Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

История с капитални букви

БНР Новини
Исторически парк край село Неофит Рилски
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Какво представлява комплексът „Исторически парк“ край село Неофит Рилски и защо предизвика интереса и въпросите на журналистите?

Как се финансира това начинание? Имат ли защита акционерите, участващи с парите си в проекта? Може ли да се набира капитал без  одобрен проспект от Комисията по финансов надзор? Остават ли въпроси, зададени от журналистите, на които няма отговор?

Какви са Тяхно Величество доказателствата?

Защо разследващият журналист от „Капитал“ Йоан Запрянов бе  обявен за издирване в село Неофит Рилски?

За какъв проект говорим? Каква е неговата  образователна функция? Ще помогне ли той българите да се почувстват по-значими, по-уверени и по-обединени като народ? Отговаря ли  идеята и нейното осъществяване на достоверността на историческите факти? Освен културното и духовното извисяване на нацията, към какви други цели се стремят създателите му? Какви са социалните  и икономическите приоритети на  акционерно дружество „Исторически парк“?

Опитваме се да намерим отговор на всички тези въпроси с журналиста от в. „Капитал„ Йоан Запрянов и Ивелин Михайлов, изпълнителен директор на акционерното дружество „Исторически парк“.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Рисунка на Дейв-Стивън Ерон

България в очите на едно семейство, живеещо в Париж

България в очите на едно семейство, живеещо в Париж – разговор в "Нашият ден" с Ан-Мишел (14 г.), Дейв-Стивън(11 г.) и тяхната майка Пламена Ерон . Пламена е българка, която заминава за Париж, заради френския език, и остава там, защото създава семейство. Ан-Мишел свири на пиано от 5-годишна, а от миналата година свири на орган в..

публикувано на 19.07.24 в 12:57

Да изпратиш писмо до непознат

Всички, които се занимават професионално или като доброволци с хора в нужда, се натъкват на един неизменен факт – че наред с конкретните материални  потребности,  почти наравно с тях, а понякога и в по-голяма степен, изпъква необходимостта на човека да бъде познат, признат и обикнат. Забелязала го е и Катя Кутянова , доброволец и организатор на..

публикувано на 19.07.24 в 11:52

Незаконно и опасно строителство в центъра на София – какво се случва?

Незаконно и опасно строителство в центъра на София – на бул. "Христо Ботев" № 73 вече 4 месеца изправя жителите на района пред усещане за безизходица. Какви проверки са извършили институциите – в "Законът и Темида" разглеждаме частния случай на Велина Иванова от София. След отправена покана към представител на община "Възраждане", чуваме..

публикувано на 19.07.24 в 11:35
Д-р Орлин Колев и Анелия Торошанова

Допустимо ли е искането за отлагане връчването на втория мандат от президента?

В "Законът и Темида"  дългогодишният консултант на предаването д-р Орлин Колев , експерт по конституционно право, отговаря на слушателски въпроси в ефир. Допустимо ли е искането за отлагане връчването на втория мандат от президента? В отговора си д-р Колев се позовава на чл. 99 от Конституцията – разпоредбата, която овластява..

публикувано на 19.07.24 в 11:04
Отличниците в края на учебната година

Един невероятен клас от СМГ постигна 99,32 среден успех на матурите

Срещаме слушателите на предаването "Нашият ден" с един невероятен клас от СМГ "Паисий Хилендарски", постигнал среден успех на матурите 99,32 точки от възможни 100 . Класният ръководител и учител по математика г-жа Елена Киселова разказва за пътя към блестящия резултат, в който не липсва критика към българската образователна система. От общо..

публикувано на 18.07.24 в 11:53