Тони Димитрова е изпяла много песни, но визитната ѝ картичка винаги ще бъде "Ах, морето". Затова и разговорът с нея в рубриката "Главен герой" започва с морето – как го е видяла тя, една от най-обичаните изпълнителки, по време на изолацията и как го вижда днес?
Дали заради близостта с морето, или заради темперамента си, но Димитрова е извлякла ценните уроци от карантината. Тя не подценява, но и не драматизира ситуацията. Казва, че съзнателно се е пазила от конспиративни теории и заблуждаващи информации, защото: "Много е лесно да уплашиш човек, а после как ще го успокояваш?"
Вероятно близостта с морето настройва хората философски. Тони е извлякла за себе си уроци от затварянето и е направила личните си преоценки и затова разказва с допълнителна болка и негодувание за презастрояването и алчното отношение към природните богатства на страната ни.
"На кого му беше нужен този ламтеж, в тая малка държава – толкова много хотели?", пита се тя, както и други наши сънародници, които следят крокодилските сълзи, които се проливат пред въпросителните ще има ли достатъчно туристи у нас през този сезон.
"Ако амбицията ни е по-силна от реването, ще се справим", смята Тони Димитрова. Тя не се окайва, макар че е от изпълнителите, за които живият контакт с публиката е от основно значение. Големият ѝ концерт "Моите неизпратени писма" в София, както и другите ѝ участия бяха отложени.
"Имам да правя една нова песен, всичко е готово, само дето аз не съм я научила", чистосърдечно признава певицата и споделя, че и в хода на записите предпочита да работи с музикантите на живо.
"Компютърът не е мой човек", казва тя с присъщото си ведро чувство за хумор и разказва за плановете си като певица, повдигайки друга важна тема – тази за мярката и за умението да знаеш къде да спреш и кога да започнеш нещо ново.
Можем да наречем тази изложба и юбилейна за навършилия през 2024 г. 70 години Димитър Рашков. Основният и непоказван досега цикъл в нея е именно "Зодиакът", който е продължение на темите, занимаващи скулптора през целият му път. Сред тях са: Трифон Зарезан (Опиянението на боговете); Еротикон (Изящните дебелани); Адам и Ева след изгонването от Рая;..
2000 художници, фотографи, архитекти, скулптори и гравьори от цял свят ще представят най-новите си произведения. Събитието се провежда под стъкления купол на "Гран Пале" във френската столица. Панаирът за съвременно изкуство "Арт Капитал" се открива с грандиозно шоу и дефиле на бижутери, които представят най-новата си продукция. В рамките на трите..
Драматичният театър "Стоян Бъчваров" във Варна обяви създаването на нов театрален фестивал в морската столица. Първото издание на Черноморския театрален фестивал ще се проведе от 24 до 28 септември 2025 година. Идеята на организаторите е да предложат в ранната есен едно голямо културно събитие на варненци и на гостите на града и така да се удължи..
Видеопоредицата "Сградите разказват" е нова инициатива на Регионалния исторически музей - София. Археолозите Йордана Николова и Валентин Витанов, които създават епизодите, разкриват събития и истории, свързани с построяването, архитектите и обитателите на ценните сгради в Стара София. "Идеята за поредицата се роди на базата на две беседи, които..
Представлението "Не се обличай за вечеря" по пиесата на Марк Каполети "Пижама за шестима" е първият опит на режисьорката Максима Боева за ситком. Заедно със сценографа на представлението Киряна Аврониева те се впускат още повече в експеримент със сценичното пространство, като бягат от класическия модел на жанра, който е белязан от "диван по..
Ненадейно напусна земния свят, докато другите празнуваха Свети Валентин, а той подготвяше поредното си “отечествено” турне. Беше го замислил с млади..
Глобалната среща за изкуствения интелект в Париж постави нови въпроси и предизвикателства пред света. Технологичните гиганти очертаха бъдещето на тази..
"Нирвана" от Константин Илиев е първата премиера на Великотърновския театър "Константин Кисимов" за 2025 година. Постановката по пиесата на големия..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg