Български електронни обучения за деца вече са достъпни на украински език. Поредицата от електронни обучителни модули "Учим с Е-моционална интелигентност“ е подходяща за деца на възраст между 6 и 12 години и се състои от общо шест на брой курса, които вече са налични на украински език.
Те са посветени на базисни емоции – "Радост“, "Страх“, "Гняв“ и "Тъга“ и на взаимоотношенията "Аз и другите“. Модулите са предназначени да подпомогнат родители, учители и експерти в развитието на социално-емоционални умения на децата.
Целта на обучителните модули е да представят основна информация за същността и значението на емоциите. Всеки от първите четири курса – "Радост“, "Страх“, "Гняв“ и "Тъга“ – е посветен на конкретна емоция и започва с нейното описание, типичните прояви в тялото и поведението, обичайните източници и основните й функции.
Добавени са също и екрани за развитие на речниковия запас по темата, които насочват и към възможни стратегии за контрол над съответната емоцията.
Обучителните курсове са безвъзмездни и се популяризират посредством свободен достъп на уебстраницата.
“Електронните обучения са създадени от екип от психолози и педагози. Идеята ни беше да ги направим възможно най-близки до игрите, които децата играят през електронните устройства. Целта е децата не само да седят пред екрана и да наблюдават видео, а да отговарят на въпроси, да разместват картинки и други интерактивни елементи, които да им задържат вниманието върху една тема, по която много малко се говори в училище, а именно човешките емоции. Всички познаваме възрастни хора, които не умеят да назоват емоциите си и да ги ръководят“, казва в “Нашият ден“ д-р Ралица Дойчинова, психолог и експерт по електронни обучения.
“Целта ни беше да подпомогнем децата, а през това време и учителите и родителите на деца в начална училищна възраст. Обученията са насочени към деца, които вече имат минимални умения за четене. Те са озвучени на български с детски гласове, а на украински с гласовете на три украински майки, които са бежанки в момента у нас“, посочи още тя.
“Още нямаме обратна връзка от украински деца и родители за това как се приемат модулите, защото успяхме да ги пуснем в интернет в средата на миналата седмица“, казва Дойчинова.
Чуйте разговора в звуковия файл.
Защо свързваме играта с удоволствие, а ученето с тегоба? Този въпрос засяга порочния начин на мислене, който ограничава потенциала на игрите в образованието. Мария Алкалай от Сдружение "Възможности без граници" коментира в ефира на „Нашият ден“, че всъщност няма нищо по-ефективно от ученето чрез игра . Всяко дете още от най-ранна възраст..
В рубриката "Темата на деня" на предаването "Нашият ден" гостува Зорница Русинова , председател на Икономическия и социален съвет (ИСС), която коментира новите анализи на съвета, насочени към предизвикателствата в демографията, образованието и пазара на труда в България. По нейни думи, през настоящата година ИСС е изготвил няколко ключови..
Австрийската библиотека "Д-р Волфганг Краус" и Австрийското посолство в София организират на 31 октомври 2024 г. от 19:00 ч. в Балната зала на Националната галерия / Двореца събитие, което съчетава литературно четене и музикален концерт с участието на писателя Илия Троянов и музикантите Александър и Константин Владигерови. По време на..
Международният ден на Черно море се отбелязва на днешния 31 октомври. Той е обявен през 1996 г. в Истанбул, Турция, по време на срещата на министрите на околната среда на България, Грузия, Румъния, Русия, Турция и Украйна . Целта е да се повиши осведомеността на международната общност за необходимостта от регионално сътрудничество за опазването на..
След Световния ден на инсулта в Lege Artis разговаряме за съвременните възможности за овладяване на инсулта с доц. Росен Калпачки , началник на Клиниката по неврология в УМБАЛ "Св. Анна" и председател на Българското дружество по инсулт. В началото на разговора доц. Калпачки информира слушателите докъде е стигнало разработването на мобилното..
105 години от създаването си празнува Общинският драматичен театър "Боян Дановски" в Перник. Театърът е създаден през 1919 година под името..
Столичната галерия за модерно градско изкуство "Риволи" открива втората си изложба "Поколение ботокс" на 31 октомври от 18.00 ч. Експозицията..
След Световния ден на инсулта в Lege Artis разговаряме за съвременните възможности за овладяване на инсулта с доц. Росен Калпачки , началник на Клиниката..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg