Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

"257 podcast" - проект в полза на хората

Снимка: BulFoto

Подкастът за личностно и кариерно развитие на БНР празнува първия си рожден ден. И е отличен с PR Приз 2021. За тази една година той успява да приобщи стотици последователи и слушатели и получава значителна и смислена обратна връзка както от бизнес средите, така и от хора, които се опитват да преосмислят мотивацията си, в търсене на куража да отстояват и бъдат себе си.

Какво се крие обаче зад трицифреното число 257?

На първо място – 2 водещи (журналистката от Радио София Катя Василева и международната консултантка по бизнес етикет, протокол и поведенчески коуч Кристина Крънчева), които в „Мрежата“ на програма „Христо Ботев“ разказват за своя проект.

На второ място – 5 минути време, в което е направо предизвикателство да разказваш и обясняваш (непременно с примери) откъде започва промяната, защо е важна емоционалната грамотност, каква е силата на уязвимостта, как да преизчислим емоциите си в наша полза или как да управляваме срама, защо перфекционизмът е нездравословна амбиция, а провалът може да бъде стъпка към успеха.

Катя Василева: „Осъзнаваме нашата отговорност, говорейки на слушателите от ефира на общественото радио. Високата степен на доверие към него ни задължава. Стараем се да бъдем оригинални, за да привлечем хората, но не им казваме какво да правят, а как да го правят, ако пожелаят.“

Кристина Крънчева: “Ние, хората, имаме доста поведенчески дефекти, за които не си даваме сметка, че притежаваме. Знаем ли как да се преборим с емоционалната си избухливост, например? Изобщо разпознаваме ли я? От ефира на Националното радио ние обръщаме внимание на тези неща и помагаме за тяхното преодоляване.“

В „Мрежата“ става дума и за куража, дързостта, увереността, доверието, принадлежността и благодарността – все качества, необходими, за да се върви напред. Двете водещи на „257 podcast“ подчертават, че е „важно да не губим, а да откриваме новото лице на мотивацията, да говорим не за това какво трябва да правим, а какво да спрем да правим…за да успеем".

Внимателният читател на този анонс ще да е забелязал, че не сме обяснили третата цифра от името на подкаста. Правилно.

На трето място – 7 секунди за първо впечатление.

Ако сте го получили, то всичко останало можете да научите в следващия звуков файл.

Чуйте повече от звуковия файл.

Снимки – BulFoto


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Съхраняване на диалекта на Банско, или за мисията на един поет

Александър Думанов – поет и изследовател на банския диалект. Той се е посветил на съхраняването на неговата автентичност. Думанов не само пише книги на този диалект, но и ръководи театрална трупа, наречена "Сарандевото кафене", с която продължава традициите и културното наследство на Банско. В своите произведения Думанов умело вплита звънливата..

обновено на 05.08.24 в 13:40
Финалът на Бойков връх

Никола Калистрин: "30Х10" и ренесансът на българския ски алпинизъм

Разговор с най-добрия ни състезател по ски алпинизъм Никола Калистрин в ефира на изнесеното студи от Банско на предаването "Нашият ден" представя предизвикателството да изкачи 30 върха на Северен Пирин и подготовката му за олимпиадата.  На 5 април тази година той успешно завърши предизвикателството 30Х10.  27-годишният банскалия измина скоростно..

обновено на 05.08.24 в 13:00

От Вапцаров до виртуалните разходки: Седемте музея на Банско

Един от първите музеи в Пиринския край е къщата-музей "Никола Вапцаров", отворена за посетители през 1952 г., което поставя началото на музейното дело в Банско. Сега в града е изграден музеен комплекс, който включва седем обекта, представящи историята, културата, архитектурата и характерната за региона природа. Читалище "Никола Вапцаров" –..

обновено на 05.08.24 в 12:01

Читалище "Никола Вапцаров" – 130 години история и традиции в Банско

Читалище "Никола Вапцаров" в гр. Банско отбелязва 130 години от своето създаване, носейки със себе си история и значимост в културно-просветната дейност на града. В разговор в мобилното студио на предаването "Нашият ден" Силвия Терзиева, секретар на читалището, и Елена Калайджиева, организатор на събития, споделиха как се подготвят за..

публикувано на 05.08.24 в 10:19
 д-р Веселин Тенев (вляво) и Антон Митов

Антон Митов представя: д-р Веселин Тенев – клиничен психиатър

Д-р Веселин Тенев живее и работи в САЩ, и гостува за втори път в предаването, защото има какво да каже – от конспирациите, през политиката, до сатанизма. Философският проблем на сатанизма и психичното здраве. Докъде водят ограниченията или забраните на удоволствията. За вуду фестивалите, вуду храмовете и българските книжарници от 70-те години...

публикувано на 05.08.24 в 09:45