Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Главен герой: Георги Ненов

Можеш да живееш навсякъде, стига това да е твоят избор

Георги Ненов – създател на подкаста „Свръхчовекът“
Снимка: Фейсбук профил

Георги Ненов, Главен герой в ''Нашият ден'', създател на подкаста „Свръхчовекът с Георги Ненов“ - насочен към вярата в себе си и многобройните възможности, които ни заобикалят. Разказвайки вдъхновяващи истории на хора, които живеят живота на мечтите си, Георги Ненов цели да мотивира своите слушатели да вървят по пътя си с увереност в собствените си способности и така да сътворят едно по-добро бъдеще. "Автентичните истории на успелите и проактивните, вдъхновяват да правим това, което ни вдъхновява!"

Един нормален човек, който иска да опитва различни неща. Без специални мечти, без предначертан професионален път. 

"Наложи се да остана в България. Малко или много – въпрос на късмет. УНСС (икономика на транспорта), след това ме приеха на работа в една голяма световна консултантска корпорация, която работеше по проект за България. И тогава за първи път усетих колко е изпълващо да имаш някакъв принос към мястото, където живееш. След това работех и на други места. После – Луфтханза, Германия, Хамбург."

"Можеш да живееш навсякъде по света, стига да чувстваш, че това е твоето място и това е твоят избор. Да изкараш пари и да станеш богат са различни неща. Всеки може да бъде невероятно щастлив от първия момент, в който попадне на мястото, на което принадлежи. Въпросът е да е истински осъзнат изборът, а не да се пускаме по течението – това беше причината да създам "Свръхчовек". Не е лесно – изисква проби и грешки. Има един по-дълбок процес на осъзнаване, който е свързан с как живея, как се чувствам, с кого и как общувам, какви дейности извършвам през деня?"


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Природни и хуманитарни науки: Конференция за общото в различното

На 30 ноември Нов български университет ще бъде домакин на уникален научен форум, който ще разгледа отношенията между природните и хуманитарните науки. Това е третото издание на мултидисциплинарната конференция "Природни и хуманитарни науки: връзки и зависимости". Събитието ще бъде посветено и на 170-ата годишнина от рождението на Анри Поанкаре –..

публикувано на 27.11.24 в 11:24

Бъдещето на българското вино: Национална конференция за послания и развитие

"Да създаваш вино означава да разказваш история" – това е основното послание, което се откроява от думите на Екатерина Христова, член на Управителния съвет на Българската асоциация на винените професионалисти (БАВП). В ефира на предаването "Нашият ден" тя говори за ролята на България като винена страна и потенциала ѝ да изгради устойчив и силен..

обновено на 27.11.24 в 10:55

"Чистота или смърт" – откровен киноразказ за зависимостите

Да пребориш дадена зависимост означава да разчупиш оковите на собственото си минало. Да изчистиш ума и с тялото си е дълъг процес на бунт срещу хаоса и борба за живот. Документалният филм "Чистота или смърт" събира историите на хора, зависими от наркотици, алкохол и хазарт, в цел да даде нова перспектива за разбиране на зависимостите и..

публикувано на 27.11.24 в 09:54

От професионализъм до безсилие: Когато дори добрите полицаи не могат да помогнат

В рамките на рубриката "Епизоди от живота", редакторът Светла Тодорова сподели интересен, но и поучителен момент от своя живот – епизод, в който става жертва на джебчийство и преминава през процедурите на полицията. След кражбата на портфейла ѝ, Светла реагира незабавно, като се обажда на телефон 112. Само пет минути по-късно на мястото пристигат..

обновено на 27.11.24 в 09:37
Видин Спортна зала - рампа за хора с увреждания

Подписка срещу изграждането на център за хора с увреждания: "Фашизъм" или страх?

В ноемврийското издание на рубриката "Часът на етиката" в предаването "Време за наука" се обсъжда социалният модел на увреждането и идеята за грижа. Гост на предаването беше д-р Гергана Мирчева от Института за философски изследвания (ИФС) към БАН, която разгледа етическите измерения на грижата и тяхната социална значимост. Според д-р Мирчева е..

публикувано на 26.11.24 в 11:15