Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Главен герой: Георги Ненов

Можеш да живееш навсякъде, стига това да е твоят избор

Георги Ненов – създател на подкаста „Свръхчовекът“
Снимка: Фейсбук профил

Георги Ненов, Главен герой в ''Нашият ден'', създател на подкаста „Свръхчовекът с Георги Ненов“ - насочен към вярата в себе си и многобройните възможности, които ни заобикалят. Разказвайки вдъхновяващи истории на хора, които живеят живота на мечтите си, Георги Ненов цели да мотивира своите слушатели да вървят по пътя си с увереност в собствените си способности и така да сътворят едно по-добро бъдеще. "Автентичните истории на успелите и проактивните, вдъхновяват да правим това, което ни вдъхновява!"

Един нормален човек, който иска да опитва различни неща. Без специални мечти, без предначертан професионален път. 

"Наложи се да остана в България. Малко или много – въпрос на късмет. УНСС (икономика на транспорта), след това ме приеха на работа в една голяма световна консултантска корпорация, която работеше по проект за България. И тогава за първи път усетих колко е изпълващо да имаш някакъв принос към мястото, където живееш. След това работех и на други места. После – Луфтханза, Германия, Хамбург."

"Можеш да живееш навсякъде по света, стига да чувстваш, че това е твоето място и това е твоят избор. Да изкараш пари и да станеш богат са различни неща. Всеки може да бъде невероятно щастлив от първия момент, в който попадне на мястото, на което принадлежи. Въпросът е да е истински осъзнат изборът, а не да се пускаме по течението – това беше причината да създам "Свръхчовек". Не е лесно – изисква проби и грешки. Има един по-дълбок процес на осъзнаване, който е свързан с как живея, как се чувствам, с кого и как общувам, какви дейности извършвам през деня?"


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

В индианските резервати има различни пластове – някои от тях бутафорни

Любомир Кюмюрджиев, журналист, преподавател и създател на Българското общество по индианистика "Орловият кръг", разказва в "Какво се случва пътува" за своите посещения в индианските резервати на Северна Америка и за трагичната история на тяхното създаване.  "Изтласкването на индианците в Северна Америка започва още през 16-17 век. Става дума за..

публикувано на 03.08.24 в 12:04

В Дуванлии – селото на тракийските могили

Дуванлии е село в Горнотракийската низина и в него живеят 565 души. То се намира в община Калояново и е на 24 километра от областния град Пловдив. Край селото е открит един от най-важните тракийски некрополи. Той се състои от над 50 могили – от V век пр. Хр. до Римската епоха. Изследван е през 1926-1929 година под ръководството на професор Богдан Филов...

публикувано на 03.08.24 в 08:45

Нов конкурс на "Фолклорен извор": "Старите песни на нов глас"

От 1 до 4 август 2024 г. в с. Царевец, община Свищов, ще се провежда Дванадесетият Международен Фолклорен фестивал "Фолклорен извор". За първи път в рамките на фестивала ще се проведе и певческият конкурс "Старите песни на нов глас", организиран в партньорство между БНТ, БНР, сдружение "Фолклорен извор" и "Българско многогласие". Над 4000..

обновено на 02.08.24 в 11:11

Отбелязваме 121 години от Илинденско-Преображенското въстание

Илинден е денят, в който се почита Свети пророк Илия. По стар стил той се отбелязва на 2 август, а по нов – на 20 юли. Свети Илия се тачи от всички християни като най-големия библейски пророк, заедно с Моисей. Има поверие, че на този ден морето взима най-много жертви. Днес имен ден имат: Илия, Илиян, Илин, Илина, Илияна и Илко. На днешния ден..

обновено на 02.08.24 в 09:33

Театър "Феникс", където различията изчезват

В ефира на предаването "Нашият ден" гостува Пламена Янкова , ръководител на театрална формация "Феникс". Тя разказа за прераждането на формацията и за това как младежи с и без увреждания преодоляват границите помежду си чрез театралното изкуство. Изкуство срещу дискриминацията на хора с умствени затруднения Деца със СОП, или как да..

обновено на 01.08.24 в 11:12