Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Кристина Димова: Хубаво е да знаеш, че самият ти не си на 111-о място

Михайлина Павлова и Кристина Димова
Снимка: Таня Димова

Тя е съвсем млада и категорична, че знае какво иска от живота си. Тя иска да бъде журналистка и е наясно какво трябва да даде професията ѝ на хората. Студентка е във ФЖМК на Софийския университет и е изключително взискателна към образованието си. Когато не учи, не пише, не редактира, като зам. гл. редактор на младежкия сайт „Слово 111“, и не печели конкурси, за какъвто ще стане дума в звуковия файл, който ви очаква, работи в книжарница. Казва, че обича тишината ѝ и възможността да чете. Много. Гостува на „Мрежата“ на програма „Христо Ботев“ и ми позволява да цитирам един неин пост от ФБ профила ѝ: 

„Не съм по тези постове и рядко говоря за постиженията си, но този път е различно. Тази година е различна.

Започвам с факта и той е, че съм единственият представител за България, номиниран за младежката европейска награда за журналистика Megalizzi – Niedzielski. Близо 600 души от ЕС и съседките на ЕС... и в тях, аз. Финалист измежду още 6 обещаващи млади журналисти от Европа.

От миналия октомври досега целият ми живот се преобърна. От редактор, през Еразъм+ участник във времена на пандемия и поддръжник на младежка медия, до тази международна номинация... И това са само първите 20 (години).

Животът наистина е такъв, какъвто си го направиш. Хубаво е да чуеш, че си от най-обещаващите млади журналисти на Европа. Хубаво е да знаеш, че носиш свободата на словото и че ти самият не си на 111-о място.

2020-а не е чак толкова зле. За мен е истинска възможност да преоткрия света.

И, да, можем да говорим, въпреки маските. Важното е да не спираме да го правим, въпреки всичко.“




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Съхраняване на диалекта на Банско, или за мисията на един поет

Александър Думанов – поет и изследовател на банския диалект. Той се е посветил на съхраняването на неговата автентичност. Думанов не само пише книги на този диалект, но и ръководи театрална трупа, наречена "Сарандевото кафене", с която продължава традициите и културното наследство на Банско. В своите произведения Думанов умело вплита звънливата..

обновено на 05.08.24 в 13:40
Финалът на Бойков връх

Никола Калистрин: "30Х10" и ренесансът на българския ски алпинизъм

Разговор с най-добрия ни състезател по ски алпинизъм Никола Калистрин в ефира на изнесеното студи от Банско на предаването "Нашият ден" представя предизвикателството да изкачи 30 върха на Северен Пирин и подготовката му за олимпиадата.  На 5 април тази година той успешно завърши предизвикателството 30Х10.  27-годишният банскалия измина скоростно..

обновено на 05.08.24 в 13:00

От Вапцаров до виртуалните разходки: Седемте музея на Банско

Един от първите музеи в Пиринския край е къщата-музей "Никола Вапцаров", отворена за посетители през 1952 г., което поставя началото на музейното дело в Банско. Сега в града е изграден музеен комплекс, който включва седем обекта, представящи историята, културата, архитектурата и характерната за региона природа. Читалище "Никола Вапцаров" –..

обновено на 05.08.24 в 12:01

Читалище "Никола Вапцаров" – 130 години история и традиции в Банско

Читалище "Никола Вапцаров" в гр. Банско отбелязва 130 години от своето създаване, носейки със себе си история и значимост в културно-просветната дейност на града. В разговор в мобилното студио на предаването "Нашият ден" Силвия Терзиева, секретар на читалището, и Елена Калайджиева, организатор на събития, споделиха как се подготвят за..

публикувано на 05.08.24 в 10:19
 д-р Веселин Тенев (вляво) и Антон Митов

Антон Митов представя: д-р Веселин Тенев – клиничен психиатър

Д-р Веселин Тенев живее и работи в САЩ, и гостува за втори път в предаването, защото има какво да каже – от конспирациите, през политиката, до сатанизма. Философският проблем на сатанизма и психичното здраве. Докъде водят ограниченията или забраните на удоволствията. За вуду фестивалите, вуду храмовете и българските книжарници от 70-те години...

публикувано на 05.08.24 в 09:45