изкуство, вдъхновят Ина за нейните колекции.
До ден-днешен тя смята, че в модата всичко зависи от това кого познаваш, но в същото време модата е една необятна зона на непредвидимото. Отправна точка за Ина са естествените материали, с които никога не прави компромиси, и класическия стил, към който винаги се завръщаме.
Ина Асса има собствена линия дамски дрехи и е главен дизайнер в БНТ. Най-креативна е в кризисни ситуации, а повече за усета ѝ за мода можете да чуете в звуковия файл.
Семестриалната изложба на ателие "Керамика" на Нов български университет се нарича Fun & Games и беше открита в галерия "Сердика" с галеристка Клара Арнаудова. Заглавието е препратка към работния, обучителния и творческия процес на студентите. В света на дуализма, от който сме част, позитивното и негативното вървят ръка за ръка, четем в анонса за..
Ася и Радослав Рачеви разказват за изкуството на дублажа и какви са неговите специфики, как се изгражда образ само с глас зад кадър и какво трябва да притежава един актьор, за да практикува този занаят. Гласовете им са сред най-емблематичните в бранша. Те са куклени актьори, завършват НАТФИЗ в класа на проф. Димитър Стоянов и са сред..
Новата поетична книга "Очаквани места" на Мирослав Христов разказва неочаквани истории със запомнящи се герои и действия. Илко Димитров споделя: "Новото и, трябва да се каже, специалното в тази книга, е акцентът върху фабулата. Поетичните текстове вече са не описание или изразяване на чувства, а създаване на истории, които се развиват във времето..
Новият брой на сп. "Страница" може да се нарече музикален. Не само цял един раздел "Литературен университет" е посветен на музиката и литературата, но и интервюто на Клео Протохристова с писателя и преводача Иван Станков е "за музиката в думите, за думите като музика и за "Отсамния край на невъзможното". В броя са публикувани "Фонограми" от Цочо..
Две изложби изследват разрухата и паметта, и превръщането им във възможност за ново начало. Проектите на Яна Абрашева и Слава Савова насочват вниманието към някогашни "обещаващи" родни индустрии и състоянието им в момента. В "Оберлихт" в галерия "Поста" Яна Абрашева възкресява спомена за завод "Родопа" чрез витраж от изпочупените стъкла на..
С два концерта на 14 и 17 февруари в зала " Катя Попова " в Плевен и в зала " България " в София, Плевенската филхармония ще представи..
В Софийската градска художествена галерия предстои закриване на изложбата "Европа в България. Отражения на европейски художествени направления в..
Българският фармацевтичен съюз отбеляза 18 години от създаването си, като отново заяви пред журналисти и управляващи своята твърда позиция срещу..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg