Тя е певица, победител в петия сезон в “Гласът на България“. Наричат я българската Джанис Джоплин. Тя е част от екипа и на много други организации, които помагат на хората да търсят своята идентичност. Завършва социални дейности в Софийския университет, изкушена е от редица обществени каузи. Тя е Ния Петрова и е главен герой в “Нашият ден“.
“И като малка съм пробвала да се занимавам с музика, отказвала съм се или не е било моето към момента. В някакъв момент, като намериш правилните хора около теб и като се отпуснеш да го правиш, просто тръгва само.
Може би беше по един от най-баналните начини. Просто в училище намираш едни хора, които са като теб, и започвате да правите едни и същи неща и си намираш мястото."
“Гласът на България“
“В шоуто попаднах отново през хора. Много приятели са ми казвали: “Защо не пробваш, защо не се явиш?“ Накрая просто отидох.
След като спечелих формата, спрях да се чудя дали ще правя това просто като хоби или като нещо, което ей така минава покрай живота ми. Осъзнах, че искам да го правя и ще го правя по-професионално, по-постоянно.
Стилът ми се разшири. Преди, мисля, че имах един стил, сега варирам постоянно между неща, които искам да изпробвам. Не мога да стоя в едни стил.“
Стилът
“Понякога пея песни, които са по-рок, по-интензивно звучащи. В следващия момент се пускам по съвсем друг начин. В момента работя върху проект, който е точно това – по малко от много от нещата, който правя. Наесен ще покажа върху какво работя.“
Присъствието и във Фондация „Сингъл Степ“ – за подпомагане на младежи от ЛГБТИ.
“Там започнах като доброволец, когато те започнаха да имат чат за подкрепа, в който реших да взема участие. Екипът е създаден от чудесни хора и видях как в България можеш да правиш тези неща както трябва, да работиш в неправителствения сектор и да вършиш нещата, така че да се развиват напред. Занимавам се главно с координирането на проектите.
Идеята е да има човек отсреща, който по-скоро да те чуе. Както в това отношение, така и в много други. Извън това винаги съм работила с деца от институции, с учители, няма нещо, което просто така да те спре и да се занимаваш само с него.“
Разговора можете да чуете от звуковия файл.
В нашата история, но и в световната такава, артбохемството е особен фактор. Соцбохемството беше и проява на стихиен хедонизъм в творческите среди, но и акт, понякога, на свободомислие и еманципация от идеологическите канони. Говорим за всичко това въз основа на културния и творческия живот във Варна през десетилетията на социализма. Повод е и книгата..
Документалната изложба "Строителни войски" на фотографа Гаро Кешишян изследва темата за рядко коментираната държавна практика от близкото минало – трудовата повинност в България. Експозицията включва 92 фотографии, заснети в периода 1983 – 1995 г. и създава образно пространство за емпатия и лична връзка със служещите в Строителни войски, разкривайки..
Актрисата и певица Анастасия Левордашка и тромпетистът и диригент Румен Левордашки гостуват в "Моето семейство" в навечерието на светлите семейни празници. С поведението си и житейската философия двамата дават ракурс на връзка между баща и дъщеря, който генерира талант, щастие и вяра в красотата. И Румен, и дъщеря му Анастасия, вярват, че..
"Бохемските места на соца. Варна" е третото поред изследване на Мариана Първанова, посветено на бохемската история на социализма. С разкрепостяването на социализма в края на 70 и началото на 80 години на ХХ век настъпва кулминацията на артистичните изяви в морската ни столица. "Във Варна си дават среща артисти на много високо ниво, създава се..
Мартин Колев е автор на сборниците с разкази "Кучето на терасата" (2009) и "Микро" (2016), както и на тетралогията "Софийски магьосници". Поредицата "Софийски магьосници" възражда в България литературния жанр градско фентъзи и се превръща в бестселър. През 2017 година е отличен с наградата за къс разказ "Рашко Сугарев" за разказа "Черни квадрати"..
Жителите на троянското село Черни Осъм са обезпокоени от развитието на проекта за изграждане на язовир в близост до населеното място. В "Нашият..
Галерия-книжарница "Къща за птици" събира днес (10 декември) от 18.00 ч. на литературно четене поетите Балчо Балчев, Валери Манолов, Георги Веснаков (via..
Явор Гърдев е име, което едва ли се нуждае от представяне в културните среди на България. Театрален и кинорежисьор с дългогодишен опит, той впечатлява..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg