Какъв ще бъде светът след Covid-19? Този въпрос вълнува милиони хора по света и всеки от нас поотделно. Как ще се промени светът, как ще се промени личният ни микрокосмос, какво ще се промени завинаги и кое ще си остане същото? На тези въпроси отговор търсят изтъкнати наши интелектуалци, хора на духа, творци, общественици.
Инициативата е на Българската телеграфна агенция, която стартира още две нови рубрики: фоторубриката "Не е сън", документираща бавното излизане на света от двумесечния ступор. А от заглавието на другата секция – "Без Covid-19", разбираме какво новинарско съдържание ще получаваме – защото ясно е, нуждаем се от точна и навременна информация за разпространението на болестта, но също така имаме нужда от новини, свързани с оптимизма, доброто, надеждата.
Повече за новостите и за кампанията "Светът след Covid-19" разказва директорът на БТА Максим Минчев.
В редакция "Хумор и сатира" знаем най-различни тайни и с удоволствие ги издаваме. Миналата седмица например бе първото заседание на парламента за тази година. Според официалните новини, на него са били обсъдени три точки – удължителният Закон за бюджета, промени в някои ставки на ДДС и изслушване на финансовия министър. Истината обаче е, че е имало..
От какво се нуждаят родителите на хоспитализирани деца у нас прави опит да разбере фондация "Даная" с проекта "Сила и Подкрепа за Майките" . За процеса на събиране на данни в помощ на проекта в "Нашият ден" разказва социологът Милена Статева . По думите на Статева никой не знае какви точно са потребностите на родителите, изправени..
За "моментната снимка" на обществото ни като по-широка социална система в "Нашият ден" разговаряме със социалния експерт Станислав Додов дни преди събитието "Станция за вслушване: България и светът в зората на 2025 година" . "Станция за вслушване" е ежегодно международно събитие с българско участие, осмислящо процесите и явленията от..
В рубриката "Часът на етиката" в предаването "Време за наука" проф. Стоян Ставру разсъждава над правата на изчезващите вследствие на климатичната криза островни държави и други хабитати. Защо, докато се борим с водната криза, трябва да се вълнуваме от потъването на островната държава Тувалу – или в какво се изразява климатичната солидарност..
Ситуацията с държавния бюджет и цената на тока в "Нашият ден" коментира доц. д-р Йосиф Аврамов , експерт в областта на финансите и инвестициите. Възможно ли бе цените на хляба и на природния газ да не бъдат повишени в началото на тази година – според доц. Аврамов отговорът е "да", особено що се отнася до цените на електричеството. Цените..
В рубриката "Архивите са живи", обръщаме поглед към един от най-ярките символи на българската литература – Пейо Яворов. На днешния ден по нов стил, преди..
Първият профилактичен преглед се прави, когато детето е на 6 месеца, след това на 3,6 години и след това в предучилищна възраст, разказва в..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg