Познаваме ли добре българските стоки и услуги, които се налагат по света?
В “Нашият ден“ Лидия Шулева, член на Асоциацията на индустриалния капитал в България, разказва за успешни български практики, наложили се на световни пазари.
“Асоциацията на индустриалния капитал в България се включи в кампанията “Твоят избор има значение“ с желание да обърне внимание на обществеността върху успешните български компании. Да извадим успехът от анонимност според Асоциацията е част от тази кампания.
В България за успешните родни компании се говори изключително малко. Те са преди всичко анонимни. Хората не знаят, че компании, които произвеждат изключително качествени стоки, продаващи се не само на българския, но и на световните пазари, са български.
В момент, в който доходите на населението имат изключително голямо значение, тъй като всички знаем, че България е на последно място в Европа по размер на доходите, трябва да си даваме сметка, че когато купуваме българска стока, от всеки два лева, които даваме, един отива за заплата или за пенсии. Това е сериозен стимул за закупуване на български стоки.“
Във всички сектори е необходима подкрепа на българското. "Разбира се, в хранително-вкусовата промишленост това е изключително важно. Тъй като оборотите в този сектор спаднаха заради пандемията и отражението ѝ върху туризма, който беше основен потребител на тази промишленост. Знаем, че кризата в най-голяма степен удари туристическия сектор. Търговията на дребно също беше доста сериозна засегната.“
“Водещо производство, за което в момента се сещам, например, е фабрика във Велико Търново за сладкарски изделия, което се е наложило и на световните пазари.“
На 25 февруари София ще бъде домакин на 11-ото издание на международния форум за иновации Innovation Explorer . Тазгодишното мото на събитието – " Екстремен свят" – отразява динамиката и предизвикателствата на съвремието ни, коментира основателката на форума Леона Асланова в ефира на предаването "Време за наука". Форумът ще постави фокус..
Всеки от нас, поне веднъж в живота си, се е питал: "Защо нямам тези способности?" – било то физическа издръжливост, интелектуална острота, изключителен талант или необикновена красота. Въображението ни неизменно ни тласка към размисъл за границите на човешките възможности и начините за тяхното преодоляване. Но докъде може да ни отведе това желание..
В рубриката "Времето на редактора" обръщаме внимание на една дългогодишна традиция, свързана с почитта към Васил Левски в град Карлово. Учениците от Средно училище "Васил Левски" продължават да пазят спомена за Апостола на свободата чрез ежегодни театрални постановки, които се радват на голям интерес от страна на жителите на града. Днес, в..
Колко опасни са вейповете? Ново проучване наскоро даде малко повече яснота за рисковете от употребата на вейпове. Вейповете станаха алтернатива на наргилето. Рекламите им са навсякъде в социалните мрежи. Инфлуенсъри и модели организират игри и ги подаряват. Те имат този "куул фактор". Рекламната кампания на една от марките е "Новото..
В рубриката "Разговорът" диригентът Йордан Камджалов и ръководителят на Първото частно училище и детска градина "Д-р Мария Монтесори" – Мая Василева, споделят своите възгледи за силата на музиката, образованието и духовността в изграждането на достойно общество. Музиката като мост към безсмъртието На 152-рата годишнина от гибелта на..
В поредното съботно издание "За здравето" използвахме много военни термини, но говорихме по важни теми, може би най-болезнените за родната здравна система..
Комуникационната индустрия позволява много широк обхват от най-различни комуникационни форми – от съвсем стандартните материали, интервюта, статии, до..
"Във Funkallero сбъднах мечтите си откъм мелодии, които са били в главата ми от много време. Музикантите, с които свирим се влюбиха в тази музика и в..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg