Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Безкрайното състезание с рибата

4
Снимка: pxhere

15 април е ключов в живота на всеки рибар. От тази дата влиза в сила забраната за риболов и водните обитатели биват оставяни на спокойствие за размножителния им период. Но гостите в предаването съвсем не се притесняват от това.

Георги Михайлов, председателят на УС на Българската федерация по риболовни спортове и шеф на риболовното дружество „Корморани“ във Велико Търново ни успокои, че смята заедно с колегите си да продължат да подържат формата си на останалите разрешени за риболов места. Защото все пак има и такива.

Станил Йотов пък, който е отговорник за връзките с обществеността на федерацията го изнамерихме да ухажва балканските пъстърви някъде към Михалково и Девин.

А Ивайло Христов, член на УС и председател на секцията по риболов на лед към БФРС, обясни кои са примамливите страни на подледния риболов. Не пропусна да ни смае със спомена си за годините, когато върху замръзналите води на язовир „Батак“ е наброявал 1500 души. А си поговорихме и за строгите мерки за безопасност не само при лова, а и при риболова.

Но най-хубавото беше, че и тримата обещаха скоро да гостуват в студиото на „И ловец съм, и рибар съм“. Макар че и тогава едва ли ще успеем да си поговорим за всичко, което ни интересува и вълнува.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Японско горско къпане в Естония с д-р Павлина Михайлова

Какви са ползите от това да прекарваш част от времето си в гората. Японският автор Цин Ли ги е формулирал толкова точно, че в Страната на изгряващото слънце са станали официална държавна политика, а д-р Павлина Михайлова бе в Естония като част от обучаваща програма за прилагане на същия оздравителен метод. Гостенката в "Покана за пътуване" е..

публикувано на 22.12.24 в 12:20
Гл. ас. Ива Станоева

Интересни факти за народните костюми у нас от края на 19-и век

Книгата на Ива Станоева "Документи, времена, облекло. Народни костюми в Княжество България" излезе от печат неотдавна. Тя е посветена на ценен извор за историята на традиционното облекло от 1888 - 1889 година, съхраняван във фонда на проф. Иван Шишманов при Научния архив на Българската академия на науките. Той съдържа рапорти на окръжни управители,..

публикувано на 21.12.24 в 08:15

До март 2025 г българските деца могат да участват в конкурс за географска карта

Българска картографска асоциация, със съдействието на Университета по архитектура, строителство и геодезия, организират 14-и Национален конкурс за детска географска карта. Той е като част от Международния конкурс за детска карта "Барбара Печеник" 2025, съгласно условията, определени от Международната картографска асоциация (МКА). "БНР подаде една..

публикувано на 20.12.24 в 17:40

В Шри Ланка от едно дърво правят три вида чай

Екатерина Арсова гостува в "Покана за пътуване" още докато беше студентка по ветеринарна медицина. Тогава тя разказа какво е да си доброволец в приют за слонове в Тайланд и как е правила педикюр на огромното животно. В живота ѝ настъпиха доста промени – вече е с титлата доктор пред името си, което след сватбата се сдоби с тире. Но любовта ѝ към..

публикувано на 20.12.24 в 15:20

Любомир Любенов: Надявам се колегите ми да бъдат възрожденци

Как се става шампион по математика е трудно да се опише и няма рецепта, но в основата е трудолюбието. Думите са на Любомир Любенов преподавател по математика с над 40 годишен опит от Стара Загора и основател на състезанието "Математика без граници". "Човек трябва да трупа знания и умения в полза на хората, и да стане шампион да не е целта...

публикувано на 20.12.24 в 12:15